Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2631 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 1,10+3,90 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo". | Fi.Bl.1xB |
| 200 PLN | |
2632 |
1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.150.-). | Fi.Bl.3xA |
| 70 PLN | |
2633 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.150.-). | Fi.Bl.3xB |
| 70 PLN | |
2634 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., bez znaku wodnego (Fi.150.-). | Fi.Bl.3yB |
| 70 PLN | |
2635 |
1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., bez znaku wodnego. | Fi.Bl.4yA |
| 200 PLN | |
2636 |
| 35 PLN | |
2637 |
| 35 PLN | |
2638 |
| 50 PLN | |
2639 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk., ze znakiem wodnym "DM" (Fi. 200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5zB |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
2640 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - tereny północnoniemieckie, "żaglowiec" listownik, czysty; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck1 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
2641 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - tereny północnoniemieckie, "Syrena" karta pocztowa wysłana 6.IX z Osnabrueck za pośrednictwem PCK w Londynie 16.X po dofrankowaniu przesłana do adresata w Polsce; stempelek cenzury wojskowej nr.1082; dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 500 PLN | |
2642 |
1945 Syrena, całostka z sygnaturą E/0291. | Fi.Cp1 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
2643 |
1945 całostka międzyobozowej poczty z Lubeki z pocztowego obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1c |
| 900 PLN | |
2644 |
1945 Syrena, całostka z sygnaturą L.Z.6.45.25000 (1008). | Fi.Cp2a |
| 50 PLN | |
2645 |
1946 znaczek z serii poczty osiedli polskich we Włoszech z nadrukiem tzw. "szanuj cztery wolności" cytat z Roosevelta, za 15 c. z odwróconym nadrukiem, sygnowany Borzecki. | Fi.1 No |
| 800 PLN | |
2646 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek za 50 c. ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem, do tej pory spotykano wyłącznie egzemplarze niegumowane - tu, narożna trójka z pełną oryginalna gumą w pięknym stanie. | Fi.3 |
| 300 PLN | |
2647 |
1946 osiedla polskie w Bawarii, znaczek za 50 pf.+ 5 mk., cięty, drukowany na stronie gumowanej, unikat. | Fi.3A |
| 800 PLN | |
2648 |
1946 Ettlingen, orzeł, seria kasowana na wycinkach, każdy znaczek z błędem "brak czerwonej tarczy", na 1 mk. - tarcza odbita śladową resztką farby, pozostałe zdecydowanie suchy odcisk tarczy. | Fi.5-8s |
| 900 PLN | |
2649 |
1946 wydanie lotnicze dla poczty osiedli polskich we Włoszech. | Fi.10A |
| 250 PLN | |
2650 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane typograficznie na znaczkach I wydania - ostatecznie wybrano druk techniką rotograwiury. | Fi.10 P |
| 1 500 PLN | |
2651 |
1946 list od podchorążego Zbigniewa Komorowskiego z Polskiego Centrum Wojskowego w Hamburgu dla jeńców z obozów jenieckich do Szkocji, stempel zwalniający z opłaty "Mail of Recovered Allied Milit. Person.". | |
| 180 PLN | |
2652 |
1946 korespondencja między obozami dla osób wysiedlonych, przebywających na terenie Niemiec, list wysłany 7.VI z Hanoweru, adresowany do Flensburga. | |
| 120 PLN | |
2653 |
1946 Polski Czerwony Krzyż przedstawicielstwo w Landstuhl - list polecony wysłany 19.VI z francuskiej strefy okupacyjnej, adresowany do Rady Polonii Amerykańskiej przy Kwaterze Głównej UNRRA w Monachium, kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość. | |
| 180 PLN | |
2654 |
1946 formularz poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany z Katowic 22.II za pośrednictwem tygodnika "Repatriant" i Polskiej Misji Repatriacyjnej na strefę brytyjską, dostarczony 8.IV do Obozu Polskiego w Lubece; dekoracyjna całość o ciekawym obiegu pocztowym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 500 PLN | |
2655 |
1946 Hellbrun, bloczek na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci. | |
| 140 PLN | |
2656 |
1946 ozdobny karnet poczty osiedli polskich we Włoszech zawierający wszystkie znaczki i bloki. | |
| 900 PLN | |
2657 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków w pięknym stanie (Fi.900.-). | Fi.Bl.1-3 |
| 700 PLN | |
2658 |
1947 list polecony wysłany z Lipska adresowany do Polish - American War Relief w Chicago, kasowniki odbiorcze, dobra frankatura ! całość w słabszym stanie zachowania. | Mi.193, 215, 225&nbs |
| 40 PLN | |
2659 |
1947 "Camp Polonaise/ La Courtine/ komp. szkolna" - polecony list lotniczy wysłany 20.I z obozu do Warszawy. | |
| 100 PLN | |
2660 |
1947 Polski Obóz Przejściowy w Stewarton w Szkocji, list lotniczy (specjalna całostka) wysłany 25.II z obozu do Gdyni przez komandora porucznika Mieczysława Adamowicza we wrześniu 1939 komendanta Portu Wojennego w Gdyni, następnie jeńca z numerem 1 w oflagu IVC; kasownik odbiorczy na odwrocie; dramatyczna osobista treść. | |
| 200 PLN | |
2661 |
1947 list zwrotny od jeńca wojennego ze Zgierza 4.2.1947 do Francji. | |
| 70 PLN | |
2662 |
1949 polecony ekspresowy list lotniczy wysłany 25.III z Rzymu do oddziału genewskiego Rady Polonii Amerykańskiej, dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | |
| 100 PLN | |