Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
25915 |
1840 obwoluta listu z Zirke (Sieraków) do Birnbaum (Miedzychód). | |
| 50 PLN | |
25916 |
1841 kompletny składany list z Gdańska do Francji, stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie. | |
| 100 PLN | |
25917 |
1846 obwoluta listu z Strzepcz do Gdańska. | |
| 75 PLN SPRZEDANY | |
25918 |
| 40 PLN | |
25919 |
| 100 PLN | |
25920 |
1850 Chrzanów, znaczek pierwszego wydania Austrii z 1850 roku na wycinku unieważniony w Chrzanowie. | Mi.3 |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
25921 |
1850 około, list okólny "wędrujący" z Tuetz (Tuczna) do Jastrow (Jastrowo) przekierowana do Zippnow (Sypniewa). | |
| 70 PLN | |
25922 |
1851 kompletny składany list polecony z Gleiwitz (Gliwice) do Beuthen (Bytomia), znaczki unieważnione pruskim stempel numerowym nr 494. | Mi.2, 3 |
| 400 PLN | |
25923 |
1851 składany pocztowy druk z Borek, znaczki unieważnione pruskim stempel numerowym nr 158. | Mi.2, 4 |
| 600 PLN | |
25924 |
1851 kompletny składany list z Colberg (Kołobrzeg) do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.4a |
| 800 PLN | |
25925 |
| 300 PLN | |
25926 |
1855 WROCŁAW, przesyłka polecona - pruska całostka za 3 Sgr dofrankowana znaczkami za 2 i 3 Sgr, wysłana 7.10. do Frankfurtu nad Menem, znaczki unieważniono stemplem numerowym 183 - Breslau, a znak opłaty na kopercie przekreślono piórem, obok dwuwierszowy ramkowy stempel nadawczy BRESLAU z datą; dodatkowe adnotacje pocztowe na kopercie; koperta zabezpieczona pięcioma pieczęciami lakowymi na odwrocie, tamże stempelek nadejścia; niezły stan zachowania. | |
| 480 PLN | |
25927 |
1855 obwoluta listu z Stargardu do Szczecina. | |
| 50 PLN | |
25928 |
1856 kompletny składany list z Brieg Bahnhof (Brzeg Dworzec) do Wrocławia, na odwrocie pieczęć lakowa i stempel odbiorczy. | Mi.2a |
| 650 PLN | |
25929 |
1857 składany list z Königszelt (Jaworzyny Śląskiej) do Sosnowca, znaczek unieważniony stemplem numerowym Jaworzyny nr 746, ładny stan zachowania z wyjatkowo czytelnym kasownikiem i datownikiem. | Mi.6 |
| 340 PLN | |
25930 |
1858 Wieliczka, znaczek wydania Austrii z 1858 roku na wycinku unieważniony w Wieliczce. | Fi.15 |
| 40 PLN | |
25931 |
1858 list z Krakowa do Eisenberg, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.15 |
| 50 PLN | |
25932 |
1860 austriacki znaczek wydania z 1860 roku unieważniony w Krakowie, gwarancja. | Mi.18 |
| 30 PLN | |
25933 |
1860 (?) obwoluta składanego listu z Stargardu do Szczecina. | |
| 200 PLN | |
25934 |
1861 obwoluta listu z Zirke (Sieraków Wielkopolski) do Poznani opłacony dwoma znaczkami za 1/2 Silbergroschen wydania z 1859 roku, na odwrocie stemple odbiorcze, bardzo dobry stan zachowania.. | Mi.13a |
| 1 600 PLN | |
25935 |
1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice). | Mi.18 |
| 120 PLN | |
25936 |
| 50 PLN | |
25937 |
| 180 PLN | |
25938 |
1861 obwoluta listu z Herrnhut (Łużyce Górne) do Niemiec, na odwrocie stempel ambulansu na trasie Wrocław - Mysłowice 0raz tranzytowy Gorlitz. | |
| 50 PLN | |
25939 |
1862 list towarzyszący paczce z Rosenberg (Susz) do Königsberg (Królewiec), stempel pomocniczy z Królewca "Packkammer", na odwrocie numer paczki. | Fi.16, U13A |
| 400 PLN | |
25940 |
1863 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
25941 |
1865 list towarzyszący paczce z Deutsch Eylau (Iława) do Königsberg (Królewiec), stempel pomocniczy z Królewca "Packkammer", na froncie numer paczki. | Mi.18b, U26a |
| 200 PLN | |
25942 |
| 60 PLN | |
25943 |
1867 RATIBORHAMMER, pruski znaczek za 1 sgr wydania z 1861 roku, skasowany dwuwobrączkowym datownikiem w miejscowości Kuźnia Raciborska, dobry stan zachowania (wyrwany ząbek u dołu). | Mi.16 |
| 60 PLN | |
25944 |
1868 CZERNITZ, znaczek Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz skasowany na wycinku w miejscowości Czernica prostokątnym datownikiem (Fi. typ IX), bardzo dobry stan zachowania. | Mi.4 |
| 50 PLN | |
25945 |
1868 WIEDEŃ, list polecony wysłany 29.8 z Wiednia do Tarnowa na ręce biskupa tarnowskiego Jego Ekscelencji Józefa Alojzego Pukalskiego, owalny datownik nadawczy WIEN RECOMMAND; na odwrocie dwie pieczęci lakowe, w tym biskupia; walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
25946 |
1869 kompletna składana depesza wysłana z Wiednia do Krakowa opłacona w Krakowie austriackim znaczkiem gazetowym z opłatą fiskalną wydania z 1858 roku. | Mi.3 |
| 150 PLN | |
25947 |
1869 SKALMIERZYCE, znaczek Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz skasowany na wycinku w Skalmierzycach prostokątnym datownikiem (Fi. typ IX), bardzo dobry stan zachowania. | Mi.16 |
| 50 PLN | |
25948 |
1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi. | |
| 40 PLN | |
25949 |
1870 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
25950 |
| 80 PLN | |
25951 |
1871 kompletny składany list z Immersatt (Żyznów koło Głogowa) do Grobina (Rosja). | Mi.4 |
| 100 PLN | |
25952 |
1871 kompletny składany list ze Lwowa do Nowego Targu, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.37 |
| 100 PLN | |
25953 |
1872 dwujęzyczna całostka z Rudnika do Wiednia. | Fi.Cp3I |
| 30 PLN | |
25954 |
1873 składany druk z Tost (Toszek) do Drezna. Liczne adnotacje | Mi.19 |
| 180 PLN | |