Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
5248 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana z Sokołowa Podlaskiego. | Fi.Cp4I Mi.P4 |
| 80 PLN | |
5249 |
1940 list pobraniowy wysłany 3.XII.1941 przez Versandstelle fur Sammlermarken Krakau do adresata we wsi Skurerczyn (?). Poczta "dochodziła" tylko do miejscowości Repki, skąd po pobraniu stosownej opłaty (znaczkiem doręczeniowym), gmina dostarczała przesyłki do odbiorcy. Na odwrocie listu kasownik Sokołów 5.XII i stempelek Repki z wpisaną datą 7.XII. Znaczki doręczeniowe stosowano w okresie tylko 1.XII.1940-1.III.1942, jest to jedna z nielicznych oryginalnych przesyłek z właściwie użytym znaczkiem doręczenia | Fi.D4 Mi.Z4 |
| 2 000 PLN | |
5250 |
1940 karta pocztowa, dofrankowana, wysłana 2.VIII z Tarnowa do Rumunii, liczne cenzury, kasownik odbiorczy; znaczek doklejono z poważnymi uszkodzeniami, nie został zakwestionowany przez pocztę; nadruk na karcie przesunięty. | Fi.Cp3II, 5 Mi.P3II, 5 |
| 150 PLN | |
5251 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", przesłana miejscowo 3.X w Warszawie. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
5252 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 2.VII z Grójca do Krakowa. | Fi.Cp4I |
| 80 PLN | |
5253 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.III.1942 w urzędzie Kraków 1. | Fi.CpU3 |
| 200 PLN | |
5254 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część na odpowiedź, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOZNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POSPIESZNYCH I SAMOLOTACH", wysłana 3.XII z Warszawy do Stalagu XIIIC, cenzura i dodatkowy stempelek informacyjny; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6B Mi.P7A |
| 300 PLN | |
5255 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rucksicht auf die kriegsbedingten Verhaltnisse er-", wysłana 18.VIII.1943 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU4 |
| 500 PLN | |
5256 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU4 |
| 120 PLN | |
5257 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!!tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zuruck", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU4 |
| 500 PLN | |
5258 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie wydania przedrukowego - część z opłaconą odpowiedzią, tekst XII "Mit dem 20.4.42 ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU1A |
| 300 PLN | |
5259 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU3 |
| 120 PLN | |
5260 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU2I |
| 200 PLN | |
5261 |
1940 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta. | Fi.Cp7I Mi.P10 |
| 30 PLN | |
5262 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim, polskim przedwojennym datownikiem! | Fi.Cp6B Mi.P7A |
| 150 PLN | |
5263 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część z opłaconą odpowiedzią, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.XII z Opatowa do Radomia. | Fi.Cp6A Mi.P7F |
| 200 PLN | |
5264 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, odmiana o napisie POSTKARTE długości 40 mm!!! hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 20.XII z Grodziska do Otwocka; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp5II Mi.P6I |
| 500 PLN | |
5265 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939), hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 21.VI z Krakowa do Kielc. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
5266 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938), hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 17.X z agencji pocztowej Ożarów k.Opatowa do PCK w Krakowie, praktycznie niewidoczne ślady po zszywce. | Fi.Cp3II |
| 80 PLN | |
5267 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939), hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta. | Fi.Cp3II |
| 60 PLN | |
5268 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938), hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", czysta. | Fi.Cp3II |
| 65 PLN SPRZEDANY | |
5269 |
1940 polska koperta z nadrukiem, wysłana z Otwocka do Lublina, na odwrocie przebarwienia. | Fi.Ck1 |
| 45 PLN | |
5270 |
1940 polska koperta z nadrukiem, czysta. | Fi.Ck1 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
5271 |
1940 karta służbowa, na odwrocie tekst II, stempel okolicznościowy nr 12. | Fi.CpU1B |
| 190 PLN | |
5272 |
1940 widoki zabytkowych budowli, oba typy karty za 30 gr. o sygnaturach IX.40 i II.41, czyste (Mi. 40 euro). | Fi.Cp8I+II Mi.P9+11 |
| 80 PLN | |
5273 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.XI.1944 ze Skierniewic do miejscowości Wessenberg w Niemczech. | Fi.Cp8II Mi.P11 |
| 80 PLN | |
5274 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939), hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE !", wysłana z Sanoka do Krakowa. | Fi.Cp3II Mi.P3II |
| 50 PLN | |
5275 |
1940 całostka wydania przedrukowego z sygnaturą VI-1938, hasłem propagandowym H i napisem KARTKA POCZTOWA długości 55,5 mm, na odwrocie pozostałości po podlepkach, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3I |
| 850 PLN SPRZEDANY | |
5276 |
1940 całostka wydania przedrukowego czarnozielona z nadrukiem błyszczącym, długość napisu kartka pocztowa 55,5 mm, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3I |
| 1 200 PLN | |
5277 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm, wysłana 8.XI z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; piękny walor w ekskluzywnym stanie zachowania. | Fi.CpU2I |
| 1 200 PLN | |
5278 |
1940 polska karta pocztowa o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, wysłana 5.X z Warszawy do Kutna, karta bardzo rzadko spotykana, szczególnie z obiegu; dlatego też nawet drobne niedoskonałości stanu zachowania nie obniżają jej wartości; wysoka wycena katalogowa (Mi.450 euro); gwarancja. | Fi.Cp3I |
| 900 PLN | |
5279 |
1940-1 ręcznie malowana strona albumowa, z kolekcji pochodzącej z Barcelony, ze znaczkami czystymi na podlepkach, w bardzo dobrym stanie, dołączono też, rys historyczny tego okresu, po hiszpańsku, na ręcznie zdobionej stronie albumowej. | |
| 250 PLN | |
5280 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału, gwarancja, | Fi.U17 nz |
| 750 PLN | |
5281 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału, naturalne lekkie pęknięcia na gumie, gwarancja, | Fi.U22 nz |
| 600 PLN | |
5282 |
1941 znaczek na karcie, ostemplowany kasownikiem okolicznościowym z okazji utworzenia Dystryktu Galicji. | Fi.10 |
| 35 PLN | |
5283 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.12 |
| 25 PLN | |
5284 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, stemplem o tematyce sportowej (oszczepnik). | Fi.13 |
| 50 PLN | |
5285 |
1941 kasownik okolicznościowy z okazji zawodów sportowych w Zakopanem odbity na karcie 6.IX. | Fi.13 |
| 40 PLN | |
5286 |
1941 Widoki zabytkowych budowli (III) - 1 zł - frankatura mieszana - karta z opłaconą odpowiedzią "prywatnego nakładu", wysłana 29.III.1943 jako polecona z Jarosławia, adresowana do Plauen, niedoręczona (stosowna nalepka) i zwrócona do nadawcy; dekoracyjna całość. | Fi.42, 70, 78 |
| 300 PLN | |
5287 |
1941 frankatura mieszana znaczków GG i Rzeszy !!! - list polecony wysłany 1.VIII ze Stuttgartu do Krakowa, ponieważ adresat wyjechał - do Stuttgartu ! - przesyłkę ofrankowano i 4.VIII przesłano jako poleconą, do miejsca przeznaczenia dotarła 6.VIII; niezwykły walor, będący namacalnym przykładem jak sprawnie może działać (działała ?) poczta. | Fi.45, 49 Mi.45, 49, 781, 795& |
| 350 PLN | |