Aukcja 31. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
17876

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 21 na rzadko spotykanym z przedrukiem znaczku XXIII Międzynarodowe Targi Poznańskie - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 19.I.1951 z urzędu Telefoniczno-Telegraficznego w Szczecinku do Gliwic; jeden znaczek uszkodzony przy naklejaniu; kasownik odbiorczy na odwrocie; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.516
Mi.660
240 PLN
17877

1950 blok legitymacyjny.

Fi.517
Mi.560
45 PLN
17878

1950 czworoblok z drukiem na zagiętym rogu arkusza.

Fi.517
Mi.560
350 PLN
17879

1950 FDC "groszy", list polecony z 6.XI pierwszego dnia obowiązkowego stosowania stempela "groszy" nadany z miejscowości Widawa Wrocławska do Warszawy, opłacony znaczkami z grupy rzadko spotykanych z nadrukami typu 26 (frankatura wielokrotna !), zwraca również uwagę datownik odbity w kolorze nadruku przez co data jest nieco nieczytelna; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.518
Mi.664
600 PLN
17880

1950 "groszy - lokalny", Rzeszów, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem rzadszego typu 35, gwarancja Krawczyk.

Fi.519
Mi.650
45 PLN
17881

1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, Bierut, trzy znaczki za 5 zł. z czarnym, z lila i z fioletowym stempelkiem rzadkiego typu 45, czysty nienotowany, na aukcji w Warszawie oferowano parkę z czarnym nadrukiem za 1500.- tu dużo ciekawsze w znacznie bardziej atrakcyjnej cenie, gwarancja Gryżewski, Krawczyk.

Fi.519
Mi.650
900 PLN
17882

1950 "groszy - lokalny", Gubin, Bierut, znaczek za 5 zł. z bardzo rzadkim zielonym stempelkiem typu 40, gwarancja Krawczyk.

Fi.519
Mi.650
80 PLN
17883

1950 "groszy" znaczki z nadrukami typu 14 i 15, list wysłany 12.III.1951 z Poznania do Kościana.

Fi.519, 527
Mi.650, 665
25 PLN
17884

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkami w nowej walucie, list wysłany 30.I.1951 z Człuchowa do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 21.

Fi.519, 539
Mi.650, 677
40 PLN
17885

1950 "groszy - lokalne", Rzeszów, znaczki z czarnym nadrukiem typu 35 na liście wysłanym 12.XII do Warszawy; list sygnowany, pochodzący z eksponatu wystawowego dr Czesława Malingiewicza; gwarancja.

Fi.520
Mi.651
700 PLN
17886

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

Fi.520
Mi.651
35 PLN
17887

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, znaczek za 10 zł. z zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk.

Fi.520
Mi.651
45 PLN
17888

1950 "groszy - lokalny", Zbąszyń, Bierut, znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem rzadszego typu 43, gwarancja Krawczyk.

Fi.520
Mi.651
70 PLN
17889

1950 "groszy" znaczki z zielonymi i niebieskim nadrukiem typu 23, list wysłany 22.I.1951 z Warszawy do Legnicy; nadruki w kolorach zielonych i niebieskich należą do najrzadziej spotykanych; sygnowano Roszkowski.

Fi.520, 523
Mi.651, 655
150 PLN
17890

1950 "groszy" znaczki z zielonym nadrukiem typu 3, list wysłany 5.XII z Zakopanego do Warszawy; nadruki w kolorze zielonym należą do najrzadziej spotykanych; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.520, 523
Mi.651, 654
120 PLN
17891

1950 znaczek z pustopolem.

Fi.521
Mi.550
15 PLN
17892

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, widokówka wysłana 18.XII z Tarnowa do Paryża.

Fi.521
Mi.653
30 PLN
17893

1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 3, list wysłany z Krakowa 2.I.1951 do Warszawy.

Fi.521
Mi.653
50 PLN
17894

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3 z odmianą "główka gwoździa" powstałą w urzędzie pocztowym Kielce 1, list wysłany 10.I.1951 do Warszawy.

Fi.521
Mi.653
60 PLN
17895

1950 "groszy - lokalny", Wrocław 17, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem typu 46, gwarancja Krawczyk.

Fi.521
Mi.653
250 PLN
17896

1950 "groszy" znaczki z niebieskimi nadrukami typu 23, list z Pruszkowa do Warszawy, wysłany 26.I.1951.

