Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
1662 |
1943 Gołąbek, ciemnozielony znaczek na ilustrowanej pocztówce przesłany 24.XII, gwarancja Schmutz. | Fi.1ay1 |
| 350 PLN SPRZEDANY | |
1663 |
1943(?) formularz urzędowy ze stempelkiem "OPŁACONO RYCZAŁTEM". | |
| 30 PLN | |
1664 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem, czysta. | |
| 100 PLN | |
1665 |
1943 Gołąbek, karta pocztowa z zielonym znakiem opłaty, na papierze żółtawym szorstkim, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3y |
| 720 PLN SPRZEDANY | |
1666 |
1943 karta obiegowa, znak opłaty w kolorze czarnym, papier szary gładki, wysłana 3.IV; pionowo zgięta; gwarancja. | Fi.Cp8yII |
| 50 PLN | |
1667 |
1943 Gołąbek, karta pocztowa, znak opłaty w kolorze czarnym, papier szary szorstki, wysłana 1.II; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5x2 |
| 110 PLN SPRZEDANY | |
1668 |
1943 Święto Artylerii - "armata", karta pocztowa, ciemnoniebieska na kartonie żółtawym szorstkim, czysta, jedna z najrzadszych całostek w dziale poczt obozowych (nakład 31 szt.) bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp1ay |
| 1 800 PLN | |
1669 |
1944 święto gór, znaczek czysty, gwarancja Falkowski | Fi.15 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
1670 |
1944 święto żołnierza - husarz, marginesowy znaczek kasowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.16 |
| 50 PLN | |
1671 |
1944 znaczki Pułaski, Kościuszko i wieża Piastowska w Cieszynie, na karcie pocztowej z szarym znakiem opłaty, skasowane 3.XI w pierwszym dniu obiegu, gwarancja. | Fi.23-24, 22, Cp26 |
| 220 PLN SPRZEDANY | |
1672 |
1944 25 lecie AGH w Krakowie, znaczek kasowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.26 |
| 50 PLN | |
1673 |
1944 próba podwójnej karty 10+10 fen, prawidłowo użyta pocztowo!!! wysłana 25.I z "dolnego" do "górnego" obozu. W "dolnym" obozie przebywali początkowo jeńcy ewakuowani z Neubrandenburga (obóz IIE), po komasacji jeńców i połączeniu obu obozów, w dniu 22.VI.44 obsługa pocztowa została przejęta przez pocztę IID. Kontakt z pozostałymi jeńcami w "górnym" obozie utrzymywano wyłącznie za pośrednictwem izby chorych na tzw."Psiej Górce", udający się tam chorzy i powracający z niej ozdrowieńcy byli posłańcami. List napisano trzy dni przed ewakuacją, która nastąpiła w dniu 28.I.45r. Nadawca, ppor.Mieczysław Wiśniewski - powstaniec warszawski, pisze, że wraz z pozostałymi AK-owcami zostanie prawdopodobnie przeniesiony do innego obozu, gdzieś w okolicach Brunszwiku. Bardzo rzadki przypadek właściwego i niefilatelistycznego wykorzystania poczty wewnątrzobozowej. Podwójna karta za 10 f. jest rzadsza od słynnego karnetu-bloku "Husarza", tak rzadka, iż tylko niektóre katalogi odnotowują jej istnienie, z oryginalnego obiegu w handlu niespotykana od lat, idealny stan zachowania; fotoatest Falkowski. | Fi.Cp24-P |
| 10 000 PLN | |
1674 |
1944 Warszawa walczy, karta pocztowa, słabszy stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp21 |
| 40 PLN | |
1675 |
1944 Rok Olimpijski, karta pocztowa, znak opłaty w ciemnym kolorze; karton biały gładki; ostemplowana okolicznościowo 13.VIII; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp20x |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
1676 |
1944 znak opłaty pęknięty pionowo u góry, karta obozu IIE, wydana w zmienionej barwie na papierze brunatnym, bez napisu POCZTÓWKA; uszkodzenie w rysunku, powstało prawdopodobnie na skutek dostania się ciała obcego między kliszę, a papier, dzięki czemu powstała unikalna odmiana; karta-druk biblioteczny, przesłana 26.VI; całostka pionowo zgięta; gwarancja. | Fi.Cp18y |
| 600 PLN | |
1677 |
1944 karta obozu IIE, wydana w zmienionej barwie na papierze brunatnym, bez napisu POCZTÓWKA; stan idealny; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp18y |
| 140 PLN | |
1678 |
1944 karta obozu IIE z nadrukiem "OBÓZ IID" (nakład 432 szt.), idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp17II |
| 500 PLN | |
1679 |
1944 "Pomarańczowy lis" na karcie pocztowej przesłanej 21.XI; znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy); doklejane one były wyłącznie na przesyłkach doręczanych tego dnia; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Ia, Cp26 |
| 600 PLN | |
1680 |
1944 wystawa filatelistyczna - Dni Morza, bloki sprzedawano na wystawie ze stemplem z drugiego jej dnia na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki innymi kasownikami, gwarancja Falkowski. | Fi.Bl.4 |
| 600 PLN | |
1681 |
1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja. | Fi.Bl.2 |
| 280 PLN | |
1682 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczek czysty bez gumy, gwarancja Krawczyk. | Fi.I |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
1683 |
1944 wystawa filatelistyczna - Neubrandenburg, czysty blok z kasownikiem z 1 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym znaczki kasowano datownikiem, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.3 |
| 650 PLN | |
1684 |
1944 wystawa filatelistyczna - Olimpiada, blok czysty z kasownikiem z 3 dnia wystawy na marginesie (blok bez stempla Fi.15000.-), przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.5 |
| 1 600 PLN | |
1685 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.7 |
| 220 PLN | |
1686 |
| 380 PLN | |
1687 |
1944 Herby miast, arkusik numerowany znaczka za 30 gr. wydany z okazji druku 100 000 znaczka, w nakładzie po 20 sztuk każdej z pięciu wartości, podpisany przez szefostwo poczty, jeden z najrzadszych walorów poczt obozowych. | Fi.Ark.20 |
| 15 000 PLN | |
1688 |
1945 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczka za 50 gr. nie wprowadzono do obiegu, a większość nakładu zniszczono, w kilku skasowanych na marginesie arkuszach zawadzono o dolną parkę znaczków i tak powstały unikalne znaczki kasowane, gwarancja Krawczyk, na życzenie - fotoatest. | Fi.I |
| 1 200 PLN SPRZEDANY | |