Aukcja zakończy się 02.12.2024

Aktualna aukcja Poczty wojskowe okresu II wojny światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
73110

40 PLN
Licytuj
73111

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, znaczek za 2 zł. w kolorze czerwonobrązowym na papierze szarym szorstkim z niepełną perforacją poziomą po prawej stronie znaczka (Fi.od 100.- do 1000.-), piękny stan zachowania.

Fi.4 B
200 PLN
Licytuj
73112

1946 Poczta Polowa II Korpusu - gen W.Anders, marginesowy czworoblok prób znaczka za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym na białym niegumowanym papierze; co bardzo rzadko spotykane liniowe ząbkowanie pionowe po lewej ukośne (Fi.usterki ząbkowania od 100.- do 1000.- za znaczek), piękny stan zachowania, niska cena wywoławcza, gwarancja Walocha.

Fi.4x P1
600 PLN
Licytuj
73113

Fi.4x P1 nz
500 PLN
Licytuj
73114

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie - Gen.W.Anders, pionowa parka znaczków za 2 zł. w kolorze czerwonobrązowym na papierze szarym szorstkim z podwójnym ząbkowaniem pionowym wzdłuż lewego boku, to jedyna niekatalogowana dotąd wartość z takim błędem (Fi.od 100.- do 1000.-), gwarancja.

Fi.4y
500 PLN
Licytuj
73115

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie - gen.Wł.ANDERS, parka czystych znaczków za 2 zł., lewy bez perforacji pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi. usterki ząbkowania od 100.- do 1000.- za znaczek) ma zmatowienia i lekkie ślady farby ze spodniego znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.4y MK
500 PLN
Licytuj
73116

1946 poczta polowa 2. Korpusu na Bliskim Wschodzie, próba w barwie brązowoczarnej na papierze y, gwarancja i opis Walocha.

Fi.4yP1
100 PLN
Licytuj
73117

120 PLN
Licytuj
73118

1946 Poczta Polowa II Korpusu, czworoblok znaczków z nadrukiem nowej wartości.

400 PLN
Licytuj
73119

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie - nadruk nowej wartości 5/2 zł., marginesowy znaczek z niepełną perforacją poziomą po prawej stronie znaczka, piękny stan zachowania.

Fi.5 B
300 PLN
Licytuj
73120

40 PLN
Licytuj
73121

Fi.10
800 PLN
Licytuj
73122

Fi.10B
60 PLN
Licytuj
73123

1946 poczta polowa II Korpusu, blok stemplowany kasownikiem poczty polowej nr 117.

Fi.bl.1
200 PLN
Licytuj
73124

1946 szlak bojowy II Korpusu, arkusz nie rozciętych czterech prób na papierze białym niegumowanym, zagięcie w poziomie między blokami, drobne zmarszczenia papieru, unikalne, dwustronicowy fotoatest Jendroszek.

Fi.bl.1P1
12 500 PLN
Licytuj
73125

1946 poczta polowa II Korpusu, blok czysty w bardzo ładnym stanie.

Fi.bl.1y
350 PLN
Licytuj
73126

80 PLN
Licytuj
73127

1946 Armia Polska na kontynencie, list polecony wysłany 12.XI z brytyjskiej poczty polowej 406 obsługującej 1DPanc do Warszawy, w adresie nadawcy podano oznaczenie kodowe "260/39/A London EC1" (1 Pułk Artylerii Motorowej); datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
Licytuj
73128

1946 II Korpus Polski we Włoszech, zaświadczenie o przyznaniu prawa do noszenia odznaczeń: Gwiazdy za wojnę 1939-1945 (1939-1945 Star), Gwiazdy Afryki (Africa Star) i Gwiazdy Italii (Italy Star) dla podporucznika Tadeusza Piotra Dziedzica, okrągła pieczęć oficera finansowego korpusu; niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania.

200 PLN
Licytuj
73129

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list urzędowy "ON HIS MAJESTY'S SERVICE" z obozu Polish Resettlement Corps (Polskiego Korpusu Przysposobienia i Rozmieszczenia) w Witley Camp wysłany 7.11.46 z Godalming do 2 Polskiego Sądu Wojskowego w Polmont w Szkocji, zielona pieczęć wpływu Biura Ewidencji z datą 8 NOV "POLISH RESETTLEMENT CORPS RECORD OFFICE WITLEY CAMP GODALMING SURREY", koperta użyta dwukrotnie (pod naklejką widoczny poprzedni adres) w ramach tzw. WAR ECONOMY - wielokrotnego użycia kopert urzędowych (oszczędność papieru) w ramach gospodarki wojennej Imperium Brytyjskiego; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

1 000 PLN
Licytuj
73130

30 PLN
Licytuj
73131

25 PLN
Licytuj
73132

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, połówka znaczka za 50 gr. użyta na dokumencie, znaczek unieważniono stemplem POLSKA POCZTA MIĘDZYOSIEDLOWA / LIBAN / P.5 L.; w latach 1943-46 do Libanu trafiło ponad 6000 uchodźców i żołnierzy, wśród nich prowadzono ożywioną działalność kulturalną i oświatową, zorganizowano polskie szkolnictwo na różnym poziomie nauczania, założono 15 placówek oświatowych, a rekordowa liczba uczniów w 1947 r. wynosiła 1286 osób, studia uniwersyteckie ukończyło około 200 polskich studentów uczących się między innymi na Uniwersytetach Św.Józefa i Amerykańskim w Bejrucie, uchodźcy zostali ewakuowani z Libanu w lipcu 1950 r., tylko około 600 wróciło do Polski, mało znany epizod II wojny światowej.

200 PLN
Licytuj
73133

Fi.6 Pw 6
750 PLN
Licytuj
73134

Fi.6 Pw 6
80 PLN
Licytuj
73135

Fi.6 Pw 6
120 PLN
Licytuj
73136

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, fragment nadruku karminowego na znaczku za 45 gr. poczty polowej II Korpusu; istniały dwa typy nadruków "*Dziesięciolecie / 1944 - 1954*" większą czcionką i "Monte Cassino / 1944-1954" małą czcionką, tu końcowy fragment nadruku II typu, który na tym znaczku nie był zastosowany (cały nadruk I typu Fi.700.-), bardzo rzadkie.

Fi.6 P
1 500 PLN
Licytuj
73137

1954 II Korpus Polski we Włoszech, wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecia zdobycia Monte Cassino, seria 4 znaczków poczty polowej II Korpusu z nadrukiem "Dziesięciolecie * 1944-54 *" w kolorach: karminowym (45gr, 55gr, 1zł) lub czarnym (2zł) na poleconej karcie z widokiem ruin klasztoru Monte Cassino dofrankowanej znaczkami włoskimi wysłanej 19.V z Cassino do Holandii, znaczki skasowane włoskim stemplem okolicznościowym "DECIMO ANNIVERSARIO DELLA BATTAGLIA DO MONTE CASSINO 2 CORPO POLACCO", dodatkowy stempel w ośmiokątnej ramce "DZIESIĘCIOLECIE 1944-1954 MONTE CASSINO"; wydawnictwo numerowane; wartość znaczków kasowanych F.2000.-; rzadki walor w dobry stan zachowania; gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.6b, 7b, 8b, 9
4 000 PLN
Licytuj
73138

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, znaczek za 45 gr poczty polowej II Korpusu z nadrukiem czerwonopomarańczowym I typu "Dziesięciolecie / 1944 - 1954*", skasowany na kopercie ośmiokątnym stemplem okolicznościowym "DZIESIĘCIOLECIE 1944-1954 MONTE CASSINO" (sam znaczek Fi.1200.-), bardzo rzadkie.

Fi.6c
1 500 PLN
Licytuj
73139

1954 II Korpus, wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecia zdobycia Monte Cassino, znaczek poczty polowej II Korpusu za 45 gr. z nadrukiem "Dziesięciolecie * 1944-54 *" w kolorze czerwonopomarańczowym, fotoatest.

Fi.6c
900 PLN
Licytuj
73140

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, znaczek z nadrukiem w barwie czerwono pomarańczowej.

Fi.6c
400 PLN
Licytuj
73141

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, seria znaczków poczty polowej II Korpusu z rocznicowym nadrukiem na liście poleconym z Cassino do Stanów Zjednoczonych, list opłacony znaczkami poczty włoskiej, na odwrocie stempel odbiorcze.

Fi.6c, 7b, 8b, 9
1 200 PLN
Licytuj
73142

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, znaczek z nadrukiem w barwie czarnej.

Fi.7a
200 PLN
Licytuj
73143

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, znaczek z nadrukiem w barwie karminowej.

Fi.7b
80 PLN
Licytuj
73144

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, parka znaczków z nadrukiem w barwie czarnej.

Fi.8a
400 PLN
Licytuj
73145

Fi.8b
80 PLN
Licytuj
73146

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, potrójny nadruk "Dziesięciolecie / 1944 - 1954 *" na znaczku za 2 zł. poczty polowej II Korpusu, jeden w położeniu prawidłowym, a dwa odwrócone, bardzo rzadkie.

Fi.9 Npt
1 200 PLN
Licytuj
73147

1962 Gabinet Ministra Obrony Narodowej, list polecony wysłany 3.11 z kancelarii marszałka Mariana Spychalskiego do Centralnego Archiwum Wojskowego, na odwrocie datownik odbiorczy.

Fi.1054
Mi.1210
40 PLN
Licytuj
73148

1969 arkusz pamiątkowych winietek z okazji XXV rocznicy zdobycia Monte Cassino.

350 PLN
Licytuj
73149

1970 "23-5-1970 Monte Cassino Pogrzeb Gen. Andersa" nadruk na arkuszu pamiątkowych winietek z okazji XXV rocznicy zdobycia Monte Cassino, na podstawowym "znaczku" błąd na poz.14 "czerwona kropka pod flagą" (u wylotu trąbki)".

700 PLN
Licytuj