Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2453 |
1941 formularz Czerwonego Krzyża wysłany z "Pracowni Paczek dla Polskich żołnierzy w niewoli" w Chicago via Genewa do oflagu IIE, na odwrocie kilka linijek przeznaczonych na krótką informację od nadawcy - tu pani Marii Sienkiewicz, pieczęć czerwonokrzyska na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 180 PLN | |
2454 |
1941 listownik wysłany 27.IX do Chełma Lubelskiego, cenzura; zwraca uwagę zaczernienie odbitego omyłkowo miejscownika Neubrandenburg i użycie właściwego stempla niemego. | |
| 150 PLN | |
2455 |
1943 karta - formularz ozdobiona świąteczną kalkomanią wykonaną w obozie !!! wysłana 20.XII do miejscowości Wielgolas; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo zgięta). | |
| 200 PLN | |
2456 |
1943 list do obozu, wysłany z Czerwonego Krzyża w Genewie na papierze urzędowym ze znakiem wodnym, dotyczący zamawianych przez jednego z oficerów katalogów filatelistycznych! stempelek cenzury obozowej. | |
| 80 PLN | |
2457 |
1943 rzadka karta świąteczna "Bóg się rodzi - moc truchleje" ozdobiona grafiką projektu Bolesława Malisza, wykonaną przez Wacława Bulzackiego; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 360 PLN SPRZEDANY | |
2458 |
1943 Wacław Bulzacki, grafika w formie karty pocztowej - motyw "Kaplica Obozowa" wykorzystany przez autora przy projekcie znaczka obiegowego za 20 f. wydanego w lutym 1944 roku, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 310 PLN SPRZEDANY | |
2459 |
1943 całostka obozu IID użyta pocztowo w obozie IIE !!! karta wysłana 18.III do Izby Chorych; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp8y |
| 100 PLN | |
2460 |
1944 kaplica, zielony znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 420 PLN | |
2461 |
1944 Świetlica 5 f. czarna - znaczek obozu IIE użyty w obozie IID - ostemplowany 15.VIII na ilustrowanej karcie, znak opłaty całostki unieważniony kasownikiem okolicznościowym 4 dnia wystawy filatelistycznej, dodatkowo stempel okolicznościowy "Olimpiada"; pamiątkowa całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2, Cp10y |
| 500 PLN | |
2462 |
1944 Syrena, karta pocztowa, bez usterki w postaci półksiężyca nad literą A, w kolorze ciemnoczerwonym na papierze szarym szorstkim sztywnym; najrzadsza całostka obozowa wydana w nakładzie tylko 12 szt., nie wiadomo ile ocalało; karta została użyta w Gross Born, adresatem był, jedyny tej rangi jeniec obozu IID, Generał Ludwik Kmicic-Skrzyński jeden najznamienitszych żołnierzy liniowych II Rzeczypospolitej, odznaczony najwięcej, bo dziewięciokrotnie Krzyżem Walecznych za osobistą dzielność na polach bitew, piękny stan zachowania, opis i sygnatura Schmutz. | Fi.3Iy |
| 9 000 PLN | |
2463 |
1944 wydanie obiegowe - różne rysunki, marginesowa seria czysta w pięknym stanie, 20 f. jak wydano bez gumy, pozostałe z pełną oryginalną gumą, wszystkie gwarancja Schmutz. | Fi.4-7 |
| 750 PLN | |
2464 |
1944 syrena, znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, piękny stan, gwarancja Falkowski. | Fi.4ay1A |
| 60 PLN | |
2465 |
1944 syrena, kasowany znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, na wycinku, gwarancja Schmutz. | Fi.4ay1A |
| 70 PLN | |
2466 |
1944 syrena, znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.4ay1A |
| 60 PLN | |
2467 |
1944 wydanie obiegowe - Syrenka, znaczki w kolorach brunatnoczerwonym i brunatnoróżowym, gwarancja Schmutz | Fi.4bx3C, 4cx3C |
| 180 PLN | |
2468 |
1944 wydanie obiegowe - Kaplica, znaczki w kolorach szarooliwkowym i brunatnooliwkowym, gwarancja Schmutz. | Fi.5IIbx3C, 5IIcx3C |
| 225 PLN SPRZEDANY | |
2469 |
1944 znaczek za 20 f na papierze białym gładkim średnim, skasowany pamiątkowo na całostce 15.VIII - w dniu zamknięciu Olimpiady Obozowej, dodatkowo odciśnięty okolicznościowy kasownik olimpijski; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.5IIcx3C, Cp2v |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
2470 |
1944 znaczek za 30 f na papierze białym gładkim grubym, skasowany pamiątkowo na całostce 15.VIII - w dniu zamknięciu Olimpiady Obozowej, dodatkowo odciśnięty okolicznościowy kasownik olimpijski; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.6ax4C, Cp2v |
| 300 PLN | |
2471 |
1944 Caritas, znaczki czarnobrunatny na papierze gładkim grubym i fioletowobrunatny na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Schmutz. | Fi.9ax2, 9bx1 |
| 500 PLN | |
2472 |
1944 wycinek ze stemplem okolicznościowym 500 rocznicy bitwy pod Warną. | Fi.50 |
| 50 PLN | |
2473 |
1944 Kaplica, koperta o ciemnozielonym znaku opłaty; niewielki nakład (350 szt.), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Ck1ax |
| 800 PLN SPRZEDANY | |
2474 |
1944 Caritas, karta na papierze białym prążkowanym grubym, formatu 100 x 70 mm; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2xB |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
2475 |
1944 Syrena, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3 |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
2476 |
1944 całostka wysłana 8.IV.44, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |