Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
45 |
1851 Pierwszy gazetowy znaczek świata - słynny niebieski "Merkury" !!! na kompletnej gazecie, krakowskim "CZASIE" z 17.VIII.1856, wysyłka do magistratu Nowego Sącza. | Mi.6 |
| 800 PLN | |
46 |
1861 austriacki znaczek gazetowy, użyty do opłaty druku, wysłanego 4.III.1864 z Pilzna; rzadko spotykany sposób użycia znaczków gazetowych, wysoka wycena katalogowa! | Mi.23 |
| 1 000 PLN | |
47 |
1861 zestaw 5 gazet (krakowski "Czas"), opłaconych austriackimi znaczkami gazetowymi, kopalnia wiedzy o tamtych czasach; bardzo wysoka wycena katalogowa (Mi. ponad 3000 euro!!!). | Mi.17, 23 |
| 450 PLN | |
48 |
1862 (?) austriacki jasnoszary znaczek gazetowy (1,05 kr.) skasowany 5.IV na kompletnej opasce, adresowanej do Nowego Sącza, krótko cięty z prawej strony; wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro)!!! | Mi.23a |
| 300 PLN | |
49 |
1863 około, V wydanie Austrii - 5 kr. + 10 kr. - frankatura dwukolorowa, koperta listu poleconego wysłana 17.VI z Bochni do Brzeska, kasownik odbiorczy na odwrocie; znaczek opłaty za polecenie naklejony na odwrocie nieuszkodzony !!! (zazwyczaj był on rozrywany przy otwieraniu przesyłki); dekoracyjna całość w bardzo ładnym stanie zachowania. | Mi.32, 33 |
| 200 PLN | |
50 |
1865 austriacki recypis zwrotny z Krakowa. | |
| 500 PLN | |
51 |
1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1/2 grosza, wysłany 30.XII z miejscowości Cosel (Kędzierzyn-Koźle), przesyłka nie została doręczona i zwrócona do nadawcy; dodatkowe kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.D3 |
| 80 PLN | |
52 |
1872 I wydanie Niemiec - 1/2 Gr - frankatura pojedyncza, list nadany 19.VI w miejscowości Zempelburg (Sępólno Krajeńskie), prawdopodobnie urzędnik pocztowy wycinał znaczek z oddzielonego wcześniej z arkusza pionowego paska znaczków, a ponieważ zrobił to niezbyt dokładnie stąd na górze "nadmiar" ząbków, a na dole ich "niedobór"; wysoka wycena katalogowa. | Mi.14 |
| 300 PLN | |
53 |
1875 list z Tarnowca (Tarnowitz) wysłany 23.VI do Mikulczyc (Mikultschutz), nie doręczony, zwrócony do nadawcy; na odwrocie stemple odbiorcze, w tym ciekawy Tarnowca. | Mi.33 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
54 |
1877 list z Wrześni, wysłany 10.XI do Czeszewa, na odwrocie kasownik odbiorczy Miłosław. | Mi.33 |
| 15 PLN | |
55 |
1880? kartka poczty miejskiej w Szczecinie. | |
| 120 PLN | |
56 |
1880 list pieniężny wysłany 19.IX z miejscowości Kenty do Tarnowa, na odwrocie urzędowe dwujęzyczne pieczęcie lakowe z godłem: "K.K.BEZ. GERICHT IN KENTY/ C.K. SĄD POWIAT W KĘTACH"; pieczęci bardzo dobrze zachowane. | |
| 120 PLN | |
57 |
1885 list pieniężny z zawartością 15 rubli wysłany 7.IV do Warszawy, specjalny stempelek polecenia, pieczęci lakowe na odwrocie. | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
58 |
1886 sekretnik wysłany z Kalisza 8.X do Sieradza, adresowany do barona von Dangela; pozostałości taśmy samoprzylepnej. | |
| 25 PLN | |
59 |
1887 zagraniczny list polecony nadany 7.VI w urzędzie filialnym Kraków, adresowany do Tomska na Syberii, wysoka (20 kr.) pojedyncza frankatura, rzadko spotykana erka (ornamenty na poziomej linii dorysowane czarnym tuszem), stempel odbiorczy Tomska; niezwykle rzadka destynacja, wysoka wycena katalogowa!! doskonały stan zachowania. | Mi.48 |
| 400 PLN | |
60 |
1888 telegram nadany 7.V z Warszawy do Kutna, adnotacja na froncie: "Posłanicowi prosze wpła 20 kop.". | |
| 50 PLN | |
61 |
1894 list polecony z Ciężkowic do Chicago. | |
| 320 PLN | |
62 |
