Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
41898 |
1921 pierwsza rocznica zajęcia Wilna, znaczek z podwójnym drukiem barwy niebieskiej. | Fi.42MK |
| 100 PLN | |
41899 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka w barwach czerwonej i piaskowej. | Fi.42P3 |
| 250 PLN | |
41900 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Lucjana Żeligowskiego, próba w barwie granatowej bez tła o nakładzie 5 sztuk, gwarancja Walocha. | Fi.42P8 |
| 900 PLN | |
41901 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach żółtawobrązowym i oliwkowozielonym na białym cienkim papierze, przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja. | Fi.43 P1 |
| 500 PLN | |
41902 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura znaczka za 150 mk. z klarownym drukiem koloru brązowego - środka, i podwójnym koloru oliwkowego - ramki, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.43 P17 MK |
| 600 PLN | |
41903 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach brązowooliwkowym i jasno pomarańczowobrązowym na białym cienkim papierze, przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja. | Fi.43 P20 |
| 600 PLN | |
41904 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura znaczka za 150 mk. z klarownym drukiem koloru brązowego - środka, i podwójnym koloru oliwkowego - ramki, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.43A MK Dp Mi.43B |
| 300 PLN | |
41905 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka w barwach czarnobrązowej i czerwonobrązowej. | Fi.43P |
| 400 PLN | |
41906 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka na papierze kredowym w barwach szarooliwkowej i brązowej. | Fi.43P |
| 400 PLN | |
41907 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym gładkim średnim papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.D1 P |
| 150 PLN | |
41908 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze granatowoczarnym na białym prążkowanym poziomo papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D1 P4 |
| 200 PLN | |
41909 |
1921 Obserwatorium Astronomiczne, próba znaczka dopłaty za 50 f. w kolorze lilabrązowym na papierze kredowanym, niekatalogowana jako ząbkowana (część z nakładu 200 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D1 P8 |
| 120 PLN | |
41910 |
1921 niegumowana próba znaczka dopłaty, gwarancja Schmutz. | Fi.D1 P8 |
| 150 PLN | |
41911 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy. | Fi.D1BMK |
| 35 PLN | |
41912 |
| 40 PLN | |
41913 |
| 45 PLN | |
41914 |
| 40 PLN | |
41915 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy bez perforacji pionowej na lewym marginesie. | Fi.D1B MK |
| 35 PLN | |
41916 |
| 40 PLN | |
41917 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją. | Fi.D1B MK |
| 40 PLN | |
41918 |
| 40 PLN | |
41919 |
1921różne rysunki, próba znaczka w barwie czarnej. | Fi.D1P |
| 150 PLN | |
41920 |
1921 Góra Zamkowa, ciekawa makulatura znaczka dopłaty za 1 mk. w kolorze zielonym z "meteorem na tle Góry Zamkowej na literach DO", gwarancja. | Fi.D2B MK Mi.P2A |
| 120 PLN | |
41921 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P |
| 150 PLN | |
41922 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym poziomo papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P |
| 150 PLN | |
41923 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze czarnym na białym prążkowanym poziomo papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P3 |
| 200 PLN | |
41924 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 3 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D4 P |
| 150 PLN | |
41925 |
1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczka za 3 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowanych na kremowoszarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym, gwarancja Walocha. | Fi.D4 P |
| 600 PLN | |
41926 |
1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak. | Fi.D4 P2 |
| 150 PLN | |
41927 |
1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak. | Fi.D4 P3 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
41928 |
1921 znaczki dopłaty, rzadka próba znaczka za 3 mk. w kolorze czarnym na papierze białym prążkowanym pionowo (nakład 50 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D4 P5 |
| 350 PLN SPRZEDANY | |
41929 |
1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 3 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowanych na kremowoszarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym, o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk. | Fi.D4 P Dptc. |
| 320 PLN | |
41930 |
1921 Ostra Brama w Wilnie, unikalna makulatura próby znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym gładkim papierze, jest katalogowana na papierze lekko prążkowanym pionowo (część z nakładu 100 szt.), perforowana z trzech stron ze śladem perforacji przez środek rysunku zamiast po lewej stronie, stara gwarancja R... znana z wybitnych walorów przyległości Rosji oraz obszaru dawnej Kurlandii i Inflant, nowa gwarancja Schmutz. | Fi.D4 P MK |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
41931 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy bez perforacji pionowej na prawym marginesie. | Fi.D4B MK |
| 40 PLN | |
41932 |
| 40 PLN | |
41933 |
| 40 PLN | |
41934 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy. | Fi.D4BMK |
| 40 PLN | |
41935 |
| 40 PLN | |
41936 |
| 40 PLN | |
41937 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym pionowo papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.D5 P |
| 150 PLN | |