Aukcja 31. Okres przedznaczkowy

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
15190

1863 list wysłany 13.II z Włoszczowej do Warszawy, dwuwierszowy rosyjsko-polski stempel nadawczy bez ramki typu VIIIA (419b) z wpisaną obok datą; bardzo dobry stan zachowania;

1867 list wysłany 7.IX z Dobrzynia nad Wisłą do Włocławka, dwuwierszowy rosyjsko-polski stempel nadawczy w ramce typu VIIIB (59c) z wpisaną obok datą; bardzo dobry stan zachowania; na odwrocie pieczęć urzędowa nadawcy; z kolekcji S.Rosińskiego.

300 PLN
15191

1863 list z Bydgoszczy do Niemiec.

20 PLN
15192

1864 tzw. "list obciążony" paczką, wysłany z Pyrzyc (Pyritz) 31.III adresowany do Szczecina, ciekawy stempel urzędu paczkowego w Szczecinie, dekoracyjny walor, którego wszystkie istotne elementy obiegu pocztowego znajdują się na stronie adresowej.

150 PLN
15193

1864 list wysłany 22.II z miejscowości Kowal do Włocławka, czarny stempel nadawczy typu IIIA (142b); stempelek "Interes Rządowy"; na odwrocie kasownik odbiorczy typu IXA (417e) w kolorze czerwonym.

60 PLN
15194

1867 list z Wrześni (Wreschen) wysłany 15.X, przez Miłosław do Czeszewa; stempelek listonosza MULLER; na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej; kasownik odbiorczy

40 PLN
15195

1867 około, list wysłany 30.XI z Włocławka do Nieszawy, stempel nadawczy typu IXA (417e); przesyłka urzędowa zwolniona od opłaty pocztowej - stempelek "Interes Rządowy".

40 PLN
15196

1868 list wysłany 16.IV z Mińska Mazowieckiego do Miłosny (Stara Miłosna); stempelek "Interes Rządowy" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej nadawcy; bardzo dobry stan zachowania;

1835 list wysłany 1.V z Pyzdr do Konina, stempel nadawczy typu IIA (291a) z wpisaną obok datą, stempelek "Interes Rządowy" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; dobry stan zachowania;

1867 list wysłany 7.XII z miejscowości Lubień do Włocławka, stempel nadawczy typu IIA (167a), stempelek "Służba Cywilno Rządowa" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie okrągły rosyjsko-polski stempel odbiorczy i odbitka pieczęci urzędowej nadawcy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

350 PLN