Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4624 |
1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego, wysłana miejscowo 11.II jako polecona w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość. | Fi.115II, 117I, 118, Mi.148, 150, 151, 15 |
| 80 PLN | |
4625 |
1922 kartka z warszawy 20.IV.22 do Włocławka. | Fi.115 Mi.148 |
| 20 PLN | |
4626 |
1922 kartka z Warszawy 1.IX.22 do Niemiec. | Fi.115, 127 Mi.148, 160 |
| 15 PLN | |
4627 |
1922 kartka wysłana z Koźmina 2.8.22 do Niemiec, prywatna gwarancja Vaumund. | Fi.117, 119, 125, Cp |
| 35 PLN | |
4628 |
1922 kartka z Krakowa 6.VII.22 do Radomia. | Fi.117 Mi.150 |
| 10 PLN | |
4629 |
1922 kartka z Chrzanowa 21.XII.22 do Tarnowa. | Fi.118, 127 Mi.151, 160 |
| 25 PLN | |
4630 |
1922 kartka z Leszna 25.1.22 do Krzemieniewa. | Fi.118, 120 |
| 25 PLN | |
4631 |
1922 kartka wysłana z Poznania 24.9.22 do Krakowa. | Fi.119, 126, Cp40 |
| 35 PLN | |
4632 |
1922 kartka z prowizorycznym kasownikiem Otwock 20.VI.22. | Fi.119 Mi.152 |
| 35 PLN | |
4633 |
1922 kartka z Bielska 21.VII.22 do Warszawy. | Fi.136 Mi.172 |
| 10 PLN | |
4634 |
1922 "OBYWATELE POLSKI PŁACĄ NAJMNIEJSZE PODATKI/ ZE WSZYSTKICH PAŃSTW EUROPEJSKICH" bardzo rzadki stempel propagandowy, na korespondencji krajowej praktycznie niespotykany ! list wysłany 25.XI z Bielska do Warszawy, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; szkoda, że hasło to odnosi się już tylko do przeszłości. | Fi.136 Mi.172 |
| 800 PLN | |
4635 |
1922 list wysłany z Pocztowej Kasy Oszczędności w Warszawie 29.XI adresowany do konsulatu RP we Wiedniu, ostemplowanie bardzo rzadko stosowane do kasowania znaczków, tylko wyjątkowo spotykane na znaczkach, a tym bardziej na całościach; doskonały stan zachowania. | Fi.137 Mi.173 |
| 300 PLN | |
4636 |
1922 list polecony z Krakowa do Wiednia, zalepka Dyrekcji Kolei Państwowej w Krakowie. | Fi.137 Mi.173 |
| 40 PLN | |
4637 |
1922 wydanie dla Górnego Śląska, parka znaczków za 20 fen. z pustopolem na górnym marginesie. | Fi.146 Mi.2 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
4638 |
1922 list polecony z Głębokiej Dziśnieńskiej 29.XII.23 do Warszawy, urząd zmienił niebawem nazwę na Głębokie. | Fi.167 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
4639 |
1922 nominacja urzędnika pocztowego wystawiona w Poznaniu, zwraca uwagę wspaniały stempel z orłem Dyrekcji Poczt i Telegrafów w Poznaniu. | |
| 200 PLN | |
4640 |
1922 miejscowy sądowy list polecony z Krakowa 4.V.22, opłatę uiścił odbiorca znaczkiem dopłaty. | Fi.D21 |
| 60 PLN | |
4641 |
1922 urzędowy znaczek za 300 f. użyty jako znaczek opłaty; w okresie 1.I.1921-15.VI.1922 znaczki na przesyłki urzędowe, dopuszczone zostały do ogólnego użycia w charakterze znaczków opłaty, dotyczyło to zwłaszcza znaczków o niskich nominałach, wysokie nominały stosowano wyjątkowo rzadko; tu na bardzo ładnym, prywatnym formularzu, wysłanym 26.II.1922 z Bydgoszczy do Łodzi, gwarancja Vaumund PP. | Fi.U10, 118 Mi.P10, 151 |
| 1 500 PLN | |
4642 |
1923 Warszawa - Paryż, CFRNA, wczesny ekspresowy list lotniczy, co unikalne, nadany przez FRANCUSKĄ MISJĘ WOJSKOWĄ W POLSCE w dniu 30.VI.23, piękne lotnicze stemple nagłówkowe, stemple: polecenia, dopłaty za list lotniczy, Par avion, a na odwrocie jeszcze dwa stemple misji i odbiorczy datownik z Paryża 3.7.23; na dodatek list opłacono znaczkiem z Kopernikiem co daje możliwość włączenia go do zbioru tematycznego, piękny stan zachowania. | Fi.19 |
