Aukcja zakończy się 02.12.2024

Aktualna aukcja Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
71277

1923 list firmowy z Łodzi nadany 28.12.23 do Francji, gwarancja Petriuk.

Fi.167
Mi.185
80 PLN
Licytuj
71278

1923 list polecony z Krakowa nadany 8.11.23 do Niemiec, czerwona erka Kraków 2, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.167
Mi.185
110 PLN
Licytuj
71279

1923 firmowy list polecony z Bydgoszczy nadany 3.11.23 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Petriuk.

Fi.167
Mi.185
110 PLN
Licytuj
71280

1923 dzielony znaczek na wycinku listu nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 334.

Fi.167
150 PLN
Licytuj
71281

1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez gumy (z obiegu ??) z przesuniętym poziomo nadrukiem.

Fi.167I
Mi.185
30 PLN
Licytuj
71282

1923 hiperinflacja, list z Wielunia nadany 5.12.23 do Niemiec, gwarancja Petriuk.

Fi.167I
Mi.185
100 PLN
Licytuj
71283

1923 list firmowy z Nieżychowa nadany 16.11.23 do Niemiec, gwarancja Petriuk.

Fi.167I
Mi.185
100 PLN
Licytuj
71284

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szeroką perforacją pionową, gwarancja Walocha.

Fi.167I MK
Mi.185
40 PLN
Licytuj
71285

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowy drukiem podwójnym, gwarancja Walocha.

Fi.167I MK
Mi.185
80 PLN
Licytuj
71286

1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z nie dodrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.167I MK
60 PLN
Licytuj
71287

1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.167I MK
50 PLN
Licytuj
71288

1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.167IMK
Mi.185
100 PLN
Licytuj
71289

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja i opis Walocha.

Fi.168
Mi.189
100 PLN
Licytuj
71290

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 20.000/2 mk., z lekko przesuniętym w lewo nadrukiem, abklatschem dużej jego części na odwrocie i niedobiciem ostatniej cyfry 0 w nowym nominale górnych znaczków, gwarancja Walocha.

Fi.168
Mi.189
400 PLN
Licytuj
71291

1923 wydanie przedrukowe, pionowa parka znaczków za 20.000/2 mk., górny znaczek z błędem "brak dużej części cyfry 2 nominału", gwarancja Walocha.

Fi.168 B
Mi.189
150 PLN
Licytuj
71292

1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym, pochodzący z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie po prawej charakterystyczne ślady paseczków służących do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Rachmanow.

Fi.168 No
Mi.189
600 PLN
Licytuj
71293

1923-24 wydanie przedrukowe, unikalny dwunastoblok znaczków za 20000/2 mk. z tego cztery z pełnym podwójnym nadrukiem ukośnym, a trzy z fragmentami podwójnego nadruku ukośnego, przez problem z posuwem musiało dojść do obrócenia arkusza, to chyba najciekawszy błędnodruk tego wydania; dodatkowo lewe znaczki z brakiem dziurki w perforacji poziomej, pełna oryginalna guma bez podlepki ani jej śladu, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.168 Np
Mi.189
8 000 PLN
Licytuj
71294

1923-24 wydanie przedrukowe, trójka i sześcioblok znaczków za 20000/2 mk., trójka z dużymi pustopolami, długimi kreskami obramowania i fartuchem na górnym marginesie, wersja z nasuniętym na margines podwójnym ząbkowaniem grzebieniowym, sześcioblok ze średnimi pustopolami, długimi kreskami obramowania, bez fartucha na górnym marginesie, piękny stan zachowania.

Fi.168 Pw
Mi.189
1 800 PLN
Licytuj
71295

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.168No
Mi.189K
320 PLN
Licytuj
71296

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha.

Fi.168No
Mi.189K
350 PLN
Licytuj
71297

1923 list polecony z Warszawy nadany 5.12.23 do Austrii, koperta przycięta z lewej strony, gwarancja Petriuk.

Fi.169
Mi.186
80 PLN
Licytuj
71298

1923 wydanie przedrukowe, parka z silnie przesuniętym nadrukiem - nominał na górze znaczków, gwarancja eksperta PZF.

Fi.169I
Mi.187
150 PLN
Licytuj
71299

Fi.169I
30 PLN
Licytuj
71300

1923-24 wydanie przedrukowe, czworoblok czystych znaczków za 0 25,00/20 mk. (Fi.160.-) ze znacznie przesuniętym w prawo nadrukiem nowej wartości tak, że ostatnie "0" nominału i drugie "MK" znajdują się po lewej stronie znaczka, piękny stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.169I B
Mi.186
800 PLN
Licytuj
71301

1923 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 25,000/20 mk. z błędem nadruku "brak lewego MK" i szczątkową odbitką nadruku na dolnym marginesie, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Walocha.

Fi.169I B
Mi.186
70 PLN
Licytuj
71302

Fi.169I B
Mi.186
200 PLN
Licytuj
71303

1923 list firmowy z Poznania nadany 17.12.23 do Szwajcarii, gwarancja Petriuk.

Fi.169II
Mi.187
50 PLN
Licytuj
71304

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym.

Fi.169II
Mi.187
20 PLN
Licytuj
71305

1923 wydanie przedrukowe, parka bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami z najprawdopodobnie obciętą pozostałą perforacją, udająca parke znaczków ciętych, opinia Jendroszek.

Fi.169II
Mi.187
275 PLN
Licytuj
71306

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z lekkim abklaczem nadruku.

Fi.169II
Mi.187
25 PLN
Licytuj
71307

1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 25000/20 mk. z nadrukiem odwróconym, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.169II No
Mi.187
400 PLN
Licytuj
71308

Fi.169IINo
Mi.187K
350 PLN
Licytuj
71309

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym, podwójna gwarancja Petriuk.

Fi.169IMK
Mi.186
40 PLN
Licytuj
71310

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja i opis Walocha..

Fi.169IMK
Mi.186
80 PLN
Licytuj
71311

1923 wydanie przedrukowe, znaczek za 50000/10 mk. z lekkim szczątkowym nadrukiem podwójnym, gwarancja i opis "szczątkowa wtórna odbitka nadruku" Walocha.

Fi.170II
Mi.188
150 PLN
Licytuj
71312

1923 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowym drukiem podwójnym nadruku.

Fi.170II
40 PLN
Licytuj
71313

1923 wydanie przedrukowe, parka makulaturowa z rozbitymi oznaczeniami waluty "mk", gwarancja Mikstein, Walocha.

Fi.170IIMK
Mi.188
180 PLN
Licytuj
71314

1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 50000/10 mk. z nadrukiem odwróconym, poza naturalnym zmarszczeniem na lewym marginesie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Rachmanow, Schmutz.

Fi.170II No
Mi.188b
350 PLN
Licytuj
71315

1923 wydanie przedrukowe, wycinek z listu obiegowe z dwoma znaczkami z nadrukiem odwróconym, znaczki z nadrukiem odwróconym są rzadko spotykane na korespondencji, fotoatest Walocha.

Fi.170INo
Mi.188K
1 000 PLN
Licytuj
71316

1923 wydanie przedrukowe, znaczek za 100.000/5 mk., z przesuniętym w lewo nadrukiem, dodatkowo z uszkodzonym M, gwarancja Krawczyk.

Fi.171
Mi.190
40 PLN
Licytuj