Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
41538 |
1937 Edward Śmigły - Rydz, 25 gr (linie poziome) - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 13.XII.38 z Kielc do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.298I, 318 Mi.319, 339 |
| 40 PLN | |
41539 |
1937 Marszałek Rydz-Śmigły, seria czysta, dwie odmiany znaczka za 25 gr, tło obok prawego ramienia: linie poziome lub krzyżujące się; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.298I-II, 299 Mi.319-20 |
| 50 PLN | |
41540 |
1937 Edward Rydz - Śmigły, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją. | Fi.299MK |
| 120 PLN | |
41541 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków w czwórkach, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 750 PLN | |
41542 |
| 200 PLN | |
41543 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce - marszałek J.Piłsudski, makulatura znaczka za 50 gr. z Bl.3 z pełną oryginalną gumą; lewy znaczek bez lewego dolnego narożnika; prawy bez znacznej części rysunku, unikalny niespotykany w handlu walor, gwarancja Schmutz. | Fi.301 nz MK Mi.322 |
| 2 000 PLN | |
41544 |
1937 "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" Warszawa 35, stempel okolicznościowy idealnie odciśnięty 9.X na kopercie-całostce (Myślicki 37 033). | Fi.Ck7 |
| 80 PLN | |
41545 |
1937 "WESOŁYCH ŚWIĄT!" Warszawa 1, datownik okolicznościowy na liście z Warszawy do Pakości. | Fi.Ck8 |
| 60 PLN | |
41546 |
1937 kartka z Kazimierzy Wielkiej do Warszawy, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej. | Fi.Cp70 |
| 40 PLN | |
41547 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Kraków nr 46, dziurkowanie na znaku opłaty. | Fi.Cp73 |
| 90 PLN | |
41548 |
1937 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 89. | Fi.Cp76 |
| 150 PLN | |
41549 |
1937 kartka z Włoszczowej z stemplem okolicznościowym z Czarnca "HETMAN STEFAN CZARNECKI / 1599 - 1665 r. / CZARNCA k. WŁOSZCZOWEJ 15/X.1937". | Fi.Cp76 |
| 100 PLN | |
41550 |
1937 zeszycik znaczkowy wydania lokalnego dla Górnego Śląska - zawierający znaczki 4x294, 4x295, 4x296, 4x284II - pomarańczowa okładka; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.ZzL1 |
| 1 500 PLN SPRZEDANY | |
41551 |
| 250 PLN | |
41552 |
| 800 PLN | |
41553 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków stemplowanych, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl.2-4 |
| 200 PLN | |
41554 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl.2-4 |
| 400 PLN | |
41555 |
| 360 PLN | |
41556 |
| 200 PLN | |
41557 |
| 1 250 PLN | |
41558 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy skasowany datownikiem w Poznaniu na stronie adresowej koperty miejscowego poleconego listu ekspresowego; dekoracyjny zestaw w dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.2-4 |
| 350 PLN | |
41559 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, bardzo rzadki arkusz zawierający cztery bloki z numerem arkusza na lewym marginesie, arkusz bez druku barwy czerwonej - napisy okolicznościowe na górnym marginesie bloków, ślady po złożeniu arkusza w połowie, zagniecenia. | Fi.bl.2MK ark. Mi.Bl.2 |
| 4 800 PLN | |
41560 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim (podobno ta makulatura "wyszła" z drukarni w trakcie oblężenia W-wy w 39r), ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar - większy niż większości ciętych bloków, gwarancja eksperta PZF. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 900 PLN | |
41561 |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
41562 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowy blok bez druku barwy czerwonej i perforacji, gwarancja Schmutz | Fi.bl.4MK |
| 850 PLN | |
41563 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, bardzo rzadki arkusz zawierający cztery nieperforowane bloki, arkusz bez druku barwy czerwonej - napisy okolicznościowe na górnym marginesie bloków, w górnej części datownik "23.LIP 1937", ślady po złożeniu arkusza w połowie, zagniecenia. | Fi.bl.4MK arl. Mi.Bl.4 |
| 4 800 PLN | |
41564 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji i bez gumy, co bardzo ciekawe pod znaczkami kontury napisów POCZTA POLSKA - prawdopodobnie lekki schmitzdruck najwyraźniejszego elementu druku, gwarancja i fotoatest Jendroszek. | Fi.bl.4nz MK |
| 2 000 PLN | |
41565 |
| 200 PLN | |
41566 |
1937 list z Łodzi do Torunia, stempel opłaty gotówkowej, na odwrocie wirnik z Łodzi. | |
| 70 PLN | |
41567 |
1937 formularz adresu pomocniczego z nadrukiem WZÓR służącym do nauki organizacji i techniki handlu P.W.K.S. | |
| 350 PLN | |
41568 |
1937 pokwitowanie opłaty radiowej z Katowic. | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
41569 |
1937 widokówka ze stemplem skrzynki pocztowej w Pustelni w Pieninach. | |
| 50 PLN | |
41570 |
1937 "POLSKI MONOPOL TYTONIOWY Dyrekcja Warszawa, Nowy Świat 4 Skr.poczt.nr.646" - 45 gr frankatura mechaniczna FA-106, miejscowy list polecony w kopercie okienkowej przesłany 10 6 w Warszawie; na odwrocie efektowna zalepka listowa i datownik; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
41571 |
1938 sądowe znaczki doręczeniowe na wycinku. | Fi.8 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
41572 |
1938 znaczek z perforacją firmową "HFS" nie w pełni wykonaną (uszkodzoną) Fabryki Środków Kawowych Henryka Francka Synowie S. A. w Skawinie. | Fi.226 |
| 30 PLN | |
41573 |
1938 znaczek z perforacją firmowa "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Warszawie. | Fi.274 |
| 30 PLN | |
41574 |
1938 znaczek z perforacją firmowa "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Bielsku Białej. | Fi.274 |
| 30 PLN | |
41575 |
1938 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007). | Fi.280 Mi.301 |
| 100 PLN | |
41576 |
| 150 PLN | |
41577 |
1938 stempel agencji pocztowej na transatlantyku M/S "Batory" i stempel rejsu inauguracyjnego Triest - Gdynia. | Fi.280 |
| 300 PLN | |