Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11634 |
1914 wydanie poczty Naczelnego Komitetu Narodowego. | Fi.1-2 |
| 200 PLN | |
11635 |
1914, Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadka - jako kasowana, seria na wycinkach, czytelne kasowniki w pięknym stanie, sygnowana TB - Białkowski. | Fi.1-2 |
| 700 PLN | |
11636 |
1914, Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie. | Fi.1-2 |
| 360 PLN | |
11637 |
1914 cięty znaczek wydania NKN, gwarancja Mikstein. | Fi.2nz |
| 305 PLN SPRZEDANY | |
11638 |
1914 1.10 - I lot z oblężonego Przemyśla, karta pocztowa ze szpitala polowego wysłana do Linzu, stempel formacyjny szpitala i lekko odbity kasownik jednostki lotniczej przewożącej list "Fliegerkompanie Nr.11", brak stempla odbiorczego ale ten bardzo rzadki walor (Fi.10000.-) jest oferowany po bardzo atrakcyjnej cenie wywoławczej, gwarancja i opis "Fliegerkompanie Nr.11" Schmutz, kolorowy fotoatest Krawczyk. | Fi.7 |
| 2 000 PLN | |
11639 |
1914 nalepka dobroczynna Legionów. | |
| 240 PLN | |
11640 |
1914 karta pocztowa wysłana 10.X z Kazania do Czerwonego Krzyża w Genewie, za pośrednictwem którego przekazan do obozu jenieckiego w Nysie (Neisse); cenzury rosyjskie, stempelek Czerwonego Krzyża; wspaniale udokumentowany, niecodzienny obieg pocztowy; doskonały stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
11641 |
1914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - typ IIb według Gryżewskiego na znaczku za 1 kop., stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, w związku z szybkimi postępami wojsk niemieckich, podobne rosyjskie ostemplowania z terenów Polski są rzadko spotykane. | Mi.63 |
| 60 PLN | |
11642 |
1914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - typ IIb według Gryżewskiego na wycinku ze znaczkami za 2 i 3 kop. z serii 300 lecie dynastii Romanowych, stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, w związku z szybkimi postępami wojsk niemieckich, podobne rosyjskie ostemplowania z terenów Polski są rzadko spotykane. | Mi.83, 84 |
| 150 PLN | |
11643 |
1914 sekretnik belgijski, użyty jako formularz, wysłany 25.III do Oranienburga za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej przy 14 Dywizji Piechoty; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.K18 |
| 30 PLN | |
11644 |
1914 kartka z Węgier 18.XI.14 do Andrychowa ze stemplem POCZTA POLOWA LEGIONÓW L.2. i stemplem austriackiej cenzury, niezwykle wczesna przesyłka. | |
| 540 PLN SPRZEDANY | |
11645 |
1914 kartka z opłaconą odpowiedzią z Czech 1.XI.14 do Komendy Etapowej w Krakowie, stempel POCZTA POLOWA LEGIONÓW L. 1., bardzo wczesny okres. | |
| 600 PLN | |
11646 |
1914 kartka z Gdańska 20.10.14 ze stemplem okrętu Augsburg "Kaiserliche Marine / BRIEFSTEMPEL / Kommando / S.M.S. Augsburg". | |
| 200 PLN | |
11647 |
1914 kartka z Gdańska 2.11.14 ze stemplem okrętu Lübeck "Kaiserliche Marine / BRIEFSTEMPEL / Kommando / S.M.S. Lübeck", z tyłu nie wypisana. | |
| 200 PLN | |
11648 |
1914 stempel kamuflażowy "IX/464" (Mielec) stosowany dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, karta poczty polowej wysłana 27.X do Wiednia, jako datownika użyto numeratora biurowego, dekoracyjna pieczęć formacyjna , cenzura. | |
| 120 PLN | |
11649 |
1914 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA LEGIONÓW L1., wyraźna odbitka jednego z najwcześniejszych stempli pocztowych Legionów na karcie pocztowej wysłanej 27.XI z Krakowa do 1 pułku piechoty w Jabłonkowie, cenzura; słabszy stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 700 PLN | |
11650 |
1914, Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta, lekko matowa guma, poza tym w bardzo ładnym stanie, stare sygnatury. | Fi. 1-2 |
| 220 PLN | |
11651 |
1914 Legiony Polskie - czysty formularz poczty polowej (Kucharski K.2.), najwyższy stopień rzadkości - 10 punktów !!! bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | Fi.Fp2 |
| 500 PLN | |
11652 |
1915 list wysłany 1.XII za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.187 do Wrocławia. | |
| 10 PLN | |
11653 |
1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 9.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Wiednia, doskonała czerwona odbitka stempla formacyjnego "KOMENDA 1.Baonu II-go Pułku I.BRYG.LEG.POL." - nieopisanego u Berka !!! dobry stan zachowania; 1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 12.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Nowego Sącza, doskonała odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda III.Baonu I.p.I.Legionu Pol.", polski stempelek cenzury z ozdobnikami (odmiana u Berka nieopisana); z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 500 PLN | |
11654 |
1915 formularz wysłany 12.III z niemieckiego szpitala wojskowego do Legnicy, pieczęć listowa. | |
| 20 PLN | |
11655 |
