Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
41098 |
1926 list firmowy z Warszawy do Berlina. | Fi.210I |
| 40 PLN | |
41099 |
1926 list z Pajęczna do Brzeźnicy, znaczek unieważniony po austriackim unarodowionym stemplem poczty etapowej. | Fi.211 |
| 70 PLN | |
41100 |
1926 parka znaczków z dziurkowaniem firmowym "B.H." Banku Handlowego, ciekawe dziurkowanie w pozycji lustrzanej na sąsiednich znaczkach. | Fi.211 |
| 50 PLN | |
41101 |
1926 znaczek z dziurkowaniem firmowym "B.H." Banku Handlowego Warszawie. | Fi.213 |
| 30 PLN | |
41102 |
1926 "FRYDERYK CHOPIN/ 1810-1849/ WARSZAWA/ ODSŁONIĘCIE POMNIKA" Warszawa 2, znaczek na kartce z Warszawy do Rudki ostemplowany bardzo rzadkim stemplem okolicznościowym (Myślicki 26 103). | Fi.Cp43I |
| 400 PLN | |
41103 |
1927 perforacja firmowa B.H. (górny brzuszek litery B z 7 dziurek) — Bank Handlowy w Warszawie S. A., Warszawa, ul.Traugutta 7/9, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany 26 X w urzędzie Warszawa 1; dobry stan zachowania. | Fi.192 Mi.211 |
| 40 PLN | |
41104 |
1927 list polecony z Wolbromia do Skały, poaustriacki kasownik Wolbromia. | Fi.192, 207 |
| 80 PLN | |
41105 |
1927 kartka z Łodzi do Anglii. | Fi.206, 207, 211 Mi.234, 235, 239&nbs; |
| 15 PLN | |
41106 |
1927 kartka z Warszawy do Worochty. | Fi.208, 209 |
| 10 PLN | |
41107 |
1927 kartka z Łodzi adresowana do Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. | Fi.209 |
| 30 PLN | |
41108 |
1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Tczew nr 235, widokówka z eskadrą polskiej Marynarki Wojennej. | Fi.209 |
| 100 PLN | |
41109 |
1927 "VIII KONF. UNJI MIĘDZ./ CHEM. CZYST. I STOS,/ WARSZAWA 4-8.IX.1927" Warszawa 2, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego na widokówce wysłanej z Warszawy do Lublina. | Fi.209 |
| 100 PLN | |
41110 |
1927 "NA FLOTĘ POLSKĄ/ ZAPŁAĆ 1 ZŁ ROCZNIE/ P.K.O. No 30" Warszawa 2 (wyróżnik *b*), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 7.12 do Lublina (Myślicki 27 108). | Fi.210II Mi.238II |
| 40 PLN | |
41111 |
1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, znaczek w barwie niebieskiej, podlepka, gwarancja i opis Berbeka. | Fi.225d Mi.244 |
| 25 PLN | |
41112 |
1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, znaczek za 40 gr. w kolorze fioletowoniebieskim, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis koloru Walocha. | Fi.225f Mi.244 |
| 320 PLN | |
41113 |
1927 60 rocznica urodzin Marsz.Józefa Piłsudskiego, ciętych niegumowany marginesowy znaczek za 20 gr. na cienkim białym papierze (w KSZP z 1990 roku i wielu wydaniach katalogu Fischera oznaczony jako próba arkuszowa), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Walocha. | Fi.226 nz Mi.245 |
| 610 PLN SPRZEDANY | |
41114 |
1927 60 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek za 20 gr. w kolorze ciemnokarminowym na papierze białym gładkim cienkim - x, gwarancja i opis Walocha. | Fi.226a(x) Mi.245 |
| 120 PLN | |
41115 |
1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, parka znaczków ciętych bez gumy, lewy znaczek wydrukowany na pomarszczonym papierze. | Fi.226nz Mi.245U |
| 1 000 PLN | |
41116 |
1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, parka znaczków nieząbkowanych, prawy znaczek niewielki ubytek w gumie, gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.226nz Mi.245U |
