Aukcja 14. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
6843

1981 60-lecie PZT, czworoblok, lewy dolny znaczek z błędem "plama nad skarpetą na lewej nodze", gwarancja.

Fi.2613s
Mi.2756
15 PLN
6844

1981 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, znaczek z błędem "plamka nad skarpetą na lewej nodze" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.2613s
20 PLN
6845

1982 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczki skasowane okolicznościowo na ilustrowanych kartach w pierwszym dniu obiegu.

Fi.2670-2672
Mi.2818-2820
25 PLN
6846

1982 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze w Częstochowie, czworoblok znaczka za 25 zł, dolny lewy znaczek z błędem "OBLEŻENIE". Gwarancja.

Fi.2671s
Mi.2819
20 PLN
6847

1982 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w Częstochowie, czworoblok, dolny lewy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią", gwarancja.

Fi.2672s
Mi.2820
30 PLN
6848

1982 600 lecie Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze w Częstochowie, parka zanczków za 65 zł, prawy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią". Gwarancja.

Fi.2672s
Mi.2820
30 PLN
6849

1982 50-lecie zwyciestwa polskich lotników - Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.Bl.73s
20 PLN
6850

1982 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, blok na kopercie FDC.

Fi.Bl.75
Mi.Bl.89
90 PLN
6851

1982 50-lecie zwycięztwa w Challengu, blok z błędem "przerewana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl. 73s
Mi.Bl. 87
20 PLN
6852

1983 40 rocznica powstania w Getcie warszawskim, znaczek z błędem na przywieszce "odwrócone C w ŻOB", gwarancja.

Fi.2718 Pws
Mi.2866 Zf
15 PLN
6853

1983 40 rocznica powstania w getcie warszawskim, para znaczków z przywieszkami, prawa przywieszka z błędem "odwrócone C w ŻOB". Gwarancja.

Fi.2718 Pws
Mi.2866 Zf
50 PLN
6854

1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, znaczek z pustopolem.

Fi.2728
Mi.2876
15 PLN
6855

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z przesuniętym drukiem barw, gwarancja.

Fi.2740
Mi.2888
250 PLN
6856

1985 pojazdy pożarnicze, znaczek z błędem "otwarte O w DO", gwarancja.

Fi.2815s
Mi.2963
15 PLN
6857

1987 III wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusik z błędem "uszkodzone K", gwarancja.

Fi.2951-52 Ark.
Mi.3099-100
60 PLN
6858

1987 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce,prawy znaczek z błędem "wcięte K w POLSKA". Gwarancja.

Fi.2951-52
Mi.3099-100
25 PLN
6859

1987 5.VI, blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie FDC, z całą pewnością jest to jedna z najrzadszych i najtrudniejszych do zadobycia kopert FDC z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen.Jaruzelskim na Zamku, prawdziwych kopert FDC istnieje prawdopodobnie kilka - sztuk.

Fi.Bl.88
Mi.Bl.102
800 PLN
6860

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim, blok.

Fi.bl. 88
Mi.Bl. 102
140 PLN
6861

1988 wojna obronna 1939, czwolroblok, lewy górny znaczek z błędem "przerwane 2 w nominale", gwarancja.

Fi.3013t
Mi.3161
30 PLN
6862

1988 wojna obronna 1939, czworoblo, dolny lewy znaczek z błędem "scieniałe O w nominale", gwarancka.

Fi.3013s
Mi.3161
40 PLN
6863

1988 200 rocznica Sejmu Czteroletniego, czworoblok znaczka za 20 zł, dolny prawy znaczek z błędem "czerwona plamka na lewo od buławy". Gwarancja.

Fi.3020s
Mi.3167
30 PLN
6864

1988 statki pożarnicze, znaczek za 20 zł. jednostronnie cięty.

Fi.3039
Mi.3187
200 PLN
6865

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl. 93
Mi.Bl. 107
80 PLN
6866

1989 głowy wawelskie, pasek 6 znaczków drukowanych z rolki, na odwrocie numer na znaczku.

Fi.3048
Mi.3196
20 PLN
6867

1989 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.3086
Mi.3234
80 PLN
6868

1989 wydanie przedrukowe, znaczek za 500 zł z przesuniętym w górę nadrukiem.

Fi.3086
Mi.3234
10 PLN
6869

1989 wydanie przedrukowe, znaczek za 500 zł z przesuniętym w prawo nadrukiem.

Fi.3086
Mi.3234
10 PLN
6870

1989 wydanie przedrukowe, znaczek za 500 zł z silnie przesuniętym w lewo nadrukiem.

Fi.3086
Mi.3234
15 PLN
6871

1989 1000 zł fałszerstwo na szkodę poczty, widokówka opłacona 2 fałszywymi znaczkami, wysłana 9.IX.1993 miejscowo w Warszawie, gwarancja Krawczyk.

Fi.3098FP
450 PLN
6872

1989 fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 1000 zł, gwarancja.

Fi.3098 FPt
Mi.3246
120 PLN
6873

1989 niewprowadzony do obiegu znaczek z podobizną gen. Korczyńskiego na liście poleconym do Anglii.

Fi.XXVI
Mi.IV
150 PLN
6874

1989 20 rocznica lądowania na księżycu, blok cięty na kopercie FDC (w katalogu Michel wyceniona na 50 euro).

Fi.Bl.95A
Mi.Bl.109B
150 PLN
6875

1993 750-lecie nadania praw miejskich Szczecinowi, znaczek z pustopolem.

Fi.3295
Mi.3443
15 PLN
6876

1976 nowodruk z przekreślonym nominałem.

Fi.bl. 54 ND
Mi.Bl. 65 SD
40 PLN