Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9618 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka znaczków ciętych z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadko prawdziwe, gwarancja. | Fi.371 nz Mi.403U |
| 1 500 PLN | |
9619 |
1945 karnet - "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" znaczek minimalnie uszkodzony. | Fi.372 Mi.405 |
| 30 PLN | |
9620 |
1945 "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" znaczek skasowany okolicznościowo na karcie 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007 + 202). | Fi.372, Cp95 Mi.405 |
| 50 PLN | |
9621 |
1945 rocznica walk o Westerplatte. | Fi.374 Mi.407 |
| 25 PLN | |
9622 |
1945 Westerplatte, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy. | Fi.374 nz Mi.407U |
| 50 PLN | |
9623 |
1945 Wydanie przedrukowe - 1 zł frankatura wielokrotna, znaczek podstawowy z błędem na poz. 41 "zniekształcone Z w POCZTA", list polecony, wysłany 3.XII z Dobra k.Limanowej do Krakowa, kasownik odbiorczy; gwarancja. | Fi.375 Mi.408 |
| 80 PLN | |
9624 |
1945 "I (VII) KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" Warszawa, karta ostemplowana okolicznościowo 18.XI (Myślicki 45 014 + 210). | Fi.375, Cp94A Mi.408 |
| 30 PLN | |
9625 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł. z nadrukiem odwróconym i dodatkowo znacznie przesuniętym w pionie, gwarancja Ryblewski, Falkowski. | Fi.375 No Mi.408 |
| 1 500 PLN | |
9626 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.376a Mi.409b |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
9627 |
1945 Wydanie przedrukowe - 1,50 zł (typ 1) frankatura wielokrotna, list zagraniczny, wysłany 6.X ze Skolimowa, adresowany do polskiego obozu w Lubece, zwrócony do nadawcy z adnotacją "Zwrot brak połączenia"; koperta w nieco słabszym stanie. | Fi.376a Mi.409b |
| 50 PLN | |
9628 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. ze znacznie przesuniętym w prawo skos nadrukiem i perforacją - znaczek jest szerszy, oraz z błędem I formy z poz.50 "dziura w prawej części belki", gwarancja i opis Walisch. | Fi.376a B Mi.409b |
| 120 PLN | |
9629 |
1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł brązowoczerwony typ 2 - frankatura mieszana, znaczek podstawowy z błędem na poz. 81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka, wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578. | Fi.376aT2, 375, 378 Mi.409b, 408, 411&nb |
| 200 PLN | |
9630 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym - z nadrukiem II formy, typ 2, poz.50, użyty w Gdańsku - Wrzeszczu gdzie te znaczki były w sprzedaży (Mi.500 euro), gwarancja Schmutz. | Fi.376b FII t.2 Mi.409a |
| 400 PLN | |
9631 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 800 euro) - z nadrukiem II formy, typ 2, poz.69,70, na prawym błąd "belka uszkodzona z prawej", w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b FII t.2 Mi.409a |
| 2 500 PLN | |
9632 |
1945 Wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II (typ 2, poz.39), sygnatura A. Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk (wycena samego tylko znaczka kasowanego - wg. katalogu Michel 2003/4 - 500 euro). | Fi.376bFIIT2 Mi.409a |
| 1 800 PLN | |
9633 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura pojedyncza, druki wysłane 28.III.1947 z Warszawy do Milanówka. | Fi.377 Mi.410 |
| 10 PLN | |
9634 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 14.XII z Bydgoszczy do Krakowa., kasownik odbiorczy. | Fi.378 Mi.411 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
9635 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony, wysłany 15.IV w Białej Podlaskiej, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym, kasownik odbiorczy (datownik biurowy!). | Fi.383 Mi.417 |
| 25 PLN | |
9636 |
