Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
39388 |
1918 Przedbórz, znaczek V wydania, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.16A |
| 20 PLN | |
39389 |
1918 Przedbórz, czworoblok znaczków V wydania, gwarancja Perzyński. | Fi.17B |
| 70 PLN | |
39390 |
1918 Przedbórz, znaczek V wydania, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.18A |
| 20 PLN | |
39391 |
1918 Przedbórz, czysta seria znaczków opłaty skarbowej VIII wydania, od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek: (5, 10, 15 h.) - przy dacie 1918, a (20 h.) - nad napisem MIASTA PRZEDBORZA, dwa lub trzy znaczki w każdym czworobloku bez podlepki (po 200.-), jeden lub dwa z lekkim śladem (po 100.-). | |
| 2 400 PLN | |
39392 |
1918 Sosnowiec, miejscowa karta przesłana 24.7, doręczona przez pocztę miejską tego samego dnia, czerwonolila datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z późną datą użycia 24.JUL.1918; walor w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja. | Fi.4b |
| 800 PLN | |
39393 |
1918 Tarnów, znaczki austriackie z lokalnym nadrukiem typu III, zestaw znaczków kasowanych na wycinkach, fotoatest Jendroszek. | |
| 800 PLN | |
39394 |
1918 Warszawa kartka z Będzina do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13a |
| 40 PLN | |
39395 |
1918 Warszawa kartka z Mielca do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13a |
| 40 PLN | |
39396 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, list wysłany 8.V z Grazu do Warszawy, stempelek cenzury; dobry stan zachowania; "5 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania idealnie odciśnięty na kopercie druków wysłanych 7.1.17 (ewidentny błąd daty) z Siedlec do Warszawy, niespotykany stempelek cenzury "Postüberwachungshilfsstelle geprüft 835"; walor w dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja. | Fi.13a; 12b |
| 650 PLN | |
39397 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na zawiadomieniu o nadejściu pieniędzy wysłanym 2.1 z Ostbank für Handel und Gewerbe, na odwrocie stempelki informacyjne ze wskazówkami w przypadku niedoręczalności listu: "Falls der Adressat nicht aufzufinden ist, bitten wir um sofortige ... des Briefes" i "Schalter 14"; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.13b |
| 250 PLN | |
39398 |
1918 Warszawa, powiadomienie poczty miejskiej w Warszawie o nadejściu przekazu pocztowego, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej. | Fi.14b |
| 200 PLN | |
39399 |
1918 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu przekazu pocztowego z 21.08.18 ze stemplem opłaty doręczeniowej „POCZTA MIEJSKA 20 FENYGÓW”. | Fi.14b |
| 1 200 PLN | |
39400 |
1918 Warszawa, odbitka rzadkiego na korespondencji stempla opłaty stemplowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.22b |
| 150 PLN | |
39401 |
1918 Warszawa, miejscowy firmowy list z warszawy, stempel "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej , stempel pomocniczy "WRĘCZENIE OPŁACONE" poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.26IIa |
| 150 PLN | |
39402 |
1918 Warszawa, kartka żywnościowa. | |
| 100 PLN | |
39403 |
| 100 PLN | |
39404 |
| 100 PLN | |
39405 |
| 100 PLN | |
39406 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem II wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.IIa |
| 80 PLN | |
39407 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem II wydania, znaczek bez gumy, gwarancja Schmutz. | Fi.IIb |
| 60 PLN | |
39408 |
1918 Włocławek, seria znaczków III wydania stemplowana kasownikiem prowizorycznym Włocławka. | |
| 300 PLN | |
39409 |
1918 Włocławek, seria znaczków III wydania. | |
| 400 PLN | |
39410 |
1918 Zawiercie, stemplowana seria z nadrukami kontrolnymi, katalog Fischer 6.500,- zł, gwarancja Schmutz. | Fi.1Ia, 2Ia |
| 4 000 PLN | |
39411 |
1918 Żarki, I wydanie, seria pięknie skasowana na wycinkach (Mi.300 euro), gwarancja Mikulski. | Fi.1-3 |
| 420 PLN | |
39412 |
1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Mikstein. | Fi.1-3 |
| 500 PLN | |
39413 |
1918 Żarki, seria I wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 550 PLN | |
39414 |
| 400 PLN | |
39415 |
1918 Żarki, seria pierwszego wydania w czworoblokach, gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 1 800 PLN | |
39416 |
1918 Żarki, I wydanie, czysto i czytelnie skasowana seria (Mi.300 euro), gwarancja. | Fi.1-3 |
| 360 PLN | |
39417 |
1918 Żarki, list polecony wysłany 14.10.18 z Dąbrowy do Żarek, znaczek doręczeniowym za 12 halerzy skasowanym okrągłym stemplem „ŻARKI – KRÓL. POLSKIE”. | Fi.3 |
| 3 300 PLN | |
39418 |
1918 Żarki, II wydanie, czysta seria przedrukowa w parkach z całym nadrukiem nowej wartości (Fi.jako podlepkowe 720.-), silnie parowana guma na całej powierzchni, w kilku miejscach przebarwiona, stare sygnatury i gwarancja prof.Miksteina MKSTN rozmyte i słabo czytelne, od frontu ładne, nowa gwarancja i oznaczenie (G) Walocha. | Fi.4-6 Mi.4-6 |
| 450 PLN | |
39419 |
| 500 PLN | |
39420 |
1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Mikstein. | Fi.4-6 |
| 480 PLN | |
39421 |
| 500 PLN | |
39422 |
1918 Żarki, opaska gazetowa adresowana do Żarek z terenu okupacji austro - węgierskiej ofrankowana austriackim znaczkiem gazetowym, w Żarkach pobrano opłatę doręczeniową znaczkiem poczty miejskiej z przedrukiem nowej wartości 6 halerzy skasowanym stemplem „ŻARKI – KRÓL. POLSKIE”. | Fi.4a |
| 7 500 PLN | |
39423 |
1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Fi.240.-) z pełną oryginalną gumą i w bardzo intensywnych barwach, gwarancja MKSTN Mikstein. | Fi.7-9 |
| 200 PLN | |
39424 |
1918 Żarki, seria II wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.7-9 |
| 350 PLN | |
39425 |
1918 Żarki, seria drugiego wydania, gwarancja Mikstein. | Fi.7-9 |
| 250 PLN | |
39426 |
1918 Żarki, seria drugiego wydania w czworoblokach, gwarancja Schmutz. | Fi.7-9 |
| 1 200 PLN | |
39427 |
1918 Żarki, III wydanie, seria czysta (Fi.300.-), piękny stan zachowania, przedwojenna sygnatura, gwarancja. | Fi.7-9 |
| 300 PLN | |