Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
170 |
1858 Rosja nr 2 ze stemplem Warszawy ze znakiem wodnym nr 1 (w Fischerze błąd ZW nr 2), dobry stan. | |
| 900 PLN | |
171 |
1859, Królestwo Polskie - znaczek rosyjski użyty na liście, z okresu przed wprowadzeniem pierwszego znaczka polskiego, wysłanym z Kalisza do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem numerowym 191, na odwrocie duży godzinnik (3/P) i stempel odbiorczy 24.VIII. Walor ze zbiorów, sygnowany i z gwarancją M.Bojanowicza. | Fi.V Mi.5 |
| 3 000 PLN | |
172 |
1860 list z Piotrkowa do Warszawy, oddarty kawałek znaczka przed naklejeniem na kopertę, gwarancja. | Fi.1 |
| 1 500 PLN | |
173 |
1860 list z Suwałk do Warszawy, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 2 000 PLN | |
174 |
1860 Polska nr 1 z kasownikiem numerowym 251 - Rypin, papier cienki prześwitujący, odcienie ciemne, lekko uszkodzony, gwarancja. | Fi.1 |
| 800 PLN | |
175 |
1860 Polska nr 1 z kasownikiem 73 - Lublin, lekkie zalamania, papier cienki prześwitujący, gwarancja. | Fi.1 |
| 1 200 PLN | |
176 |
1860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop., odcienie jasne na cienkim papierze, z ciężkiego listu, skasowany trzykrotnie kasownikiem 191 - Kalisz lub dwukrotnie użyty (tak opisał go Bojanowicz), na bokach skasowany innym kasownikiem (Bojanowicz sugeruje 102 - Zwierzyniec), nieco krótkie ząbki, gwarancja Bojanowicz. | Fi.1a |
| 900 PLN | |
177 |
1860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop., odcienie ciemne na cienkim prześwitującym papierze, skasowany przez skreślenie na krzyż, rzadki, gwarancja Krawczyk. | Fi.1bu |
| 1 100 PLN SPRZEDANY | |
178 |
1860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop., odcienie jasne na cienkim prześwitującym papierze, piękny stan, gwarancja Falkowski. | Fi.1au |
| 1 200 PLN | |
179 |
1860 koperta poczty miejskiej Warszawy, z tyłu ślady po czterech dużych podlepkach (uszkodzona klapa), podniesiona gwarancja. | Fi.Ck 4 |
| 600 PLN | |
180 |
1860 znaczek w odcieniach jasnych ze stemplem Warszawa 1 w sześciu kwadratach, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | |
| 850 PLN SPRZEDANY | |
181 |
1866 trzy znaczki rosyjskie za 1 kop. na wycinku użytkowym, z polskim kasownikiem ambulansu DB 2 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich. | Mi.12y |
| 950 PLN | |
182 |
1866 pasek pionowy trzech znaczków rosyjskich za 3 kop. z polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz, ze zbioru i gwarancja Bojanowicz. | Mi.19x |
| 200 PLN | |
183 |
1866 znaczek rosyjski za 20 kop. z polskim kasownikiem numerowym 191- Kalisz, znaczek trzeciego wydania o ząbkowaniu 12,5 - dość rzadki, kilka podlepek, lekkie załamanie wzdłuż brzegu podlepki, ze zbioru i gwarancja Bojanowicz. | Mi.6 |
| 450 PLN | |
184 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. z polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz, dwukrotnie użyty - oszustwo na szkodę poczty, gwarancja Bojanowicz. | Mi.15 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
185 |
1866 parka znaczków rosyjskich za 5 kop. na wycinku użytkowym, z polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich. | Mi.14 |
| 600 PLN | |
186 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. z polskim kasownikiem numerowym 1 - cztery kwadraty - Warszawa. | Mi.21x |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
187 |
1867 Królestwo Polskie - nadużycie na szkodę poczty - urzędnik pocztowy w Kaliszu "usunął" znaczek o wyższym nominale, zastępując go zużytym znaczkiem za 5 kop. i po wklejeniu "na zakładkę" mocno ostemplował kasownikiem numerowym 191, dodatkowo - stempelek Franco i na odwrocie stemple odbiorcze. Walor ze zbiorów i z gwarancją M.Bojanowicza. W jego kolekcji był jeszcze taki sam wycinek, ale na aukcji w Szwajcarii, w 1999 roku, sprzedano go za ponad 300 franków szwajcarskich. | Mi.12y, 14y |
| 1 200 PLN SPRZEDANY | |
188 |
1869 przed, Królestwo Polskie - list wysłany 16.IV z Kalisza do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem numerowym 191, na odwrocie godzinnik (7/P) i stempel odbiorczy. Walor ze zbiorów, sygnowany i z gwarancją M.Bojanowicza. | Mi.15z |
| 700 PLN SPRZEDANY | |
189 |
1885, Królestwo Polskie - list pieniężny na kwotę 25 rubli (100 franków) wysłany 27.X z Warszawy do Krakowa, stemple urzędu granicznego w Granicy i odbiorczy Kraków; pięknie zachowane pieczęcie lakowe. | |
| 110 PLN SPRZEDANY | |
190 |
1966 komplet dwóch karnetów z okazji wystawy filatelistycznej Polphil w Australii z nowodrukami pierwszego polskiego znaczka. nakład karnetów 300 sztuk. | Fi.1 ND |
| 300 PLN SPRZEDANY | |