1945 FDC - "VII Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 50 PLN | |
9637 |
1945 zwrotne poświadczenie odbioru, przesłane 31.VII do Białej-Podlaskiej, cenzura nr.1876. | |
| 25 PLN | |
9638 |
1945 list lotniczy z Francji do Warszawy ze stemplem cenzury wojskowej nr 1373. | |
| 70 PLN | |
9639 |
1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" list polecony z dodatkowym stempelkiem "Par avion" przewieziony 2.IX samolotem podczas święta, znaczki oprócz stempli okolicznościowych unieważniono kasownikiem radzieckiej poczty polowej, lotem tym przewieziono około 200 listów; kasownik odbiorczy; gwarancja Falkowski. | |
| 400 PLN | |
9640 |
1945 Opłata kredytowana rozp. R.K.P.T. Nr. 11, urzędowy list polecony, wysłany 13.VII z Torunia do Brodnicy, sprawdzony przez cenzurę nr.1512. | |
| 70 PLN | |
9641 |
1945 obóz pracy Hauenhorst w Westfalii, karta pocztowa wysłana 8.I z obozu do Kielc, rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie, została ocenzurowana, wizerunek Hitlera został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu był niedopuszczalny, ale karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi, wyjątkowo ciekawa całość, gwarancja Schmutz. | |
| 400 PLN | |
9642 |
1945 zwrotne poświadczenie odbioru, przesłane 11.VI z Białej-Podlaskiej do Warszawy, a 23.VI odesłane z powrotem, cenzura nr.1886. | |
| 40 PLN | |
9643 |
1946 list polecony z Warszawy 22.II.46 do Skierniewic, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.375, 376, 390 Mi.408, 409, 423&nbs |
| 55 PLN SPRZEDANY | |
9644 |
1946 firmowy list polecony z Łodzi 3.1.46 do Warszawy. | Fi.378 Mi.411 |
| 15 PLN | |
9645 |
1946 list polecony z Inowrocławia do Warszawy, prowizoryczna erka. | Fi.379B Mi.412A |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
9646 |
1946 "ŚWIĘTO MOTOCYKLOWE POLSKI" Warszawa 2 13.X, kasownik okolicznościowy (Myślicki 46 065). | Fi.380 Mi.414 |
| 30 PLN | |
9647 |
1946 "KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM 21-22 LIPIEC 1946" Warszawa 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo; na znaczku niewielkie przebarwienia (Myślicki 46 046). | Fi.380 Mi.414 |
| 40 PLN | |
9648 |
1946 list polecony z Łodzi do Puław. | Fi.384 Mi.417 |
| 10 PLN | |
9649 |
1946 list polecony z Gliwic do Anglii ze stemplem urzędu cenzury 3216. | Fi.384 Mi.418 |
| 50 PLN | |
9650 |
1946 rocznik znaczków czystych (bez bloku). | Fi.388-415c Mi.421-450 |
| 280 PLN | |
9651 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. z błędem na poz.25 "cienkie 7", gwarancja. Fisher:388 B Michel:421 | Fi.388 B Mi.421 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
9652 |
1946 "WARSZAWA WOLNA", 3 zł frankatura pojedyncza, list wysłany 26.II z miejscowości Gorzków do Lublina, kasownik prowizoryczny; znaczki tego niedocenionego wydania, rzadko występują na niefilatelistycznej korespondencji; gwarancja. | Fi.389 Mi.422 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
9653 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.50 "uszkodzone 7", gwarancja. | Fi.389 B Mi.422 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
9654 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z poz.48 "kropka pod lewym prostokątem", gwarancja. | Fi.392s Mi.425 |
| 150 PLN | |
9655 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "wcięcie w7 i przerwa w S", gwarancja. | Fi.393 B Mi.426 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
9656 |
1946 samolot nad Warszawą, frankatura dwukolorowa - polecony list lotniczy wysłany 18.XI.1948 z Kalisza do Chicago, kasowniki odbiorcze, gwarancja. | Fi.396, 397 Mi.429, 430 |
| 40 PLN | |
9657 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, rzadka próba w odmiennym kolorze (niebieski zamiast fioletowy) cięta, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.396 P2 Mi.429 |
| 1 800 PLN | |