Aukcja 118. Widokówki z ziem polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
25491

1900 około, widokówka z serii Z pamiętników J.C.Paska, czysta.

50 PLN
25492

40 PLN
25493

1900 widokówka z Szczecina z obiegu pocztowego, most dworcowy Bahnhofsbrucke.

90 PLN
25494

1902 widokówka z Warszawy z obiegu pocztowego.

30 PLN
25495

1903 pięknie tłoczona widokówka litograficzna z Sorau (Żary).

130 PLN
25496

1904 widokówka Kamieniec Podolski - minaret turecki, z obiegu, bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN
25497

1904 widokówka Kamieniec Podolski - katedra katolicka, z obiegu, słabszy stan zachowania.

80 PLN
25498

1904 widoków z Krakowa z obiegu pocztowego.

30 PLN
25499

1905 widokówka Nowo-Aleksandrya (Puławy) - zabudowania przy Instytucie, czysta, doskonały stan zachowania.

120 PLN
25500

1905 widokówka Nowo-Aleksandrya (Puławy) - Internat Studencki, czysta, doskonały stan zachowania.

100 PLN
25501

1906 widokówka Sopot (Ansicht von der Königshöhe), z obiegu.

80 PLN
25502

1906 widokówka Łowicz - Kolegiata, nakład K.Rybackiego w Łowiczu, czysta, dobry stan zachowania.

80 PLN
25503

60 PLN
25504

1910 widokówka Krynica (Statua Matki Boskiej w parku), z obiegu.

30 PLN
25505

1912 widokówka z Krakowa.

25 PLN
25506

1913 widokówka Mińsk (Kościół w Mińsku Gubernialnym), karta litograficzna, czysta.

150 PLN
25507

1913 widokówka Gdańsk (ulica Piwna - Jopengasse), z obiegu.

40 PLN
25508

1914 około, widokówka Skalmierzyce (dworzec kolejowy i poczta), czysta.

70 PLN
25509

1915 widokówka Poznań, z obiegu.

20 PLN
25510

1916 widokówka Warszawa (pomnik króla Sobieskiego), czysta.

30 PLN
25511

1916 widokówka Nowogródek, czysta.

30 PLN
25512

1916 około, widokówka Częstochowa Ganek na zewnętrznej ścianie szczytowej kaplicy Matki Boskiej), karta litograficzna, czysta.

80 PLN
25513

1916 około, widokówka Pieskowa Skała, wydanie Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, serya VI - 6, czysta.

60 PLN
25514

1916 widokówka Gdańsk, z obiegu.

30 PLN
25515

1916 widokówka z Warszawy.

25 PLN
25516

1916 widokówka z Wyszanowa koło Wieruszowa z obiegu pocztowego.

90 PLN
25517

1916 widokówka z Kreutz an Ostbahn (Krzyża Wielkopolskiego) z obiegu pocztowego.

80 PLN
25518

1917 widokówka Wilno (ulica Świętojerska), czysta.

40 PLN
25519

1917 około, widokówka z serii Królowa Jadwiga, czysta.

30 PLN
25520

1917 widokówka ze Lwowa z obiegu z austriackiej poczty polowej.

15 PLN
25521

1917 widokówka z Rzeszowa z obiegu z austriackiej poczty polowej.

25 PLN
25522

1918 widokówka Wilno, czysta.

40 PLN
25523

1918 widokówka Grodno (Dolina Szwajcarska), czysta.

50 PLN
25524

1919 widokówka nakładu Naczelnego Komitetu Narodowego o tematyce legionowej.

30 PLN
25525

1919 kartka z Zamościa do Warszawy, widokówka nakładu Naczelnego Komitetu Narodowego o tematyce legionowej.

40 PLN
25526

1920 widokówka patriotyczna, przedstawiająca polskiego orła z okresu Powstania Styczniowego 1863, na odwrocie fragment wiersza Wł.Bełzy, bardzo rzadka karta, wydana w Kijowie!!! w dobrym stanie zachowania, nakładca - Nacyz Gieryn, właściciel polskiej księgarni, przybył do Kijowa z Galicji już po wybuchu I wojny, otworzył tam na ulicy Funduklejowskiej księgarnię i czytelnię polską, w 1920 roku osiadł w Bydgoszczy.

1 200 PLN
25527

1920 widokówka z Gdańska.

20 PLN
25528

1920 około, Pozdrowienie z Polskich Tatr, widokówka wg ryciny Walerego Eljasza Radzikowskiego, wysłana 23.I.1935

60 PLN
25529

1922 widokówka Tadeusz Kościuszko, zapisana bez obiegu.

20 PLN
25530

1922 widokówka Brześć nad Bugiem (ulica 3-go Maja. Magistrat), czysta.

40 PLN