1915 Legiony Polskie - widokówka wysłana 25.III z Drezna do II pułku 1 Legionu na pocztę polową 355, zwraca uwagę nietypowy sposób adresowania; doskonały stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
11656 |
1915 (?) formularz poczty polowej, wysłany ze szpitala wojskowego, przesłany miejscowo we Wiedniu; zwraca uwagę nietypowy stempelek zwalniający od opłaty pocztowej; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
11657 |
1915 - 17 nalepka dobroczynna, we wzorze zbliżonym do Fi.3, bez perforacji poziomej w pięknym stanie. | |
| 80 PLN | |
11658 |
1915 widokówka, wysłana 4.VI z Trier jako przesyłka poczty polowej, adresowana do jednostki wojskowej w Kolonii. | |
| 10 PLN | |
11659 |
1915 formularz wysłany 28.X za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej V Korpusu Zapasowego, adresowany do Legnicy, cenzura. | |
| 20 PLN | |
11660 |
1915 widokówka, wysłana 22.IX z Bonn, adresowana do oddziału lotniczego Feld-Fliegerabtlg.70 na niemiecką pocztę polową 102. | |
| 30 PLN | |
11661 |
1915 list do Berlina, wysłany 11.X ze szpitala polowego nr.145I przy 1 Dywizji Landwehry, za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 244, pieczęć formacyjna z orłem. | |
| 25 PLN | |
11662 |
1915 Legiony Polskie - widokówka wysłana 13.XII z Zakopanego do Stacji Zbiorczej Transportowej dla Polskich Legionistów w Morawskiej Ostrawie, cenzura. | |
| 30 PLN | |
11663 |
1915 Legiony Polskie - II Brygada, formularz wysłany 15.X za pośrednictwem poczty polowej 355 do Karlsbadu, stempel formacyjny "3-ci Szwadron 1-go Polskiego Legionu", dwujęzyczny stempelek cenzury w ramce (odmiana u Berka nieopisana); doskonały stan zachowania; 1916 Legiony Polskie - II Brygada, formularz wysłany 6.I za pośrednictwem poczty polowej 355 do miejscowości Rzęsna Polska, czytelna odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda 6.Szwadronu ułanów Leg.Pol." - nieopisanego u Berka !!! na odwrocie sygnatura w ramce DEKA; dobry stan zachowania (przebarwienia); z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 450 PLN | |
11664 |
1915 list z Pucka 2.9.15 do Niemiec ze stemplem "Kaiserliche Marine / Briefstempel / Flugstation Putzig" i stemplem "Marinesache !". | |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
11665 |
1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 6.VIII (I rocznica "wymarszu ku wolności") za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa, doskonała czarna odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda III. Baonu I.p. I. Legionu Pol.", polski stempelek cenzury z ozdobnikami (odmiana u Berka nieopisana); dobry stan zachowania (dziurki po szpilkach); 1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 6.XI za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa, stempel formacyjny "1.Brigade der polnischen Legionen", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 350 PLN | |
11666 |
1915 trzyczęściowy formularz austriackiej poczty polowej z opłaconą odpowiedzią (nierozerwany) wysłany z poczty etapowej 355 1.XII.15 do Krakowa, stempel cenzury i stemple formacyjne. | |
| 150 PLN | |
11667 |
1916 Legiony Polskie - nalepka dobroczynna w kolorze różowym z wizerunkiem orła legionowego, skasowana stemplem DEPARTAMENTU WOJSKOWEGO NKN Działu poświadczeń na ładnym formularzu poczty polowej (Kucharski K.23.), bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | Fi.3b |
| 250 PLN | |
11668 |
1916 list wartościowy, wysłany 4.II za pośrednictwem austro-węgierskiej poczty polowej nr.96 (kasownik z wyróżnikiem a) do Liebau, lakowe pieczęcie zabezpieczające, stempelek przeprowadzonej kontroli zawartości Gepruftuggeschlossen, kasownik odbiorczy. | Fi.22, 24, 38 |
| 150 PLN | |
11669 |
1916 formularz poczty polowej ze szpitala wojskowego, wysłany 17.XI za pośrednictwem urzędu pocztowego w głównej bazie austo-węgierskiej marynarki wojennej w miejscowości Pola; stempelek oddziału szpitalnego; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
11670 |
1916 widokówka frankowana "znaczkiem" o nominale 2 halerzy, oddziału ratowniczego ochotniczej straży pożarnej w Grazu, wysłana 20.VIII, adresowana na pokład pancernika SMS Arpad; efektowna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
11671 |
1916 widokówka (Miskolc) wysłana 19.X przez żołnierza pociągu wojskowego za pośrednictwem węgierskiej poczty cywilnej, adresowana na pocztę polową 333; wyraźna odbitka pieczęci formacyjnej. | |
| 60 PLN | |
11672 |
1916 ilustrowany formularz 179 Brygady Piechoty, wysłany 8.XII za pośrednictwem austro-węgierskiej poczty polowej nr.95I do Welsberg, przesyłka przekierowana; pieczęć formacyjna, cenzura. | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
11673 |
1916 list wysłany 13.XII za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 8 Dywizji Landwehry, pieczęć formacyjna. | |
| 30 PLN | |