Aukcja zakończy się 02.12.2024

Aktualna aukcja Okres przedznaczkowy

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
68294

1839 STRYJ - list urzędowy (druk) wysłany ze Stryja do Przemyśla, trzywierszowy stempel nadawczy STRY 20/1 1839, na odwrocie dwuwierszowy stempel odbiorczy Przemysl 22 Aug 1839 i zalepka nadawcy; dobry stan zachowania (narożnik karty częściowo zbutwiały).

150 PLN
Licytuj
68295

1839 kompletny składany list z Kresów z Drohobycza do Lwowa, na odwrocie datownik odbiorczy Lwowa. Pięknie odbity stempel nmiejsca nadania przesyłki.

280 PLN
Licytuj
68296

1840 około, obwoluta podwójnie użyta z Tuszyna, osobliwe.

60 PLN
Licytuj
68297

1840 LWÓW - kompletny z pełną treścią list urzędowy ze Lwowa do Przemyśla, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy Lemberg 18 IAN 1840, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy Przemysl 19 Ian 1839 i zalepka nadawcy; papier ze znakiem wodnym - gwiazda sześcioramienna i napis R..38 (?); dobry stan zachowania.

100 PLN
Licytuj
68298

1840 RZESZÓW -kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Rzeszowa do Przeworska, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy RZESZOW 28./9, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 29 SEP i pieczęć lakowa, papier ze znakiem wodnym - J.MULLER; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
Licytuj
68299

1840 ŻÓŁKIEW - kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w Żółkwi do Przemyśla, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy ZOLKIEW 27 IEN., na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy Przemysl 19.Jän 1840. i zalepka nadawcy, papier ze znakiem wodnym - gwiazda sześcioramienna i napis SENTIENBERG K.S.; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
Licytuj
68300

1840 około, obwoluta listu z Urzędu Municypalnego w Częstochowie zamkniętego pieczęcią lakową urzędu do Łodzi, stempel Częstochowy typu IVC w niespotykanej barwie, stempelek "Interes Rządowy" w ramce.

1 300 PLN
Licytuj
68301

1840 około, obwoluta listu z Urzędu Municypalnego w Częstochowie zamkniętego pieczęcią lakową urzędu do Łodzi, stempel Częstochowy typu IVC, dopisek "b. pilno", stempelek "Interes Rządowy" w ramce.

350 PLN
Licytuj
68302

1840 obwoluta listu z Krosna do Lwowa, piękne odbitki stempla nadawczego i odbiorczego na odwrocie.

100 PLN
Licytuj
68303

1842 około, LUBIEŃ - NIEOPISANY STEMPEL NADAWCZY list wysłany z ekspedycji w miejscowości Lubień do Włocławka, doskonała czarna odbitka jednowierszowego (29x5 mm) stempla nadawczego typu IIA LUBIEŃ (w nazwie litera Ń), co ciekawe w Polskich Znakach Pocztowych opisano jedynie i pokazano stempel LUBIEN (w nazwie litera N) - znany także z okresu znaczkowego; M.Czernik w książce "Poczta Królestwa Polskiego w latach 1815-1851" również nie odnotowuje żadnego stempla z tej miejscowości, może istniały dwa różne stemple lub - co bardziej prawdopodobne, na skutek zużycia polskojęzyczny (początkowo) LUBIEŃ stracił kreseczkę nad N; na odwrocie dopisano ołówkiem "42", co zapewne oznacza datę 1842 (dawni filateliści często zapisywali w ten sposób datę przed oderwaniem części z treścią, co było niestety częstą praktyką); obok stempla dopisana data "6/12", adnotacja "b pilno!", dopisek "I:R" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie stempel nadawcy z godłem; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

500 PLN
Licytuj
68304

1842 list z Saaz obecnie miasto Zatec w Czechach, w kraju usteckim nad Ochrzą.

40 PLN
Licytuj
68305

60 PLN
Licytuj
68306

1842 lub po, JĘDRZEJÓW - koszulka 2½-łutowego listu wysłanego z Jędrzejowa do Warszawy, czerwony jednowierszowy stempel nadawczy JĘDRZEIEW z dopisaną w formie ułamka datą wysyłki "8/3", przesyłka w całości opłacona przy nadaniu - czerwony łukowy stempelek FRANCO z dopisaną liczbą "55"; papier ze znakiem wodnym z grupy E (typ III wg.I.Gusta) z 1842 roku - nie opisany!!! przez pp.J.Zaborowskiego i J.Koputa "Filatelista" 7-8/1996 w artykule Znaki wodne na papierach stemplowych XIX wieku w Królestwie Polskim; zaczerniony adres nadawcy; walor w dobrym stanie zachowania.

