Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2786 |
1945 Westerplatte, rzadki (jako prawdziwy) znaczek cięty, z poz.44, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.374 nz Mi.407U |
| 600 PLN | |
2787 |
1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy, stempelek Falsum Schmutz. | Fi.374 nz FFi Mi.407 U |
| 40 PLN | |
2788 |
| 50 PLN | |
2789 |
1945 Wydanie przedrukowe - 1 zł znaczek podstawowy z błędem na poz. 68 "uszkodzone C i Z w POCZTA", list do Krakowa wysłany 4.VI.1946. | Fi.375, 377 Mi.408, 410 |
| 50 PLN | |
2790 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł. z nadrukiem odwróconym, z błędem "dwie dziurki w prawej belce", gwarancja Schmutz. | Fi.375 No Mi.408 |
| 700 PLN | |
2791 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł. z nadrukiem odwróconym, z błędem "wcięcie lewej krawędzi i jasna plamka (po gwoździu) w lewej belce", gwarancja Gryżewski. | Fi.375 No B Mi.408 |
| 700 PLN | |
2792 |
1945 wydanie przedrukowe na Goznaku, próbna odbitka nadruku za 1 zł. z poz.30 z błędem występujacym na wydaniu definitywnym "uszkodzenie prawego kwadratu", gwarancja. | Fi.375 P Mi.408 |
| 1 000 PLN | |
2793 |
1945 Wydanie przedrukowe, 1,50 zł - frankatura wielokrotna (oba typy nadruku), miejscowy list polecony nadany 28.V w urzędzie Warszawa 19 Port Lotniczy; zwracają uwagę zalepka i adnotacja TAJNE, ślady archiwizacji (jeden znaczek uszkodzony). | Fi.376a Mi.409b |
| 80 PLN | |
2794 |
1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" znaczek skasowany na kopercie 2.IX w Warszawie, jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość. | Fi.376a Mi.409b |
| 80 PLN | |
2795 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. z przesuniętym w pionie nadrukiem I formy - belka na dole znaczka i dużą spacją po lewej, na wycinku, gwarancja. | Fi.376a Mi.409b |
| 150 PLN | |
2796 |
1945 Wydanie przedrukowe - 1,50 zł (typ1) frankatura mieszana, list polecony wysłany 8.X ze Skwierzyny do Krakowa, kasownik odbiorczy. | Fi.376a, 364 Mi.409b, 395 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
2797 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. z błędem na poz.59 II formy znaczka podstawowego "T i A połączone", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.376a B Mi.409b |
| 100 PLN | |
2798 |
1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (typ 1) - frankatura mieszana, list polecony wysłany 22.II z Pilicy do Warszawy, prowizoryczne kasownik i erka, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.376aT1, 364 Mi.409b, 395 |
| 60 PLN | |
2799 |
1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (typ 1) - frankatura mieszana, list polecony wysłany 28.IX z Lublina do Puław, prowizoryczne kasowniki i erka, kasowniki odbiorcze na odwrocie. | Fi.376aT1, 364 Mi.409b, 395 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
2800 |
1945 Wydanie przedrukowe - 1,50 zł dwa typy znaczka !!! frankatura wielokrotna, ozdobny blankiet z życzeniami, złożony i w formie list wysłany 18.I.1946 z Rawicza do Poznania. | Fi.376aT1+T2 Mi.409b |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
2801 |
1945 Wydanie przedrukowe - 1,50 zł brązowoczerwony typ 2 - frankatura pojedyncza, list wysłany 20.V.1946 z Warszawy do Krakowa. | Fi.376aT2 Mi.409b |
| 20 PLN | |
2802 |
1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (forma II typ 2) - frankatura pojedyncza, znaczek z uszkodzeniem nadruku na poz.100 "prawa strona belki zasłaniającej nominał odłamana", list wysłany 28.XI z miejscowości Krzyżatka do Kobylanki, ostemplowania prowizoryczne; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.376aT2 Mi.409b |
| 120 PLN | |
2803 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. - najwyżej katalogowana I forma, z poz.43, użyty w Sosnowcu gdzie te znaczki były w sprzedaży, zdjęty z listu użytkowego, gwarancja Schmutz. | Fi.376b FI Mi.409a |
| 450 PLN | |
2804 |
1945 Zabytki Gdańska, 1 zł - frankatura wielokrotna, miejscowy list wysłany w Warszawie 27.VI, znaczki unieważnione kasownikiem propagandowym; do tematu - PIWO! | Fi.377 Mi.410 |
| 25 PLN | |
2805 |
1945 zabytki Gdańska, frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 8.I.1946 z Leszna do bazy lotnictwa polskiego Cammeringham w Anglii, przesyłka poszukiwała bezskutecznie adresata, który prawdopodobnie powrócił do Polski, odesłana do nadawcy; stempelek cenzury wojskowej nr.1620; całość o bardzo ciekawym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; sygn. J.Księski. | Fi.377, 379B Mi.410, 412A |
