Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
48692 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 49, gwarancja i oznaczenie Puchała. | Fi.D3 |
| 60 PLN | |
48693 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 45, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie Puchała. | Fi.D3 |
| 45 PLN | |
48694 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 33, gwarancja i oznaczenie Puchała. | Fi.D3 |
| 100 PLN | |
48695 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.35 "zalany romb", gwarancja i opis pozycji Schmutz. | Fi.D3 B Mi.P3 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
48696 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.19 "zalany romb", gwarancja i opis pozycji. | Fi.D3 B Mi.P3 |
| 40 PLN | |
48697 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok z nadrukiem formy IID z poz. 36/47, górny prawy znaczek z błędem "ścięta litera C", gwarancja Mikstein i opisem Berbeka. | Fi.D3 B5 |
| 700 PLN | |
48698 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek dopłaty za 15 h. z odwróconym nadrukiem formą IID poz.13 (Fi.13000.-), unieważniony pięknym datownikiem prowizorycznym BIELITZ 1 / OSTERR. SCHLES. w dniu 13.II.19, to jeden z najrzadszych błędnodruków tego wydania, sygnatura, gwarancja i opis Mikstein, gwarancja Jungjohann. | Fi.D3 No Mi.P3 |
| 13 500 PLN | |
48699 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB (Fi.6500.-), dodatkowo z usterką na poz.32 "zalany romb", piękny stan, sygnatura SM, gwarancja i opis Mikstein, gwarancja firmowa KOHLER. | Fi.D4I Mi.P11 |
| 6 000 PLN | |
48700 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 27, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D4I |
| 1 600 PLN | |
48701 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IIB z poz. 82-83, lewy znaczek z błędem "uszkodzone litery AA", bardzo rzadkie, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.D4I B14 |
| 28 000 PLN | |
48702 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA, gwarancja Ryblewski, Mikstein. | Fi.D5 |
| 2 000 PLN | |
48703 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 21, fotatest Berbeka i Mikulski. | Fi.D5 |
| 2 600 PLN SPRZEDANY | |
48704 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 40 h. z nadrukiem formą IIA poz.92 (Fi.1200.-), bardzo ładny stan, gwarancja Kamiński, sygnatura Gryżewski, sygnatura SM gwarancja i opis Mikstein. | Fi.D8 Mi.P7 |
| 1 400 PLN | |
48705 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 89, nakład 1000 sztuk, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.D8 |
| 1 000 PLN | |
48706 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 71, nakład 1000 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D8 |
| 900 PLN | |
48707 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy IIA z poz. 14, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz. | Fi.D8 |
| 1 000 PLN | |
48708 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 15, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie Kronenberg. | Fi.D8 |
| 1 200 PLN | |
48709 |
1919 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.D13 |
| 55 PLN | |
48710 |
1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie koronowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim w czworoblokach; bardzo dobry stan zachowania (Fi.312.-). | Fi.D13-21 Mi.P13-21 |
| 240 PLN | |
48711 |
1919 róg obfitości, seria w czworoblokach. | Fi.D13-21 |
| 200 PLN | |
48712 |
1919 róg obfitości, unikalny projekt znaczka autorstwa W. Skoczylasa w dużym formacie (dla porównania czworoblok znaczków po prawej stronie) bez nominału, projekt ten jest prezentowany w Polskich znakach Pocztowych, dobry stan zachowania, fotoatest Walocha. | Fi.D13P |
| 7 000 PLN | |
48713 |
1919 wydanie obiegowe - rogi obfitości, czworoblok z silnym abklaczem na odwrocie. | Fi.D15 |
| 120 PLN | |
48714 |
1919 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.D15 |
| 55 PLN | |
48715 |
| 55 PLN | |
48716 |
1919 kartka do Dąbrowy Górniczej na austriackiej całostce nie mającej mocy obiegowej, w Dąbrowie pobrano od adresata należność w podwójnej wysokości znaczkami dopłaty. | Fi.D16 |
| 120 PLN | |
48717 |
1919 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.D17 |
| 60 PLN | |
48718 |
1919 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.D18 |
| 55 PLN | |
48719 |
1919 arkusz znaczka za 30 halerzy, w arkuszu znaczki z błędem "przerwana litera O w DOPŁATA". | Fi.D18 ark.(D18B1) |
| 80 PLN | |
48720 |
1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie markowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim; bardzo dobry stan zachowania (Fi.60.-). | Fi.D23-31 Mi.P22-30 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
48721 |
1919 róg obfitości, seria. | Fi.D23-31 |
| 50 PLN | |
48722 |
| 60 PLN | |
48723 |
1919 róg obfitości, seria w czworoblokach. | Fi.D23-31 |
| 200 PLN | |
48724 |
1919 dzielony znaczek dopłaty za 1000 mk na wycinku, skasowany 9.V.23 datownikiem dwuobrączkowym NOWE MIASTO k/PRZEMYŚLA z wyróżnikiem "*a*", na odwrocie fragmenty wydrukowanego tekstu "ocztowa Kasa Oszc"; podobne przypadki z tego okresu są opisywane w Polskich Znakach Pocztowych w dziale Frankatury Zastępcze (por. IIIt. str.110); doskonały stan zachowania; gwarancja Falkowski. | Fi.D49 Mi.P49 |
| 200 PLN | |
48725 |
1919 lokalne prowizoria dopłat, RADYMNO (typ 112) - nadruk czarny stempelkiem gumowym, przekaz pocztowy (formularz z orzełkiem) wysłany 10.9 z miejscowości Wojnicz, na odwrocie parka znaczków za 15 hal z nadrukiem PORTO, znaczki opłaty unieważnione stemplem prowizorycznym; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Pd5 |
| 500 PLN | |
48726 |
1919 koperta z Cieszyna z znaczkami opłaty z nadrukiem lokalnym porta typ 28. | Fi.Pd14, Pd15, Pd16, Pd17 |
| 90 PLN | |
48727 |
1919 lokalne prowizoria dopłat, KRAKÓW 11 - Dębniki (typ 65) - nadruk fioletowy stempelkiem gumowym, znaczki z nadrukiem PORTO ostemplowane 14.VI na karcie. | Fi.Pd45-52 |
| 80 PLN | |
48728 |
1919 miejscowy list z Krakowa 16.VI.19 niedopłacony o 10 hal., dopłatę pobrano w podwójnej wysokości znaczkami dopłaty z lokalnym nadrukiem. | |
| 50 PLN | |
48729 |
1919 znaczki z nadrukami lokalnymi z Cieszyna, gwarancja Falkowski. | |
| 70 PLN | |
48730 |
1919 znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto urzędu pocztowego Kraków 11. | |
| 50 PLN | |
48731 |
1919 znaczki z lokalnym nadrukiem porta typ 117 z Rudnika nad Sanem stemplowane grzecznościowo na wycinku z koperty. | |
| 50 PLN | |