Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
7820 |
1919 karta pocztowa z armii gen. Hallera, stempel francuski "Misja Francuska w Polsce - dworzec Lodz" | |
| 300 PLN | |
7821 |
1919 dwie karki (jedna z błędnym rokiem 1916) z Poczty Polowej W.P. nr 1, ze stemplem Kompania techniczna 5 Pułku Legionów. | |
| 120 PLN | |
7822 |
1919-20 parka znaczków opłaty skarbowej za 1 kop., użyta przez władzę wojskową - Komendę Placu, w Złoczowie w woj. tarnopolskim, tereny te tzw. Małopolska Wschodnia zostały zajęte przez armię polską w połowie 1919 roku. | |
| 50 PLN | |
7823 |
1919 list z Moskwy adresowany do Warszawy, frankowany znaczkami rzadkiej odmiany (żółty papier, rozmiar rysunku znaczka 16,3 x 22,5 mm), ocenzurowany, a z powodu braku komunikacji (po opatrzeniu stosowną adnotacją) zwrócony do nadawcy. | Mi.71IIAb |
| 500 PLN | |
7824 |
1919 karta pocztowa wysłana 2.VI z 3 Zapasowego Baonu telefonicznego D.O.G. w Kielcach, adresowana do miejscowości Ostrowy. | Fi.Cp31 |
| 50 PLN | |
7825 |
1920 wydanie pamiątkowe Armii gen. Hallera w Pucku - zaślubiny Polski z morzem, na każdym znaczku charakterystyczna usterka nadruku - przerwa w "d", gwarancja Krawczyk. | Fi.1-3 |
| 3 000 PLN | |
7826 |
1920 widokówka wysłana 24.VII ze szkoły artylerii w Toruniu, stempel formacyjny. | |
| 80 PLN | |
7827 |
1920 Wojna polsko-sowiecka, widokówka wysłana 22.I za pośrednictwem poczty polowej 34; stempelek formacyjny "49 P.P. Strz. Kres./ 1 Baon". | |
| 108 PLN SPRZEDANY | |
7828 |
1920 niemieckie znaczki z nadrukiem "Nad/Polskiem/Morzem/Puck/10.II.1920" wydane z inicjatywy szefa Wydziału Oświaty i Kultury Dowództwa Frontu Pomorskiego, dla upamiętnienia objęcia w posiadanie przez Polskę tzw. korytarza z miastem Puck. Znaczki unieważniono kasownikiem PUTZIG 10.2.20., nakład 700 szt. Kolorowy fotoatest Schmutz. | |
| 2 000 PLN | |
7829 |
1920 Wojna polsko-sowiecka, widokówka wysłana z miejsca postoju 18.II za pośrednictwem poczty polowej nr.36 przez żołnierza 11 pułku ułanów, adresowana do Sosnowca, pieczęć formacyjna "Dowództwo Szw.K.M. 11p.Ułan.". | |
| 70 PLN | |