| 200 PLN | |
2806 |
1945 list polecony z Poznania 16.VIII.46 do Warszawy. | Fi.377, 395 Mi.410, 428 |
| 15 PLN | |
2807 |
1945 zabytki Gdańska, seria cięta w parkach, w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.377-79 nz Mi.410-12(A)U |
| 360 PLN | |
2808 |
1945 zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 6.II.1946 z miejscowości Międzylesie do Katowic, prowizoryczne kasowniki i erka, kasownik odbiorczy na odwrocie; ostemplowania w kolorze czerwonym spotyka się bardzo rzadko; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.379B Mi.412A |
| 100 PLN | |
2809 |
1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł - frankatura wielokrotna, list wysłany 15.I.1946 z Łańcuta do Rzeszowa. | Fi.380 Mi.414 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
2810 |
1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł. - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 23.XII z Łodzi do Kalwarii Zebrzydowskiej. | Fi.380 Mi.414 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
2811 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek za 1,50 zł. z lokalną perforacją z Lublińca, gwarancja Krawczyk. | Fi.380 Mi.414 |
| 25 PLN | |
2812 |
1945 Warszawa oskarża, narożnikowy znaczek za 3 zł. z lokalną perforacją z Sulmierzyc k/Radomska, gwarancja Krawczyk. | Fi.381 Mi.415 |
| 30 PLN | |
2813 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 27.IV.1946 z Biłgoraja do Łodzi, prowizoryczny kasownik typu lubelskiego i erka, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
2814 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 4.III.1946 z Warszawy do Kielc, kasownik prowizoryczny, na odwrocie kasownik odbiorczy. | Fi.383 Mi.417 |
| 15 PLN | |
2815 |
1945 list polecony z Mosiny 2.V.45 do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze, znaczek z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.383 Mi.417 |
| 60 PLN | |
2816 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek za 6 zł. z lokalną perforacją z Pszczyny, gwarancja Krawczyk. | Fi.383 Mi.417 |
| 25 PLN | |
2817 |
1945 Warszawa oskarża, 8 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 19.II.1946 z Warszawy do Chicago, stempelek cenzury zagranicznej 3290, jako kopertę zastosowano przedwojenną całostkę lotniczą; kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, gwarancja. | Fi.384 Mi.418 |
| 120 PLN | |
2818 |
1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 15.XII.1946 z Kalisza do Warszawy, kasownik odbiorczy. | Fi.385 Mi.419 |
| 15 PLN | |
2819 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek za 10 zł. z lokalną perforacją ze Zbąszynka, dotąd nie opisany, gwarancja Krawczyk. | Fi.385 Mi.419 |
| 40 PLN | |
2820 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, znaczek na specjalnej karcie, skasowany okolicznościowo 18.XI w pierwszym dniu obiegu; dodatkowy stempel okolicznościowy II Kongresu. | Fi.386 Mi.413 |
| 50 PLN | |
2821 |
1945 Powstanie Listopadowe, niekatalogowany znaczek cięty, lekkie sygnatury długopisem na odwrocie, marginesowe w pięknym stanie liczone w tysiącach, ten w bardzo atrakcyjnej cenie wywoławczej, gwarancja Krawczyk. | Fi.387 nz Mi.420 |
| 600 PLN | |
2822 |
1945 1 rocznica zwycięstwa, 3 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 15.VII z miejscowości Blachownia, znaczek unieważniony poprzez wpisanie atramentem nazwy miejscowości i daty, podobne kasowania z tak późnego okresu należą do rzadkości; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.405 Mi.438 |
| 120 PLN | |
2823 |
1945 1 rocznica zwycięstwa, 3 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany z miejscowości Groszowice do Łodzi, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - trójkątem z liczbą 12 w środku; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.405 Mi.438 |
| 80 PLN | |
2824 |
1945 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi. | |
| 60 PLN | |
2825 |
1945 Ludowe Wojsko Polskie, ilustrowany formularz wydany przez Oddział Propagandy Głównego Zarządu Polityczno-Wychowawczego Wojska Polskiego, przesyłka z oznaczeniem WOJSKOWY wysłana 29.III za pośrednictwem poczty polowej (38233), adresowana do Łucka, stempelek cenzury nr.134; niezwykle rzadki, dekoracyjny walor w pięknym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |