Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
74660 |
1944 MORDY Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 05.1.45 - krótko po wycofaniu znaczków z obiegu (1.1.45) z miejscowości Mordy do Sokołowa Podlaskiego, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - dwuobrączkowym datownikiem GG z wyróżnikiem "b" i wyciętym napisem niemieckim, poniemiecka nalepka polecenia typu blanco ze stemplem prowizorycznym MORDY; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.215 i stempelek wpływu z datą "13 STCZ 1945"; walor dla łatwiejszej ekspozycji rozcięto z trzech stron, słaby stan zachowania (uzupełnione ubytki papieru, przebarwienia na znaczkach). | Fi.343 Mi.383a |
| 300 PLN Licytuj | |
74661 |
1944 Goznak, firmowy list polecony z Biłgoraja 12.01.45 do Ministerstwa Skarbu w Lublinie, prowizoryczny kasownik, datownik i erka z Biłgoraja, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 367. | Fi.343 Mi.384 |
| 280 PLN Licytuj | |
74662 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne stemple i erka z Warszawy 26, stempel tranzytowy z Ankary i stemple i zalepka egipskiej cenzury. | Fi.343 Mi.384 |
| 170 PLN Licytuj | |
74663 |
1944 Goznak, list polecony z Sanoka nadany 7.1.45 do Lublina, prowizoryczny poniemiecki kasownik z Sanoka z usuniętymi napisami w języku niemieckim, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 173. | Fi.343 Mi.384 |
| 300 PLN Licytuj | |
74664 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 11 4 45 z Piotrkowa Trybunalskiego do Skierniewic, datownik prowizoryczny PIOTRKÓW TRYB. z wyróżnikiem "a", stempelek cenzury wojskowej 1104; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN Licytuj | |
74665 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 1.12.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny datownik i erka urzędu pocztowego warszawa 23, na odwrocie stempel odbiorczy, zalepka cenzury brytyjskiej, prawa cześć koperty podniszczona. | Fi.343 Mi.384 |
| 180 PLN Licytuj | |
74666 |
1944 Goznak, list polecony z Krosna do Przeworska, znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym Krosna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 174. | Fi.343 Mi.384 |
| 300 PLN Licytuj | |
74667 |
1944 Goznak, list z Brzozowa do Zarzecza, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Brzozowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 173. | Fi.343 Mi.384 |
| 200 PLN Licytuj | |
74668 |
1944 Goznak, list polecony z Jarosławia do Przeworska, prowizoryczna erka i stempel Przeworska. | Fi.343 Mi.384 |
| 320 PLN Licytuj | |
74669 |
1944 Goznak, list z Żołyni do Lublina, prowizoryczny kasownik Żołyni z ręczne wpisana datą, na odwrocie stempel cenzury wojskowej z niskim numerem 12. | Fi.343 Mi.384 |
| 380 PLN Licytuj | |
74670 |
1944 Goznak, list polecony z Łańcuta do Przeworska, prowizoryczny kasownik i erka Łańcuta. | Fi.343 Mi.384 |
| 260 PLN Licytuj | |
74671 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 33 do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka egipskiej cenzury wojskowej, stempel cenzury wojskowej nr 88, stempel tranzytowy z Ankary. | Fi.343 Mi.384 |
| 220 PLN Licytuj | |
74672 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 32 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik upt Warszawa 2, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 98, zalepka brytyjskiej cenzury wojskowej. | Fi.343 Mi.384 |
| 250 PLN Licytuj | |
74673 |
1944 Goznak, list z Przemyśla do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 167. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN Licytuj | |
74674 |
1944 Goznak, list polecony z Leżajska do Przeworska, poniemiecka erka. | Fi.343 Mi.384 |
| 160 PLN Licytuj | |
74675 |
1944 Goznak, narożny czworoblok, druk z III walca, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.343 Mi.384 |
| 25 PLN Licytuj | |
74676 |
1944 SIENIAWA Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 26.2.45 z Sieniawy do Rzeszowa, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - dwuobrączkowym datownikiem GG z wyróżnikiem "a" i wyciętym napisem niemieckim, prowizoryczny stempelek polecenia (ramkowy Sieniawa z miejscem na numer); na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.180 z dopisaną literą"A"; list z prawej strony otwarty i zaklejony przez cenzurę; dobry stan zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 180 PLN Licytuj | |
74677 |
1944 JANÓW LUBELSKI Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany paskiem 6 znaczków z górnym marginesem z poz.1-6 wysłany 18.I.45 z Janowa Lubelskiego do Lublina, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - dwuobrączkowym datownikiem z wyróżnikiem "1a", prowizoryczny stempelek polecenia (przedwojenny z częściowo usuniętymi napisami); walor dla łatwiejszej ekspozycji rozcięto z trzech stron, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 250 PLN Licytuj | |