200 PLN
Licytuj
68307

1842 lub po, RADOM - koszulka listu tzw. "obciążonego" (adnotacja "przytem wolna paczka z kwotą kopiejek srebrem sześćdziesiąt siedm i pół sub. sig. M:S:") wysłanego z Radomia do Warszawy, czerwony jednoobrączkowy stempel nadawczy typu IIIC (śr.19 mm) z datą 4/4; przesyłka w pełni opłacona przez nadawcę - stempelek Franco, a poniżej adnotacja urzędnika "28½", na odwrocie wyliczenie opłaty pocztowej i pieczęć lakowa nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
Licytuj
68308

1844 PIOTRKÓW - kompletny list z pełną treścią wysłany 27/11 z Piotrkowa do Kalisza, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC; rzadko spotykany dopisek "Interes Duchowny" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy (przełamana); doskonały stan zachowania.

150 PLN
Licytuj
68309

1844 obwoluta listu urzędowego z Przedborza do Łodzi, obwoluta wykonana z obwoluty listu z Łodzi do Przedborza, stempel Przedborza typ VA, stempel "Interes Rządowy" w ramce.

400 PLN
Licytuj
68310

1845 około, obwoluta listu urzędowego z Radomska do Łodzi, pieczęć lakowa urzędu miasta, niekatalogowany stempel Radomska typu VB z ornamentami z trąbek pocztowych, czarny stempel w ramce "INTERES RZĄDOWY OD MAGIST. M..." w ramce, na odwrocie stempel tranzytowy z Piotrkowa.

2 200 PLN
Licytuj
68311

1846 BOCHNIA - kompletny list urzędowy (ex offo) wysłany 19 VIII z Bochni do miejscowości Dombrowica, rzadki przypadek oznaczenia przesyłki stempelkiem urzędowym "K:K:BOCHNIER KREISAMT", na odwrocie zachowane fragmenty zalepki listowej z suchym tłoczeniem; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
Licytuj
68312

1846 NOWA RUDA - list z pełną treścią przesłany miejscowo 29/8 w Nowej Rudzie, dwuwierszowy stempel nadawczy NEURODE, dopisek czerwonym atramentem "Luben", na odwrocie stempel nadejścia i efektowna, bardzo dobrze zachowana pieczęć lakowa nadawcy.

50 PLN
Licytuj
68313

1846 obwoluta listu z Krośniewic do Koła, stempel nadawczy Krośniewic typu IB (bardzo późne użycie), na odwrocie stempel odbiorczy Koła typ IIIC i rzadka pieczęć tuszowa urzędu pocztowego w Kole.

1 800 PLN
Licytuj
68314

1846 kompletny składany list z Pollnow (Polanów) do Sprottau (Szprotawa).

40 PLN
Licytuj
68315

1847 MYŚLENICE - kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Myślenic do Tarnowa, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy MYSLENICE 26.FEB. widoczna pozioma kreska nad nazwą miejscowości (odciśnięta górna krawędź stempla), na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel urzędu przejściowego GDOW 26.FEB.; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
Licytuj
68316

1848 WĄCHOCK - list ze Starachowic do Kielc wysłany z Wąchocka, jednowierszowy w ramce typu IIB rzadki stempel nadawczy WĄCHOCK z dopisaną datą "4/1", dopisek "MGS" (Magistrat Gminy Starachowice) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "ОПАТОВСКИЙ УѢЕЗДЪ ПЕЧАТЬ ГМИНЫ СТАРАХОВИЦЕ POWIAT OPATOWSKI PIECZ: GMINY STARACHOWICE"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

400 PLN
Licytuj
68317

1848 LUBIEŃ - NIEOPISANY STEMPEL NADAWCZY list z miejscowości Chodecz wysłany z ekspedycji w miejscowości Lubień do Włocławka, czerwona odbitka jednowierszowego (29x5 mm) stempla nadawczego typu IIA LUBIEŃ (w nazwie litera Ń) z dopisaną datą "5/2", co ciekawe w Polskich Znakach Pocztowych opisano jedynie i pokazano stempel LUBIEN (w nazwie litera N) - znany także z okresu znaczkowego; M.Czernik w książce "Poczta Królestwa Polskiego w latach 1815-1851" również nie odnotowuje żadnego stempla z tej miejscowości, może istniały dwa różne stemple lub - co bardziej prawdopodobne, na skutek zużycia polskojęzyczny (początkowo) LUBIEŃ stracił kreseczkę nad N; dopisek "MGCh" (Magistrat Gminy Chodecz) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem i okrągły rosyjsko-polski stempel odbiorczy 5/2 Włocławek; walor w dobrym stanie zachowania.

