Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
6625 |
| 60 PLN | |
6626 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe. | Fi.1-125, D1-5, U1-3 |
| 920 PLN | |
6627 |
1939-1940 komplet 4 serii, przedrukowych wydań okupacyjnych na znaczkach z prezydentem Hindenburgiem: Generalne Gubernatorstwo, Alzacja (Elsass), Lotaryngia (Lothringen), Luxemburg; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1-13 Mi.1-16 |
| 200 PLN | |
6628 |
1939-1943 zestaw serii kasowanych. | Fi.1-13, 40-51, 52-5 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
6629 |
1939 prekursor, znaczek obiegowy Rzeszy użyty na terenie GG - mieszana frankatura ze znakami wydania przedrukowego, karta pocztowa za 12 gr. "krótkie e" z przedrukiem, dofrankowana znaczkami I wydania przedrukowego wysłana 4.I.1940 z Warszawy na Węgry. | Fi.1, 6, Cp1I Mi.516 |
| 120 PLN | |
6630 |
1939 I wydanie przedrukowe, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 23.III.1940 z Krakowa z urzędu zaopatrzenia armii do Drezna, przesłany ambulansem relacji Kraków - Wrocław, pieczęć urzędowa. | Fi.6 |
| 100 PLN | |
6631 |
1939 I wydanie przedrukowe - frankatura trójkolorowa, list pobraniowy wysłany 18.V.1940 z Krakowa do Rzeszowa, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo ładnym stanie zachowania. | Fi.6, 8, 10 |
| 200 PLN | |
6632 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr. - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 15.I.1940 z Warszawy do Aleksandrowa Kujawskiego; kasownik prowizoryczny - polski przedwojenny wirnik. | Fi.7 |
| 100 PLN | |
6633 |
1939 I wydanie przedrukowe, 40gr. + 50gr. - frankatura dwukolorowa, polecona zagraniczna karta pocztowa, wysłana 26.III.1940 z Warszawy do Targu-Jiu w Rumunii, cenzury, kasowniki: tranzytowy Bukareszt i odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.8, 9 |
| 150 PLN | |
6634 |
1939 zagraniczna karta pocztowa, wysłana 26.XI z miejscowości Arad w Rumunii do Warszawy; znaczek uszkodzony. | |
| 20 PLN | |
6635 |
1939 prekursor, znaczek obiegowy Rzeszy użyty na terenie GG, list wysłany z Częstochowy do Łodzi; zwraca uwagę prowizoryczny kasownik (bez daty). | Mi.522 |
| 120 PLN | |
6636 |
1939 zagraniczna karta pocztowa, wysłana 14.XI z miejscowości Gevora w Rumunii do Warszawy; minimalnie słabszy stan zachowania. | |
| 23 PLN SPRZEDANY | |
6637 |
1939 wydanie Deutsche Post Osten, kartka typ I. | Fi.Cp1I |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
6638 |
1939 wydanie Deutsche Post Osten, kartka typ I. | Fi.Cp2I |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
6639 |
1939 1.XII, karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "krótkie e", czysta; bardzo dobry stan zachowania | Fi.Cp2I |
| 70 PLN | |
6640 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", w czworobloku, rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.160 euro), w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.14I |
| 875 PLN SPRZEDANY | |
6641 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.160 euro), w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.14I |
| 215 PLN SPRZEDANY | |
6642 |
1940 II wydanie przedrukowe, niezwykle dekoracyjny ekspresowy list polecony - opłacony zgodnie z taryfą - wysłany 21.XII z Warszawy do Poznania, kasownik odbiorczy. | Fi.17, 22, 30 |
| 100 PLN | |
6643 |
1940 "Wyrostek na poziomej belce prawej 4" znaczek z błędem na miejscowym liście poleconym wysłanym 12.X w Radomiu, znaczki ostemplowane rzadkim kasownikiem okolicznościowym RADOMER HERBSTMESSE z wyróżnikiem "b"; katalog Michel 2003/4 znaczek kasowany luzem wycenia na 140 euro; piękny list w ekskluzywnym stanie mogący ozdobić każdy, najpoważniejszy nawet zbiór GG; gwarancja Schmutz. | Fi.18x, 30, 35 Mi.18I, 30, 35 |
| 1 500 PLN | |
6644 |
1940 II wydanie przedrukowe, 24/25 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany z Chełma Lubelskiego adresowany do Sądu Grodzkiego w Lublinie. | Fi.22 |
| 35 PLN | |
6645 |
1940 II wydanie przedrukowe, 30 gr. - frankatura pojedyncza, ofrankowany formularz, sprzedawany na pocztach jako karta do korespondencji zagranicznej. | Fi.23 |
| 20 PLN | |
6646 |