74678 |
1944 BIAŁA RAWSKA Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 28.2.45 z Białej Rawskiej do Kielc, znaczek skasowany stemplem prowizorycznym - dwuobrączkowym datownikiem GG BIALA RAWSKA z wyróżnikiem "a" i wyciętym napisem niemieckim, stempelek cenzury wojskowej nr.857; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 150 PLN Licytuj | |
74679 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.I.1945 z Radomia do Milanówka; cenzura wojskowa 162; karta pionowo zgięta. | Fi.343 Mi.384 |
| 50 PLN Licytuj | |
74680 |
1944 Goznak, kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971. | Fi.343 Mi.384 |
| 50 PLN Licytuj | |
74681 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa - jako formularza użyto całostkę przedwojenną - wysłana 19.III.45 z urzędu Warszawa 1 do Bielska Podlaskiego, skasowano zarówno znaczek jak i przedwojenny znak opłaty (!), stempelek cenzury wojskowej nr.816; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.343 (Cp83) Mi.384 |
| 200 PLN Licytuj | |
74682 |
1944 Goznak, 50 gr parka pozioma znaczków na poz.71 błąd "z lewej strony litery Z kropka w górnej części i kropka w S", na poz.72 z błędem "z lewej strony litery Z kropka w środkowej części"; bardzo dobry stan; gwarancja. | Fi.343 B Mi.384 |
| 100 PLN Licytuj | |
74683 |
1944 Goznak, narożna parka znaczków za 50 gr. z zagiętego przy perforacji rogu arkusza, lewy o fantazyjnym kształcie - rzadsze niż brak perforacji pomiędzy znaczkiem a marginesem, gwarancja z oznaczeniem (MK) Walocha. | Fi.343 MK Mi.384 |
| 1 200 PLN Licytuj | |
74684 |
1944 Goznak, znaczek z obiegu pocztowego bez druku dolnej części obrazka, znaczek wydrukowany na sklejonej taśmie papieru, po odklejeniu z listu dolna część taśmy z pozostałą częścią rysunku znaczka się oddzieliła. | Fi.343 MK8 Mi.384 |
| 1 350 PLN Licytuj | |
74685 |
1944 Goznak, znaczek z poz. 41 z błędem "uszkodzone Z", gwarancja i opis Walocha. | Fi.343B1 Mi.384 |
| 30 PLN Licytuj | |
74686 |
1944 Goznak, parka znaczków z poz. 31-41, dolny znaczek z błędem "uszkodzone Z", gwarancja i opis Walocha. | Fi.343B1 Mi.384 |
| 40 PLN Licytuj | |
74687 |
1944 Goznak, parka znaczków z poz. 41-51, górny znaczek z błędem "uszkodzona litera Z", gwarancja i opis Walocha. | Fi.343B1 Mi.384 |
| 40 PLN Licytuj | |
74688 |
1944 Goznak, znaczek z błędem zniekształcone Z", gwarancja i opis Walocha. | Fi.343B1 Mi.384 |
| 30 PLN Licytuj | |
74689 |
1944 Goznak, znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone C", gwarancja i opis Walocha. | Fi.343B2 Mi.384 |
| 30 PLN Licytuj | |
74690 |
1944 Goznak, parka znaczków z poz. 67-68, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera C", gwarancja i opis Walocha. | Fi.343B2 Mi.384 |
| 40 PLN Licytuj | |
74691 |
1944 Goznak, znaczek z rozmazanym drukiem, gwarancja z opisem "Mk" Walocha. | Fi.343MK Mi.384 |
| 60 PLN Licytuj | |
74692 |
1944 Goznak, znaczek z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.343MK Mi.384 |
| 80 PLN Licytuj | |
74693 |
1944 Goznak, parka bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha. | Fi.343MK1 Mi.384 |
| 1 500 PLN Licytuj | |
74694 |
1944 Goznak, parka znaczków za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny i parka znaczków za 50 gr. w kolorze szarozielonym - druk rotograwiurowy, obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4000.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.343MK1, VbMK2 Mi.383b-84 UMw |
| 3 200 PLN Licytuj | |
74695 |
1944 K.R.N., marginesowa pionowa parka z nadrukiem przesuniętym w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, lekkie przesunięcie w poziomie, gwarancja. | Fi.344 Mi.386 |
| 135 PLN Licytuj | |
74696 |
1944 K.R.N.,list polecony z Tykocina 30.1.45 do Warszawy, prowizoryczny kasownik z ręcznie wpisana datą i erka z Tykocina, z rzadką prawidłową frankaturą wielokrotną trzech znaczków KRN -1zł , gwarancja M. Wysocki. | Fi.344 Mi.386 |
| 1 400 PLN Licytuj | |
74697 |
1944 K.R.N., znaczki z I walca z nadrukami z poz. 70, 80 z usterkami; "wgięcie w I(XII)" i "uszkodzona dolna prawa cyfra 4", gwarancja i opis Walocha. | Fi.344 Mi.386 |
| 50 PLN Licytuj | |
74698 |
1944 K.R.N., znaczek z I walca z nadrukiem z poz. 93 z usterką "uszkodzone dolne X", ślad po doplepce, gwarancja i opis Walocha. | Fi.344 Mi.386 |
| 20 PLN Licytuj | |
74699 |
1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem, złamanie w dolnym lewym rogu znaczka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.344 Mi.386 |
| 100 PLN Licytuj | |