| 1 300 PLN | |
41117 |
1927 Prezydent Ignacy Mościcki, parka pionowa bardzo rzadkiej niekatalogowanej niegumowanej ciętej próby znaczka za 20 gr. z fragmentem stempla (SKASOWA)NO, sygnowana S.Kski, gwarancja Schmutz. | Fi.227 P Mi.246 |
| 4 800 PLN | |
41118 |
1927 Prezydent Ignacy Mościcki, cięty niegumowany znaczek za 20 gr. (w KSZP z 1990 roku i wielu wydaniach katalogu Fischera oznaczony jako próba arkuszowa), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Walocha. | Fi.227 nz Mi.246 |
| 2 000 PLN | |
41119 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, marginesowa seria. | Fi.228-9 Mi.247-8 |
| 200 PLN | |
41120 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-). | Fi.228-29 Mi.247-48 |
| 40 PLN | |
41121 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria czysta (Fi.170.-). | Fi.228-29 Mi.247-48 |
| 150 PLN | |
41122 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej w Warszawie, seria znaczków ciętych, fotoatest Walisch. | Fi.230-2nz Mi.249-51U |
| 12 000 PLN | |
41123 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria kasowana. | Fi.230-32 Mi.249-51 |
| 30 PLN | |
41124 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria czysta cięta w bardzo ładnym stanie, z ogromnymi marginesami wokół, z pełną oryginalną gumą bez podlepek ani ich śladu, w takim stanie niespotykana, gwarancja Schmutz. | Fi.230-32 nz Mi.249-51U |
| 32 000 PLN | |
41125 |
1927 list z Bukowiny do Krakowa, niespotykany typ kasownika. | Fi.233 |
| 40 PLN | |
41126 |
1927 list z Krakowa do Warszawy. | Fi.233 |
| 15 PLN | |
41127 |
1927 Juliusz Słowacki, cięty niegumowany marginesowy znaczek za 30 gr. (w KSZP z 1990 roku i wielu wydaniach katalogu Fischera oznaczony jako próba arkuszowa P7), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Walocha. | Fi.233 nz Mi.252 |
| 2 400 PLN SPRZEDANY | |
41128 |
1927 "IV MIĘDZYNARODOWY KONGRES MEDYCYNY i FARMACJI WOJSKOWEJ WARSZAWA 30.V-4.VI 1927 r." Warszawa 2 (wyróżnik b), wirnik okolicznościowy (Myślicki 27 101) na kartce z Warszawy do Lublina. | Fi.Cp43I |
| 200 PLN | |
41129 |
1927 "WYSTAWA FOTO =/ KINEMATOGRAFICZNA/ WARSZAWA 8.IX. - 3.X." Warszawa 2, okolicznościowy wirnik (Myślicki 27 104) na kartce wysłanej z Warszawy do Lublina. | Fi.Cp46 |
| 150 PLN | |
41130 |
1927 lotniczy list polecony z Australii do Torunia, na odwrocie stempel tranzytowy z Pragi. | |
| 100 PLN | |
41131 |
1928 list polecony z Kraśnika do Lublina, poaustriacki kasownik Kraśnika, koperta rozcięta do ekspozycji i częściowo skrócona na odwrocie. | Fi.192 |
| 60 PLN | |
41132 |
1928 list polecony z Parczewa do Białej Podlaskiej. | Fi.192, 210 |
| 10 PLN | |
41133 |
1928 list firmowy z Łodzi do Anglii. | Fi.208, 209 Mi.236, 237 |
| 15 PLN | |
41134 |
1928 Kresy, ekspresowy list polecony z Połonki do Warszawy. | Fi.208, 234 |
| 50 PLN | |
41135 |
1928 kartka z Tarnowa do 5. Okręgowego Szefostwa Intendentury w Krakowie, pieczęć rejestracyjna korespondencji intendentury. | Fi.208, Cp43I |
| 40 PLN | |
41136 |
1928 firmowy list polecony z Warszawy do Gdańska, na odwrocie stempel odbiorczy polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku. | Fi.209, 210 |
| 80 PLN | |
41137 |
1928 list polecony z Palędzia do Niemiec, ciekawy kasownik Palędzia. | Fi.209, 210, 211, 226 |
| 40 PLN | |