| 2 400 PLN | |
4643 |
1923 mieszana frankatura na liście poleconym ze Skidla 17.I.23 do Białegostoku, przy otwieraniu koperty przerwano dwa znaczki na klapie. | Fi.99, 117, 125, 127 Mi.115, 150, 158, 16 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
4644 |
1923 mieszana frankatura różnych wydań na kartce wysłanej z Grudziądza 21.3.23 do Niemiec. | Fi.114, 118, 126, 13 |
| 35 PLN | |
4645 |
1923 odwrócona nakładka wirnika reklamowego !!! - "OTWIERAJCIE/ KONTA CZEKOWE/ POWSZECHNEJ KASY/ OSZCZĘDNOŚCI" - bardzo rzadko spotykany przypadek, widokówka nadana miejscowo 29.III w Łodzi (Myślicki 23 101). | Fi.136, 137 Mi.172, 173 |
| 200 PLN | |
4646 |
1923 kartka z Pińczowa 17.III.23 do Krakowa. | Fi.136 Mi.172 |
| 30 PLN | |
4647 |
1923 Inflacja - dofrankowana całostka użyta jako formularz, wysłana 18.III z Granicy do Warszawy. | Fi.138 Mi.174 |
| 20 PLN | |
4648 |
1923 judaica - polecony list zagraniczny z okresu narastającej inflacji - opłata 10.000 marek - wysłany 12.X ze Lwowa do Getyngi, kasownik odbiorczy; nadawcą listu jest Prof.dr Adolf Beck wybitny fizjolog, rektor Uniwersytetu Lwowskiego w latach 1912/1913, emerytowany kierownik Zakładu Fizjologii na Wydziale Lekarskim UJK, członek PAU, zmarł śmiercią samobójczą nie wytrzymawszy presji antyżydowskich represji w obozie Janowskim w sierpniu 1942 roku. | Fi.138, 142, 165 Mi.174, 180, 183&nbs |
| 300 PLN | |
4649 |
1923 duży orzeł na tarczy barokowej, 500 mk - frankatura wielokrotna - karta pocztowa wysłana 24.XI z Warszawy do Kielc. | Fi.141 Mi.179 |
| 30 PLN | |
4650 |
1923 list firmowy z Łodzi 6.7.23 do Niemiec. | Fi.141 |
| 20 PLN | |
4651 |
1923 niebieska odbitka datownika eksploatacyjnego! widokówka wysłana 14.V z miejscowości Grodzisk, adresowana do Warszawy. | Fi.141 Mi.179 |
| 30 PLN | |
4652 |
1923 duży orzeł na tarczy barokowej, kasowany marginesowy znaczek cięty, gwarancja Krawczyk. | Fi.141 nz Mi.179 |
| 100 PLN | |
4653 |
1923 150-lecie utworzenia KEN, znaczek za 3000 mk., z podwójnym drukiem szczątkowym. | Fi.165 Mi.173 |
| 40 PLN | |
4654 |
1923 150-lecie utworzenia KEN, parka z międzypolem znaczków za 3000 mk., lewy z błędem "KONAPSKI", gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.165s Mi.183I |
| 250 PLN | |
4655 |
1923 list polecony z Cieszyna 24.XII.23 do Pragi. | Fi.167, 170 Mi.185, 189 |
| 30 PLN | |
4656 |
1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 10000/25 mk. ze znacznie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.167II Mi.185 |
| 20 PLN | |
4657 |
1923 wydanie przedrukowe (tło większe), znaczek z abklatschem. | Fi.167 Mi.185 |
| 30 PLN | |
4658 |
1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 20000/2 mk. ze znacznie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.168 Mi.189 |
| 40 PLN | |
4659 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.168 Mi.189 |
| 100 PLN | |
4660 |
1923-24 wydanie przedrukowe, najdroższy podstawowy znaczek za 25000/20 mk. z podwójnym nadrukiem szczątkowym, gwarancja Krawczyk. | Fi.169I Np Mi.186 |
| 70 PLN | |
4661 |
1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 50000/10 mk. ze znacznie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.170II Mi.188b |
| 50 PLN | |
4662 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem - brak nominału. | Fi.170I Mi.188 |
| 100 PLN | |
4663 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz. | Fi.171 No Mi.190 |
| 150 PLN | |