Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
26384 |
1917 ekspres polecony z Radymna do Nowego Targu. | Mi.197 |
| 70 PLN | |
26385 |
1917 okupacja niemiecka Rumunii - karta pocztowa ostemplowana grzecznościowo 15.I.1918 w Bukareszcie; przebarwienia. | Mi.P3 |
| 10 PLN | |
26386 |
1917 kartka do Wysokiego ze stemplem austriackiej cenzury wojskowej w Puławach. | |
| 35 PLN | |
26387 |
1917 przekaz paczkowy z Wadowic do Jaworowa, z frankaturą "90" halerzówki, dwa datowniki z Wadowic, jeden z XIX wieku, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 230 PLN | |
26388 |
1917 przekaz paczkowy Ekspress z Krosna do Jaworowa, na odwrocie brakuje dwóch znaczków doklejonych w Jaworowie. | |
| 120 PLN | |
26389 |
1917 kartka z Krakowa do Nowego Targu, fotoatest Jendroszek. | |
| 80 PLN | |
26390 |
1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, kartka Borysowa do Wilejki, dodatkowa opłata 20 Pf pobrana w gotówce - specjalny stempelek, stempel odbiorczy Wilejki. | Fi.1 |
| 3 500 PLN | |
26391 |
1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, mieszana frankatura ze znaczkiem niemieckim na liście z Słonim Grodzieńskich do Poznania, stempel cenzury wojskowej z Królewca, fotoatest Mikulski. | Fi.2 |
| 7 000 PLN | |
26392 |
1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, mieszana frankatura ze znaczkiem niemieckim na liście z Nowogródka do obozu jenieckiego w Gütersloh w Niemczech. | Fi.2 |
| 7 000 PLN | |
26393 |
1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba, Wiatrowski. | Fi.5 |
| 160 PLN | |
26394 |
1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, fotoatest Ceremuga. | Fi.5 |
| 200 PLN | |
26395 |
| 450 PLN | |
26396 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczek za 10/3 h. (Fi.550.-) z błędami nadruku z poz.13 opisanym przez J.Bulata "odległość między cyfrą 10 a górnym napisem mniejsza - 13 mm" oraz dodatkowo "pęknięte k i p" (inne błędy Fi+50% dopłaty), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.6 Mi.2 |
| 500 PLN | |
26397 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczek za 10/3 h. (Fi.550.-) z błędem na poz.6 pokazanym przez J.Bulata "trójkąt zamiast kropki po P" (inne błędy Fi+50% dopłaty), piękny stan zachowania, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.6 Mi.2 |
| 500 PLN | |
26398 |
1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba, Wiatrowski. | Fi.6 |
| 240 PLN | |
26399 |
1918 list polecony z Sokołowa do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.8a, 14b |
| 150 PLN | |
26400 |
1918 kartka z Warszawy do Strzemieszyc, stemple cenzury wojskowej z Piotrkowa i Poznania. | Fi.9 |
| 30 PLN | |
26401 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, prowizoryczny znak polecenie wydany dla rejonu Kołomyi, rzadkie. | Fi.9 |
| 1 500 PLN | |
26402 |
1918 kartka polecona z Brzezin nadana 20.6.18 do Austrii, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | Fi.13, Cp6 |
| 80 PLN | |
26403 |
1918 miejscowy list polecony z Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.14 |
| 60 PLN | |
26404 |
1918 opaska gazetowa z Mitawy do Siedlec, specjalny stempel ekspedycji gazet i stempel cenzury „B". | Fi.18 |
| 150 PLN | |
26405 |
1918 kartka nadana z poczty etapowej w Kielcach do Czech. | Fi.58 |
| 30 PLN | |
26406 |
1918 kartka nadana z poczty etapowej w Puławach do Warszawy, stempel cenzury, stempel doręczeniowy i stemple poszukiwania i zwrotu poczty miejskiej w Warszawie, widokówka z Puław. | Fi.58 |
| 200 PLN | |
26407 |
1918 przekaz paczkowy z Radomia do Ostrowca. | Fi.58, 69 |
| 200 PLN | |
26408 |
1918 przekaz paczkowy z Miechowa nadany 7.06.18 do Końska, na odwrocie znaczek dopłaty za awizowanie i stemple odbiorcze. | Fi.58, 69 |
| 500 PLN | |
26409 |
1918 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, 20 + 90 hal na adresie przesyłkowym (skart) do paczki wysłanej 25.IX z Piotrkowa do Końska, znaczki skasowane datownikiem K.u.K. ETAPPENPOSTAMT PIOTRKÓW z wyróżnikiem "b", na odwrocie datownik K.u.K. ETAPPENPOSTAMT KONSK z 27.IX odciśnięty dodatkowo obok; bardzo dobry stan zachowania; dla skartów opłaconych znaczkami poczty polowej katalog przewiduje wysokie dopłaty do ceny znaczków na liście (Fi.1000.-)!!! | Fi.61, 68 |
| 800 PLN | |
26410 |
1918 przekaz paczkowy z Radomia nadany 27.09.18 do Końska, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.63, 69 |
| 500 PLN | |
26411 |
1918 list polecony nadany z poczty etapowej w Przedborzu Szwajcarii, list niedoręczony i zwrócony do nadawcy, na odwrocie stempel z Zurychu, rzadko spotykany datownik z Przedborza jako stempel nadawczy. | Fi.64 |
| 450 PLN | |
26412 |
1918 przekaz paczkowy z Radomia do Hrubieszowa, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.68 |
| 200 PLN | |
26413 |
1918 przekaz paczkowy z Radomia nadany 29.08.18 do Końska, na odwrocie znaczek dopłaty za awizowanie i stemple odbiorcze. | Fi.68 |
| 500 PLN | |
26414 |
1918 przekaz paczkowy z Lublina do Hrubieszowa, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.69 |
| 200 PLN | |
26415 |
1918 wydanie dobroczynne, seria. | Fi.73-5 |
| 30 PLN | |
26416 |
1918 kartka nadana z poczty etapowej w Dąbrowie do Austrii, stempel cenzury wojskowej w Dąbrowie i Cieszynie. | Fi.Cp1 |
| 80 PLN | |
26417 |
1918 kartka na odpowiedź z Radomia do Warszawy. | Fi.Cp2B |
| 150 PLN | |
26418 |
1918 kartka nadana z poczty etapowej w Sulejowie do Błaszek. | Fi.Cp3 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
26419 |
1918 kartka zwrotna z Sandomierza do Warszawy, stempelek pomocniczy "fehlt Absender" (brak nadawcy). | Fi.Cp4B |
| 150 PLN | |
26420 |
1918 kartka zwrotna wysłana z poczty etapowej w Iłży do Niemiec. | Fi.Cp4B |
| 400 PLN | |
26421 |
1918 kartka zwrotna nadana w poczcie etapowej w Iwaniskach do Austrii. | Fi.Cp4B |
| 200 PLN | |
26422 |
1918 czworoblok znaczków nie wprowadzonych do obiegu z portretem cesarza Karola. | Fi.IV |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
26423 |
1918 przekaz paczkowy z Granicy do Szydłowca. | Fi.OA58, 69 |
| 400 PLN | |