Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9836 |
1942 grzecznościowy ekspres polecony z prowizoryczną R-ką pośrednictwa Obrazów przez Sandomierz dystrykt Radom. | Fi.101-03 |
| 30 PLN | |
9837 |
1942-4 parka znaczków opłaty stemplowej Generalnej Guberni za 50 gr., użyta w greckokatolickim kościele Parochia (w okolicach Tarnopola i Trembowli na kresach GG) na wycinku z dokumentu. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
9838 |
1942 komplet dwóch prób znaczka opłaty radiowej. | |
| 750 PLN | |
9839 |
1942 parka prób znaczków opłaty radiowej. | |
| 350 PLN | |
9840 |
1942 parka prób znaczka opłaty radiowej. | |
| 350 PLN | |
9841 |
1942 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana z Tarnowa do Poznania. | Fi.Cp9I |
| 20 PLN | |
9842 |
1942 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana ze Skolimowa. | Fi.Cp9II |
| 10 PLN | |
9843 |
1942 koperta (Wawel) z sygnaturą VI.41. z dodatkową frankaturą, wysłana jako polecona 29.VIII z Warszawy do Staszowa. | Fi.Ck2 Mi.U2/01b |
| 80 PLN | |
9844 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze III.42, dofrankowana i wysłana 4.V.1943 jako ekspres polecony z Sambora do Warszawy; kasownik odbiorczy. | Fi.Cp9II, 50, 84 Mi.P12/02, 50, 84&nb |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
9845 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze III.42, wysłana 18.VI.1943 z miejscowości Ryglice do Dąbrówki; zwracają uwagę dwa różne dodatkowe stemple informacyjne. | Fi.Cp9II Mi.P12/02 |
| 80 PLN | |
9846 |
1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie. | Fi.U6 |
| 15 PLN | |
9847 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze III.42, wysłana z miejscowości Głusk, dodatkowy stempelek informacyjny. | Fi.Cp9II Mi.P12/02 |
| 40 PLN | |
9848 |
1942 "2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie", specjalna okolicznościowa karta, ostemplowana 14.VIII w Krakowie. | |
| 180 PLN | |
9849 |
1943 widoki zabytkowych budowli (II) - 2 zł frankatura mieszana - adres pomocniczy wysłany 12.III z Warszawy do Kielc. | Fi.63, 46, 50 Mi.63, 46, 50 |
| 50 PLN | |
9850 |
1943 Znaczek Generalnego Gubernatorstwa użyty poza jego obszarem !!! widokówka ofrankowana znaczkiem za 12 gr. z Hitlerem, wysłana z Królewca (Koenigsberg) 30.IV, adresowana do Hannoveru, duża ciekawostka. | Fi.75 Mi.75 |
| 120 PLN | |
9851 |
1943 list wysłany 7.VII z Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym. | Fi.78 |
| 40 PLN | |
9852 |
1943 list polecony ze Starego Sącza do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.78, 79 |
| 20 PLN | |
9853 |
1943 list firmowy z Warszawy. | Fi.78 |
| 15 PLN | |
9854 |
1943 list polecony wysłany z pośrednictwa w miejscowości Wielkie Drogi adresowany do Krakowa, zwraca uwagę nietypowa erka typu blanco z dostemplowaną nazwą miejscowości, znaczki skasowane 17.II w Krakowie, na odwrocie kasownik odbiorczy 18.II | Fi.78, 84 Mi.78, 84 |
| 100 PLN | |
9855 |
1943 kasownik okolicznościowy wystawy sztuki w Krakowie na kopercie. | Fi.83 |
| 10 PLN | |
9856 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, pasek znaczków z oznaczeniem walca, sektora i odnośnym napisem na marginesie. | Fi.104 |
| 30 PLN | |
9857 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, dwa znaczki z róznych walców z oznaczeniem walca i sektora na marginesie. | Fi.104 |
| 30 PLN | |
9858 |
1943 "Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie", specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie. | Fi.106 Mi.106 |
| 40 PLN | |
9859 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV) - 2 zł frankatura mieszana - adres pomocniczy wysłany 21.II.1944 z Krakowa do wydziału propagandy w Tomaszowie Mazowieckim, na odwrocie pieczęć urzędowa. | Fi.113, 74, 86, 112 |
| 120 PLN | |
9860 |
1943 widoki zabytkowych budowli, zestaw łatwiej dostępnych narożnych znaczków ciętych. | Fi.113-15 nz |
| 120 PLN | |
9861 |
1943 sreia z okazji 3 rocznicy utworzenia Generalnego Gubenatorstwa stemplowana grzezcznościowo na liście. | Fi.120-24 |
| 70 PLN | |
9862 |
| 60 PLN | |
9863 |
1943 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Zabierzowie koło Niepołomnic zwrócona do nadawcy. | |
| 100 PLN | |
9864 |
1943 Służbowa karta pocztowa, nadruk na formularzu, wysłana 9.VII z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy. | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
9865 |
1943 urzędowa karta pocztowa (druki) przesłana 16.VIII miejscowo we Lwowie. | Fi.U25 Mi.D25 |
| 60 PLN | |
9866 |
1943 przesyłka urzędowa za zwrotnym poświadczeniem odbioru - koperta z sądowym dowodem doręczenia, wysłana 22.XII z Tarnowa do Żabna, ponieważ adresat odmówił przyjęcia - zwrócona do nadawcy. | Fi.U36, U17 Mi.U36, U17 |
| 120 PLN | |
9867 |
1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 60 gr. z uszkodzonymi cyframi nominału w pasku pionowym pomiędzy znaczkami zwykłymi, znaczek z błędem bez podlepki. | Fi.U34 |
| 120 PLN | |
9868 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik pustopolami na górnym marginesie. | Fi.Ark.104I |
| 250 PLN | |
9869 |
| 320 PLN SPRZEDANY | |
9870 |
1943 Fioletowa odbitka datownika eksploatacyjnego !!! karta pocztowa wysłana 28.VI z Kocmyrzowa, kasowniki w kolorach innych niż czarny, stosowano w GG niezwykle rzadko. | |
| 50 PLN | |
9871 |
1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu, na wycinku. | |
| 20 PLN | |
9872 |
1944 karta pocztowa wysłana 17.II z Krakowa adresowana do Szwedzkiego Czerwonego Krzyża w Sztokcholmie z prośbą o pomoc, cenzura Wehrmachtu. | Fi.73, 74, Cp9II |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
9873 |
1944 kartka miejscowa ze Lwowa. | Fi.78 |
| 10 PLN | |
9874 |
1944 przekaz paczkowy z Działoszyc do Niemiec z multyfrankatura znaczka za 80 fenigów. | Fi.112 |
| 70 PLN | |
9875 |
| 40 PLN | |