1940 znaczek okienkowy wklejany do arkusza w celu uzupełnienia przed dokonaniem przedruku znaczka. W czasie przedruku znaczek podwinął się stąd brak części nadruku. Bardzo rzadkie - tak samo powstały nadruki odwrócone, gwarancja sygnatura Rachmanow. | Fi.33 I Mi.33 |
| 3 000 PLN | |
6647 |
1940 II wydanie przedrukowe, 12 gr. (mały odstęp) - frankatura wielokrotna, parka na miejscowym liście przesłanym 20.VIII w miejscowości Skała, dekoracyjne prowizoryczne ostemplowanie. | Fi.33II |
| 120 PLN | |
6648 |
1940 widoki zabytkowych budowli, makulatura znaczka za 24 gr z częściowym nadrukiem znaczka za 80 gr, lekkie zmarszczenia na gumie, gwarancja Schmutz. | Fi.50/45 |
| 1 500 PLN | |
6649 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Czerwony Krzyż, 12+8 gr. - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacona miejscowa karta pocztowa, przesłana 19.VII w Warszawie. | Fi.52 |
| 60 PLN | |
6650 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria w czworoblokach skasowana okolicznościowo 17.VII w Warszawie na kartach w pierwszym dniu obiegu, dodatkowo oryginalna koperta Versandstelle fur Sammlermarken Krakau. | Fi.52-55 |
| 250 PLN | |
6651 |
1940 seria znaczków z dopłatą na pomoc zimową grzecznościowo stemplowana na kopercie. | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
6652 |
1940 Widoki zabytkowych budowli (III), 12 gr. - frankatura wielokrotna, list wysłany 11.V.1942 z miejscowości Leszczków do Czortkowa. | Fi.67 |
| 20 PLN | |
6653 |
1940 znaczek z serii "historycznej" na formularzu polskiej poczty polowej, skasowany grzecznościowo 18.I w Otwocku. | Fi.310 Mi.331 |
| 15 PLN | |
6654 |
1940 karta pocztowa wysłana 10.XI ze szpitala w miejscowości Celle do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego; słabszy stan zachowania. | Mi.668 |
| 35 PLN | |
6655 |
1940 WARSZAWA - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik, przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 26.II do Gorlitz (Gorlice), listowa pieczęć formacyjna "KRAFTFAHRZEUGPARK WARSCHAU"; opisane przez J.Z.Piekuta w numerze 166/7 Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego z 2002 roku; rzadka, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
6656 |
1940 zagraniczna karta pocztowa wysłana 16.XII z Lizbony do Starego Sącza; cenzura Wehrmachtu; niewielkie przebarwienia. | |
| 80 PLN | |
6657 |
1940 list z Aten, wysłany do Warszawy, cenzury grecka i niemiecka, karta wysłana przez polskiego żołnierza przedzierającego się do Francji, aby kontynuować dalszą walkę z Niemcami; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
6658 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana 12.IV.1941 ze Zwolenia do Radomia, zwraca uwagę nietypowy kasownik; dobry stan zachowania. | Fi.Ck1 |
| 80 PLN | |
6659 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem na ciemnozielonoszarym znaku opłaty, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 26.X z Lublina do Pruszkowa, znak opłaty unieważniony kasownikiem okolicznościowym; całostka rzadko spotykana (Michel 450 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp3I |
| 1 100 PLN | |
6660 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 8.VIII z agencji pocztowej Proszowice do PCK w Krakowa, znak opłaty zgodnie z rozporządzeniem unieważniony datownikiem w Krakowie; stempel kancelaryjny Czerwonego Krzyża; praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji. | Fi.Cp3II |
| 100 PLN | |
6661 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 7.VIII z Radomia do Ostrowca, prawy górny narożnik nadgięty. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
6662 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 9.VI z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony polskim przedwojennym kasownikiem mechanicznym. | Fi.Cp3II |
| 100 PLN | |
6663 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939), hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta. | Fi.Cp3II |
| 60 PLN | |
6664 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 7.V z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony bardzo rzadkim niemym, kasownikiem; całość opisana przez J.Z.Piekuta w 3(102) numerze Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego. | Fi.CP4I |
| 350 PLN | |