1895 karta pocztowa wysłana 16.XII z urzędu na dworcu kolejowym w Krakowie, adresowana do Warszawy. | |
| 40 PLN | |
63 |
1898 list wysłany 20.V z Karpacza (Krummhubel), ładna firmowa koperta, kasownik odbiorczy. | |
| 20 PLN | |
64 |
1898 rosyjski sądowy znaczek doręczeniowy. | |
| 80 PLN | |
65 |
| 80 PLN | |
66 |
1901 karta pocztowa wysłana 22.X z miejscowości Wielkie Drogi do Krakowa, na odwrocie ślady po taśmie klejącej. | |
| 20 PLN | |
67 |
1901 dowód doręczenia, ofrankowany sądowym znaczkiem doręczeniowym o nominale 34 hal. o ząbkowaniu ZL10 1/2; przekazany 13.I w miejscowości Wysocko (Fi. 130,-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.IIa Mi.2B |
| 100 PLN | |
68 |
1903 ciekawa widokówka, wysłana z Łodzi adresowana na Noumea na Nowej Kaledonii !!! niezwykle rzadko spotykany kierunek wysyłki; doskonały stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
69 |
1903 widokówka wysłana 1.VIII z miejscowości Zawadzkie (Zawadzki) adresowana do Wrocławia. | Mi.70 |
| 20 PLN | |
70 |
1904 kartka z Ujanowic do Dulowej, kasownik rusztowy. | |
| 25 PLN | |
71 |
1908 całostka (koperta) wysłana 2.V z Rudy Malenieckiej do Dąbrowy Górniczej, zwraca uwagę ciekawe adresowanie listu: "... Stacya Dr. Żel. Iwanogrodzko - Dąbr." | Mi.U37A |
| 70 PLN | |
72 |
1908 list wysłany 21.VIII z Kutna do Wisły, kasownik odbiorczy. | |
| 20 PLN | |
73 |
1908 austriacki znaczek doręczeniowy sądowy w czworobloku. | Fi.III |
| 120 PLN | |
74 |
1909 austriacka opaska gazetowa pisma "Bautechniker" wysłana z Żywca. | |
| 15 PLN | |
75 |
1909 pocztowy adres przesyłkowy z Lubljany (Laibach) wysłany 8.V przez Wiedeń do Sosnowca, zwraca uwagę ciekawy kasownik odbiorczy Sosnowiec No 1. | Mi.142, 144, 151, 15 |
| 70 PLN | |
76 |
1909 całostka ilustrowana. | |
| 20 PLN | |
77 |
1909 około, firmowa koperta Vacuum Oil Company z nadrukiem nowej wartości 3kop./5, przesyłka o numerze kolejnym 3140, wysłana z arsenału warszawskiego do siedziby firmy, a ponieważ pismo dotyczyło zapewne zamówień wojskowych, doręczono je kurierem, dlatego znak opłaty nie został skasowany; ciekawostka nie tylko dla varsavianistów w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.U42D |
| 150 PLN | |
78 |
1910 "80 rocznica urodzin cesarza Franciszka Józefa" - znaczki wydania jubileuszowego na prawidłowo opłaconym, niefilatelistycznym liście, wysłanym 13.IX z Zakopanego do Lwowa; znaczki tego wydania, niezwykle rzadko spotyka się na korespondencji z oryginalnego obiegu pocztowego; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.161, 165 |
| 160 PLN | |
79 |
1911 "Ostdeutsche Ausstellung Posen 1911" - jeden z najwcześniejszych stempli okolicznościowych z terenów Ziem Polskich; oficjalna widokówka wysłana 24.VIII z terenu wystawy w Poznaniu; znaczek unieważniony kasownikiem POSEN AUSSTELLUNG z wyróżnikiem "a". | |
| 300 PLN | |
80 |
1911 dofrankowana całostka - część z opłaconą odpowiedzią, wysłana 25.V z Sosnowca adresowana do miejscowości Zalenze (Załęże), obecnie dzielnica Katowic. | Mi.P23F |
| 30 PLN | |
81 |
1911 niespotykany przypadek użycia na rdzennie polskich ziemiach znaczka węgierskiego, poza Spiszem mogło to mieć jedynie miejsce w przypadku znaczka gazetowego, gdyż te unieważniano w miejscu doręczania opłaconej nimi gazety, znaczek wydania z 1900 roku, kasownik Bochnia 25.1.11r., gwarancja i opis Krawczyk | Mi.71 |
| 350 PLN | |
82 |
1912 austriacka opaska gazetowa pisma "Bautechniker" wysłana z Żywca. | |
| 15 PLN | |
83 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
84 |
1912 widokówka wysłana 6.IV z Gniezna do Warszawy; kasownik odbiorczy. | Mi.86I |
| 20 PLN | |