Fi.522
Mi.654
40 PLN
17897

1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł., przedrukowany bardzo rzadkim fioletowym stempelkiem typu 29, gwarancja Krawczyk.

Fi.522
Mi.654
360 PLN
17898

1950 "groszy - lokalny", Tomaszów Mazowiecki, Bierut, niekatalogowany znaczek za 20 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 47, gwarancja Krawczyk.

Fi.522
Mi.654
320 PLN
17899

1950 "groszy" znaczki z niebieskimi nadrukami typu 23, list z Pruszkowa wysłany 30.XII do Mościc.

Fi.522, 525
Mi.654, 657
50 PLN
17900

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 13 - jeden z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, i w typie 19 jako dofrankowanie całostki z nadrukiem typu 12, wysłanej 25.XII z urzędu Poznań 2 do Warszawy; znaczki unieważnione wirnikiem z hasłem propagandowym; wspaniały przykład prawidłowej frankatury mieszanej z nadrukami 3 typów w tym jednego wyjątkowo rzadkiego; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.522, 527I, Cp124
Mi.654, 665
1 200 PLN
17901

1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, znaczek za 40 zł. z bardzo rzadkim fioletowym stempelkiem typu 44, gwarancja Krawczyk.

Fi.525
Mi.657
210 PLN
17902

1950 "groszy", plan 6 letni, znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem rzadkiego dyrekcyjnego typu 22, gwarancja Krawczyk.

Fi.527
Mi.665
25 PLN
17903

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z rzadkim czerwonym stempelkiem typu 33, gwarancja Krawczyk.

Fi.527
Mi.665
80 PLN
17904

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkami w nowej walucie, list polecony wysłany 9.XII.1952 z Lublińca do Katowic, opłacony znaczkami z niebieskimi nadrukami typu 3; kasownik odbiorczy; znaczki z nadrukami użyte po wycofaniu z obiegu.

Fi.527, 523, 533, 55
Mi.655, 665, 671, 69
60 PLN
17905

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 12, list wysłany 3.I.1951 z Poznania do Warszawy.

Fi.527II
Mi.665
20 PLN
17906

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 16, list wysłany 5.I.1951 z Poznania do Warszawy.

Fi.527II
Mi.667
15 PLN
17907

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkami w nowej walucie, znaczek z nadrukiem typu 26 na liście poleconym, wysłanym 18.XII z Wałbrzycha do Warszawy, na odwrocie wirnik propagandowy "Żądamy zakazu ..." i kasownik odbiorczy.

Fi.527II, 531II
Mi.665, 669
70 PLN
17908

1950 "groszy" frankatura mieszana ze znaczków w starej i nowej walucie z nadrukiem typu 9 (Polskie Znaki Pocztowe t.II s.447), list polecony wysłany 4.XII z miejscowości Piłka do Warszawy; na odwrocie kasowniki odbiorcze Warszawy i co bardzo rzadkie WOJSKOWEJ STACJI POCZTOWEj 3089; zwraca uwagę, iż znaczki przedrukowano na kopercie, wspaniała całość w świetnym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.530, 513
Mi.668, 659
800 PLN
17909

1950 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowanym O i W.

Fi.530s
Mi.668
50 PLN
17910

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek za 40 gr. z podwójnym moletowaniem litery W, gwarancja

Fi.530s
Mi.668
30 PLN
17911

1950 "groszy" nadruk typu 4 na znaczkach w nowej walucie (odnotowany w Polskich Znakach Pocztowych), list polecony wysłany 14.XI z Janowa Lubelskiego do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Fi.531I
Mi.669
120 PLN
17912

1950 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, wszystkie znaczki z podwójnym moletowaniem liter.

Fi.531s
Mi.669
120 PLN
17913

1950 "groszy" znaczki w nowej walucie za 45 gr. (Józef Bem) z nadrukiem typu 22 - jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, frankatura wielokrotna na liście poleconym przesłanym miejscowo 19.I.1951 z Rejonowego Urzędu Telegraficzno Telefonicznego w Szczecinie; kasownik odbiorczy na odwrocie; wspaniały walor w doskonałym stanie zachowania (patrz Polskie Znaki Pocztowe t.II s.450) ; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.532
Mi.670
1 500 PLN
17914

1950 Bolesław Bierut, sześcioblok z pustopolami.

Fi.533
Mi.671
35 PLN
17915

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem.

Fi.534
Mi.672
15 PLN