Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
69450 |
1916 Warszawa, czworoblok wydania niedopuszczonego do obiegu z drukiem drugostronnym rysunku bez tła. | Fi.IVA MK |
| 300 PLN Licytuj | |
69451 |
1916 Warszawa, znaczek wydania serii pomnikowej nie wprowadzonej do obiegu z silnym obróconym abklaczem. | Fi.VA |
| 60 PLN Licytuj | |
69452 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN Licytuj | |
69453 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, ząbkowany znaczek za 20 gr. w kolorze ciemnoniebieskim i brunatno piaskowym ze znacznie przesuniętym i lekko obróconym rysunkiem. | Fi.VIB Mi.VIbA |
| 200 PLN Licytuj | |
69454 |
1916 Warszawa, znaczek wydania serii pomnikowej nie wprowadzonej do obiegu. | Fi.VIB |
| 70 PLN Licytuj | |
69455 |
1916 Warszawa, znaczek wydanie pomnikowego nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Jendroszek. | Fi.VIaA |
| 50 PLN Licytuj | |
69456 |
1916 Warszawa, parka makulaturowych znaczków serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym, na odwrocie odwróconym, gwarancja Berbeka. | Fi.VMK |
| 100 PLN Licytuj | |
69457 |
1916 Warszawa, kartka żywnościowa. | |
| 100 PLN Licytuj | |
69458 |
1916 Warszawa, kartka żywnościowa. | |
| 100 PLN Licytuj | |
69459 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2II |
| 900 PLN Licytuj | |
69460 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), nietypowo jasny środek znaczka za 10 f., bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jednym maleńkim zmatowieniem, imponujący zestaw sygnatur i gwarancji, dwie własnościowe lub firmowe, Rachmanow, Mikstein, Jungjohann BPP. | Fi.1-2III |
| 800 PLN Licytuj | |
69461 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego, pełna oryginalna guma na całej powierzchni z jednym lekkim śladem podlepki, sygnowane, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-2III |
| 400 PLN Licytuj | |
69462 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego grzecznościowo stemplowanych w ostatnim dniu obiegu 13.06.16, gwarancja Walocha. | Fi.1-2III |
| 800 PLN Licytuj | |
69463 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez z numeru kontrolnego, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.1-2III |
| 340 PLN Licytuj | |
69464 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem (Fi.2000.-), Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski. | Fi.1-2II a Mi.1-2II |
| 1 800 PLN Licytuj | |
69465 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z numerem kontrolnym na wycinkach, fotoatest Berbeka. | Fi.1-2IIa |
| 750 PLN Licytuj | |
69466 |
1916 Zawiercie, seria z nadrukiem kontrolnym b z przerwami w literach, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.1-2IIb |
| 520 PLN Licytuj | |
69467 |
1916 Zawiercie, seria z nadrukiem kontrolnym a bez przerw w literach, gwarancja i oznaczenie Walocha, Petriuk. | Fi.1-2Ia |
| 4 800 PLN Licytuj | |
69468 |
1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego. | Fi.1III |
| 300 PLN Licytuj | |
69469 |
1916 Zawiercie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1III |
| 80 PLN Licytuj | |
69470 |
1916 Zawiercie, dwa znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila o różnych odcieniach: pierwszy w jaśniejszym odcieniu ramki ze środkiem niebieskozielonym; drugi z ramką ciemniejszą i środkiem zielonym z ledwo widocznymi drzewami i krzyżami, bez gumy, oba gwarancja. | Fi.1III |
| 240 PLN Licytuj | |
69471 |
1916 Zawiercie, znaczek z nadrukiem kontrolnym na wycinku z listu, gwarancja Jungjohann. | Fi.1Ia |
| 1 000 PLN Licytuj | |
69472 |
1916 Zawiercie, stemplowany znaczek z numerem kontrolnym typ I, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.1Ia |
| 800 PLN Licytuj | |
69473 |
1916 Zawiercie, stemplowany znaczek z numerem kontrolnym typ II, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.2IIBb |
| 400 PLN Licytuj | |
69474 |
1916 Zawiercie, list z Zawiercia do Częstochowy, wierszowy stempelek pomocniczy poczty w Zawiercia, znaczki unieważnione w nadrzędnym urzędzie pocztowym w Sosnowcu w dniu 5.1.16, taką praktykę stosowano przed powstaniem poczty miejskiej w Zawierciu przed 10.1.16, po powstaniu poczty miejskiej stempel ten stosowano do unieważniania znaczków poczty miejskiej aż do otwarcia niemieckiego urzędu pocztowego 21.6.16, ciekawy i rzadki walor. | |
