Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
42724 |
| 600 PLN | |
42725 |
1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria. | Fi.14-39 |
| 700 PLN | |
42726 |
1940 wydanie przedrukowe, podstawowa seria stemplowana. | Fi.14-39 |
| 200 PLN | |
42727 |
1940 wydanie przedrukowe, czworoblok rzadszych z nadrukiem znaczków z tłem liniowanym stemplowany kasownik okolicznościowym pierwszych krakowskich targów wzornictwa, fotoatest Berbeka. Wysoka wycena katalogowa | Fi.14I |
| 600 PLN | |
42728 |
1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 24/25 gr., znaczek podstawowy w odmianie I, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.14I |
| 1 600 PLN | |
42729 |
1940 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 24/25 gr., rzadki z nadrukiem na znaczku podstawowym w odmianie I - "tło kreskowane", ładny stan zachowania ale bez gumy, gwarancja i oznaczenie. | Fi.14I |
| 120 PLN | |
42730 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk na znaczku polskim za 25 gr. z tłem kreskowanym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.14I |
| 450 PLN | |
42731 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk na znaczku z tłem kreskowanym. | Fi.14I |
| 390 PLN | |
42732 |
1940 ekspresowy list polecony z Warszawy do Szwajcarii, szwajcarska nalepka kierunkowa i cenzury. | Fi.15, 49 |
| 200 PLN | |
42733 |
1940 list polecony z Warszawy do Szwajcarii, szwajcarska nalepka kierunkowa i cenzury. | Fi.15, 49 |
| 200 PLN | |
42734 |
1940 II wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 2/5 gr z poz.32/43 z dwoma katalogowanymi błędami na poz.: 33 "przecinek zamiast kropki" i 42 "kropka połączona z R" (Fi.405.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.17 B1+B2 |
| 300 PLN | |
42735 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z błędem na poz.70 "zalany grzebień lewego skrzydła" (Fi.120.-); bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Walocha. | Fi.17 B3 |
| 150 PLN | |
42736 |
1940 wydanie przedrukowe, arkusz znaczka opłaty z nadrukiem, rozdarcia perforacji w kilku miejscach, arkusz złożony w połowie, doskonały materiał do badań - błędy i usterki. | Fi.17 ark.(B1, B2, B3, B4, B5) |
| 750 PLN | |
42737 |
| 150 PLN | |
42738 |
| 220 PLN | |
42739 |
1940 wydanie przedrukowe, arkusz znaczka opłaty z nadrukiem, rozdarcia perforacji w kilku miejscach, arkusz złożony w połowie, doskonały materiał do badań - błędy i usterki. | Fi.18 ark.(B1, B4, B6) |
| 800 PLN | |
42740 |
| 320 PLN | |
42741 |
| 250 PLN | |
42742 |
| 320 PLN | |
42743 |
| 280 PLN | |
42744 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
42745 |
1940 wydanie przedrukowe, arkusz znaczka opłaty z nadrukiem, rozdarcia perforacji w kilku miejscach, arkusz złożony w połowie, doskonały materiał do badań - błędy i usterki. | Fi.19 ark. (B1, B3, B5) |
| 550 PLN | |
42746 |
| 240 PLN | |
42747 |
1940 list polecony z Bogucic do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel pośrednictwa pocztowego w Bogucicach, na odwrocie stemple i zalepka niemieckiej cenzury. | Fi.21, 35 |
| 216 PLN SPRZEDANY | |
42748 |
1940 kartka ekspresowa z Krakowa do Lwowa, gwarancja Pelczar. | Fi.21, 41, 51, Cp5 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
42749 |
1940 wydanie przedrukowe, arkusz znaczka opłaty z nadrukiem typu I, rozdarcia perforacji w kilku miejscach, arkusz złożony w połowie, doskonały materiał do badań. | Fi.24I ark. |
| 380 PLN | |
42750 |
| 40 PLN | |
42751 |
1940 list polecony z Warszawy do Węgier, zalepka i stempel cenzury Wermachtu. | Fi.31, 46 |
| 200 PLN | |
42752 |
1940 polska całostka z ilustracją 34 Jan Matejko stemplowana wraz ze znaczkiem GG w Krakowie 11.04.40 zaadresowana do Tych. | Fi.34, Cp87 |
| 140 PLN | |
42753 |
1940 list z Radomia do Polskiego Czerwonego Krzyża w Lwowie, niemieckie cenzury i radziecki stempel odbiorczy z Lwowa. | Fi.35 |
| 200 PLN | |
42754 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruki na znaczkach dopłaty - luzaki. | Fi.35-9 |
| 130 PLN | |
42755 |
1940 wydanie przedrukowe, arkusz znaczka dopłaty z nadrukiem, brak górnego i dolnego marginesu, rozdarcie perforacji pomiędzy 5 i 6 rzędem plus kilka mniejszych, arkusz złożony w połowie, doskonały materiał do badań. | Fi.38 ark. |
| 900 PLN | |
42756 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr na kompletnej gazecie KRAKOWSKIE WIEŚCI (КРАКIВСЬКI ВIСТI) wydawanej w języku ukraińskim w Krakowie wysłanej 5.7.1941 z urzędu Kraków 2 do Berlina, przesyłka opłacona jako druki, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.40 |
| 300 PLN | |
42757 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura wielokrotna, widokówka z miejscowości Janaszów do Warszawy, wysłana 10 grudnia z urzędu Aurelów, znaczki skasowane prowizorycznym stemplem ramkowym "Aurelow 10 DEZ 1940"; ładne prowizorium w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.40 |
| 120 PLN | |
42758 |
1940 list z Bełza do Przeworska. | Fi.40 |
| 25 PLN | |
42759 |
1940 kartka z Warszawy do Niemiec. | Fi.40, Cp3 |
| 50 PLN | |
42760 |
| 70 PLN | |
42761 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria z górnymi marginesami (znaczek za 1 zł z dolnym), skasowana stemplem okolicznościowym, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.40-51; 6a |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
42762 |
1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Bramę Krakowska w Lublinie. | Fi.42 |
| 100 PLN | |
42763 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 10 gr pasek trzech znaczków z górnym marginesem, na poz. 8 (znaczek z prawej strony) powtarzalny błąd: "plama przy prawym marginesie"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.42 B |
| 60 PLN SPRZEDANY | |