Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11400 |
1918 wydanie warszawskie, karta wysłana 9.III.1919 z Kalisza adresowana do Poznania. | Fi.Cp2I |
| 60 PLN | |
11401 |
1918 wydanie lubelskie, karta z czarnym nadrukiem (w papierze "węgielek"). | Fi.Cp5y |
| 200 PLN | |
11402 |
| 180 PLN | |
11403 |
1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym, błąd nadruku "niedobity środek belki zakrywającej dolny napis". | Fi.Cp4 |
| 250 PLN | |
11404 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, mocno uszkodzony ornament; gwarancja i opis Schmutz, idealny stan zachowania. | Fi.Cs3II |
| 200 PLN | |
11405 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19, odmiana "beleczka zamiast ozdobnika". | Fi.Cs4IIIs |
| 200 PLN | |
11406 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 106, grzecznościowo nadana w Krakowie. | Fi.Cp16IIx |
| 60 PLN | |
11407 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 120 (brak rombu) z ciekawą usterką "kropka w literze C", grzecznościowo skasowana w Krakowie. | Fi.Cp14II |
| 150 PLN | |
11408 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik ze beleczką zamiast ornamentu - nadruk typu 19, grzecznościowo nadany w Krakowie. | Fi.Cs4IIIs |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
11409 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 9 z drukiem firmowym krakowskiego Towarzystwa Ubezpieczeń na odwrocie, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp 14Ix |
| 150 PLN | |
11410 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z przesuniętym nadrukiem typ 134, na odwrocie ślady podlepek. | Fi.Cp 18I |
| 150 PLN | |
11411 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 33, wysłana 24.VIII z miejscowości Krakowiec do Wiednia, cenzura krakowska. | Fi.Cp14IIx |
| 250 PLN | |
11412 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 69b, wysłana 23.IX z Drohobyczy do Wadowic, cenzura Stryj. | Fi.Cp15IIx |
| 420 PLN SPRZEDANY | |
11413 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 18, beleczka zamiast ornamentu, wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV. | Fi.Cs4IIIs |
| 300 PLN | |
11414 |
1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłowy, nadruk typu 11; stempelek "z Ameryki przez Gdańsk"; na odwrocie kasowniki: tranzytowy Tarnów 15.XII i odbiorczy Rzeszów 16.XII; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Ca2xdf |
| 550 PLN | |
11415 |
1920 całostka wydania obiegowego. | Fi.Cp 35I |
| 20 PLN | |
11416 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego, długość napisu 98,5 mm. | Fi.Cp39I |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
11417 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 35 PLN | |
11418 |
1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, ilustracja nr.5 - Ignacy Paderewski. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
11419 |
1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, ilustracja nr.9 - Tryptyk Tadeusza Kościuszki. | |
| 80 PLN | |
11420 |
| 35 PLN | |
11421 |
1932 druk w sprawach żywnościowych, wysłany 11.X.33 z Łodzi, z oryginalnego obiegu bardzo rzadki, doskonały stan zachowania. | Fi.Cp53 |
| 250 PLN | |
11422 |
1934 całostka o sygnaturze VIII-1935, z hasłem propagandowym TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, z obiegu. | Fi.Cp64 |
| 10 PLN | |
11423 |
1935 M/S Piłsudski z ilustracją 27 (HEL - Port), z obiegu. | Fi.Cp68 |
| 30 PLN | |
11424 |
1937 Koperta lotnicza "Śmigły - Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku. | Fi.Ck9 |
| 25 PLN | |
11425 |
1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe CHROŃCIE LINIE TELEFONICZNE OD USZKODZEŃ, sygnatura X-1937. | Fi.Cp72 |
| 20 PLN | |
11426 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, długość napisu 53 mm, hasło propagandowe TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! sygnatura VI-1938. Fisher: | Fi.Cp78I |
| 14 PLN SPRZEDANY | |
11427 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, długość napisu 53 mm, hasło propagandowe TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ, sygnatura VI-1938; karta z obiegu. | Fi.Cp78I |
| 10 PLN | |
11428 |
1938 Król Kazimierz Jagiellończyk, całostka ilustrowana - Klasycyzm Bejsce. | Fi.Cp87 |
| 120 PLN | |
11429 |
1938 Koperta "20-lecie odzyskania niepodległości" dofrankowana i jako polecona, 10.VII.1939 wysłana z Izbicy nad Wieprzem do Łazisk Średnich, kasownik odbiorczy. | Fi.Ck10, 332 |
| 60 PLN | |
11430 |
1938 całostka z hasłem propagandowym P i sygnaturą X-1938, na odwrocie pozostałości po podlepkach. | Fi.Cp 81 |
| 10 PLN | |
11431 |
1938 całostka z hasłem propagandowym O (nie wymienionym w PZP i Fischerze) i sygnaturą X-1938. | Fi.Cp 80 |
| 27 PLN SPRZEDANY | |
11432 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, hasło propagandowe TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, sygnatura X-1938. Fisher: | Fi.Cp80 |
| 20 PLN | |
11433 |
1938 Król Kazimierz Jagiellończyk, 30 gr. - karta ilustrowana przeznaczona do korespondencji zagranicznej, wysłana 9.IX.1939 z miejscowości Chomsk adresowana do Buenos-Aires; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu; niezły stan zachowania. | Fi.Cp87 |
| 1 000 PLN | |
11434 |
1938 20-lecie odzyskania niepodległości, koperta, dofrankowana, wysłana 30.VI.1939 ze Zbąszynia do Hanoweru. | Fi.Ck.10 |
| 15 PLN | |
11435 |
| 180 PLN | |
11436 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii. | Fi.Cp102I |
| 30 PLN | |
11437 |
1947 "MUZEUM - PAŃSTWOWE OŚWIĘCIM" komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowane okolicznościowo 14.VI w pierwszym dniu obiegu. | Fi.Cp97-98 |
| 50 PLN | |
11438 |
1949 Wydanie prowizoryczne, karta 103 z czarnym nadrukiem typu 7, wysłana z Gdyni. | Fi.Cp119I |
| 25 PLN | |
11439 |
1949 Wydanie prowizoryczne, karta 106 (Leon Wyczółkowski) z nadrukiem typu 15, z obiegu. | Fi.Cp121I |
| 40 PLN | |