| 800 PLN Licytuj | |
69475 |
1916 warszawa, miejscowy list ze znaczkiem doręczeniowym poczty miejskiej na odwrocie. | Fi.10 |
| 30 PLN Licytuj | |
69476 |
1916 Łódź, karta pocztowa "Postgebiet Ob. Ost" (część na odpowiedź) wysłana 6.3 z Lipawy (Libau) do Łodzi, 9.III doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, rzadki stempelek poczty doręczeniowej w kolorze lila (Fi.1000.-), stempelek cenzury niemieckiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2b |
| 750 PLN Licytuj | |
69477 |
1917 Częstochowa, kartka z Łodzi do Częstochowy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Częstochowie, drobne zagniecenia. | Fi.2a |
| 2 200 PLN Licytuj | |
69478 |
1917 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 5.12.17 do obozu jenieckiego w Gusrow w Niemczech, kartka zwrócona z adnotacją "nie znany", po zwrocie poczta miejska w Częstochowie dwukrotnie usiłowała ustalić nadawcę przesyłki, stemple poczty miejskiej z 18.12.17 i 13.01.18. | Fi.2a |
| 600 PLN Licytuj | |
69479 |
1917 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 13.08.17, stempel "Mit Hilfe des Meldeamtes / nicht ermittelt" i cenzury warszawskiej, stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 13.01.17. | Fi.2e |
| 600 PLN Licytuj | |
69480 |
1917 Częstochowa, karta pocztowa "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 3.9 z Częstochowy do więzienia w Radomiu i zwrócona do nadawcy; 12.IX przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., a także dodatkowy stempelek pomocniczy "Annahme verweigert" (odmowa odbioru Fi.+4500.-);<?B> walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2l+IVa, 6 |
| 4 000 PLN Licytuj | |
69481 |
1917 Częstochowa, list z Częstochowy nadany 12.12.17 na Śląsk, list zwrócony - stempel "unzulässig. / zurück." ("niedopuszczone / zwrot") przez cenzurę ze względu na korespondencje w języku polskim - stempel "Polnisch in Briefen unzulässig" ("Korespondencja w języku polskim niedopuszczalna"), list zwrócony do nadawcy - dwa stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie; jeden datownik 16.12.17 i jeden z opłatą 10 fen. | Fi.2m |
| 800 PLN Licytuj | |
69482 |
1917 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 14.12.17 do Gliwic, stempel zwrotu "Zurück Unzulässig ! / Postüberwachung Posen", stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 19.12.17. | Fi.2m |
| 600 PLN Licytuj | |
69483 |
1917 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 25.05.17 do Sosnowca, stempel poczty miejskiej zamiast kasownika, na odwrocie stempel "Mit Hilfe des Meldeamtes / nicht ermittelt", stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 25.05.17. | Fi.2m |
| 600 PLN Licytuj | |
69484 |
1917 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 15.05.17 do Zacisza, stempel odmowy przyjęcia, stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 15.05.17. | Fi.2m |
| 600 PLN Licytuj | |
69485 |
1917 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 13.12.17 do Niemiec, stempel "Mit Hilfe des Meldeamtes / nicht ermittelt", stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 19.12.17. | Fi.2m |
| 600 PLN Licytuj | |
69486 |
1917 Mińsk Litewski, znaczek kwestarski - cegiełka (revenue) na rzecz Szkoły Ludowej im. Tadeusza Kościuszki w Mińsku; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN Licytuj | |
69487 |
1917 Przedbórz, narożnikowa nieząbkowana seria I wydania, gwarancja Jendroszek. | Fi.1-2A |
| 2 700 PLN Licytuj | |
69488 |
1917 Przedbórz, seria prób znaczków I wydania, próba za 2 gr. w kolorze pomarańczowym typ 4, gwarancja Krawczyk; próba za 2 gr. w kolorze zielonym typ 4, gwarancja Rachmanow, Krawczyk; próba za 4 gr. w kolorze brązowym typ 5, gwarancja Behrens, Petriuk BPP; próba za 4 gr. w kolorze oliwkowym typ 5, sygnowana Rachmanow, gwarancja Schmutz, zachowane w bardzo ładnym stanie. | Fi.1-2A P1, P2 |
| 2 400 PLN Licytuj | |
69489 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta (Fi.800.-), znaczek za 2 gr. - typ 7, sygnowany; znaczek za 4 gr. - typ 6, oba gwarancja z oznaczeniem typu. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 800 PLN Licytuj | |