400 PLN
Licytuj
68318

1848 TURKA - kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w Turce do Przemyśla, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy TURKA 9.SEP., na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy Przemysl 10.SEP. i pieczęć lakowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
Licytuj
68319

1848 kompletny składany list z Triebel (Trzebiel) do Sagan (Żagań).

40 PLN
Licytuj
68320

1849 kompletny list z miejscowości Dwór Królowej nad Łabą (Czechy) do Tarnowa, dwuwierszowy stempel nadawczy KÖNIGINHOF 8.Dcmbr., na odwrocie zalepka z suchym tłoczeniem i datownik odbiorczy z ozdobnikiem; dobry stan zachowania.

60 PLN
Licytuj
68321

1849 BYSTRZYCA KŁODZKA - kompletny list wysłany 28/3 z Bystrzycy Kłodzkiej do Nowej Rudy (Neurode), okrągły dwuobrączkowy stempel nadawczy HABELSCHWERDT, na odwrocie pieczęć lakowa i stempelek nadejścia.

40 PLN
Licytuj
68322

1849 SAMBOR - kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Sambora do Przemyśla, ładnie odciśnięty dwuwierszowy stempel nadawczy SAMBOR 7 Aug. 1839, na odwrocie dwuwierszowy stempel odbiorczy Przemysl 10 Aug 1839 i zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
Licytuj
68323

1849 składany list z Łodzi do Przemyśla.

150 PLN
Licytuj
68324

1849 list z Poznania do Londynu pisany osobiście przez Hipolita Cegielskiego do Jana Nepomucena Janowskiego wolnomularskiego działacza politycznego, publicysty, uczestnika powstania listopadowego, członka Towarzystwa Patriotycznego, który w tym czasie przebywał w Paryżu w związku z czym list zwrócono do nadawcy. Dokument historyczno-pocztowy.

2 500 PLN
Licytuj
68325

1849 list z Niemiec do Warszawy, warszawskie stemple odbiorcze.

160 PLN
Licytuj
68326

1850 około, WROCŁAW - list wysłany 20/5 z Wrocławia do Głogowa (Gross-Glogau), jednoobrączkowy datownik nadawczy z oznaczeniem godzinowym 10-11, na odwrocie sucha pieczęć nadawcy i stempelek nadejścia; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
Licytuj
68327

1850 około, kompletny składany list z urzędu celnego w Praszce zamknięty pieczęcią lakową urzędu pocztowego do Piotrkowa, stempel Praszki typ VIIIA, stempel tranzytowy z Sieradza typu IIIC na odwrocie.

400 PLN
Licytuj
68328

1850 CZAPLINEK - kompletny list z pełną treścią wysłany 19/1 z Czaplinka do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), dwuobrączkowy datownik nadawczy TEMPELBURG, na froncie wpisana niebieskim atramentem duża cyfra "2", na odwrocie przełamana, ale ładnie zachowana pieczęć lakowa nadawcy i stempelek nadejścia; papier ze znakiem wodnym "CGS"; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
Licytuj
68329

1850 składany list towarzyszący paczce z Naumburga (Nowogród Bobrzański) do Sagan (Żagań), na odwrocie nalepka z numerem paczki.

40 PLN
Licytuj
68330

1850 KIELCE - kompletny z pełną treścią list prywatny wysłany 23/6 z Kielc do Płocka, okrągły stempel nadawczy typu IIIC, przesyłka opłacona w całości przez nadawcę - czerwony stempelek FRANCO z dopisaną opłatą pocztową "22"; dobry stan zachowania.

250 PLN
Licytuj
68331

1850 około, KOWAL - koszulka listu z Kowala do Włocławka, okrągły czerwony datownik nadawczy KOWAL typu IIIA bez daty, dopisek "IR" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; dobry stan zachowania.

80 PLN
Licytuj
68332

1851 MORĄG - kompletny list z pełną treścią (druk) tzw. "obciążony" paczką wysłany 28/8 z miejscowości Morąg do Okonka (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy MOHRUNGEN, na odwrocie nalepka z numerem przesyłki, na odwrocie stempelek nadejścia 31 8; całość w dobrym stanie zachowania.

100 PLN
Licytuj
68333

1851 rewers na przesyłkę rekomendowaną do Banku Polskiego w Warszawie zawierającą "Rubli Srebrem Siedmdziesiąt Siedm Kopiejek Piędziesiąt cztery i Pół Biletami bankowemi" wystawiony 28 Maja dla "Regenta Okręgu Soleckiego"; na odwrocie wyciąg z taryfy pocztowej obowiązującej od 13.01.1851; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

400 PLN
Licytuj