Aukcja 118. Poczty miejskie 1914-1918

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
13862

Fi.10
180 PLN
13863

Fi.10
300 PLN
13864

1916 Warszawa, PRZESYŁKA DWUKROTNIE DORĘCZANA, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
600 PLN
13865

1916 Warszawa, miejscowy list urzędowy władz niemieckich, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, udokumentowane znaczkiem za 6/5 gr skasowanym stemplem z syrenką, koperta przycięta z prawej strony.

Fi.10
160 PLN
13866

1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", zawiadomienie o nadejściu pieniędzy przesłane miejscowo 29.9, datownik nadawczy WARSCHAU z wyróżnikiem "**h"; ponieważ była to przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej, którą pokrywał adresat, jej wysokość określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.10
180 PLN
13867

1916 Warszawa, list bankowy z Częstochowy do Warszawy, na odwrocie znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
140 PLN
13868

1916 Warszawa, luzak.

Fi.10
10 PLN
13869

1916 Warszawa, karta pocztowa "Russich Polen" wysłana 2.5 z Częstochowy, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr skasowany 6--V owalnym datownikiem; ramkowy stempel niemieckiej cenzury w Warszawie; dobry stan zachowania.

Fi.10; Cp1
60 PLN
13870

Fi.10a
30 PLN
13871

1916 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13b
80 PLN
13872

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
250 PLN
13873

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Fi.150.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
120 PLN
13874

1916 Warszawa, seria pomnikowa nie doszła do obiegu.

Fi.III-VIA
240 PLN
13875

1916 Warszawa, seria cięta wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.III-VIA
360 PLN
13876

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa wydania niedopuszczonego do obiegu.

Fi.III-VIA
120 PLN
13877

1916 Warszawa, seria pomnikowa cięta wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.III-VIA
180 PLN
13878

1916 Warszawa, ząbkowana seria nie wprowadzona do obiegu.

Fi.III-VIB
300 PLN
13879

1916 Warszawa, seria ząbkowana wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.III-VIB
600 PLN
13880

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa wydania niedopuszczonego do obiegu.

Fi.III-VIB
450 PLN
13881

1916 Warszawa, seria pomnikowa ząbkowana wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.III-VIB
450 PLN
13882

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.400 euro, Fi.650.-), co rzadkie seria zawiera dodatkowo rzadką odmianę znaczka za 20 gr. z brunatnopiaskowym tłem, dwa znaczki gwarancja Borzęcki.

Fi.III-VIBa, b
Mi.III-VIA
750 PLN
13883

1916 Warszawa, znaczek wydania serii pomnikowej nie wprowadzonej do obiegu.

Fi.IIIA
25 PLN
13884

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu - BEZ ZNAKU WODNEGO, znaczek za 2 gr. na cienkim papierze bez znaku wodnego, pod nim pokazane fragmenty marginesu zwykłego znaczka drukowanego na papierze ze znakiem wodnym "fale", znaczek na papierze bez znaku wodnego jest bardzo rzadki, znana jest tylko ta jedna wartość, katalog Michel go odnotowuje, ale daje wycenę -.-, lekki ślad po podlepce, sygnowany *.

Fi.IIIAs
Mi.IIIC
3 000 PLN
13885

Fi.IIIBs
Mi.IIiA
200 PLN
13886

Fi.IVA
Mi.IVC
120 PLN
13887

1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.IVA MK
40 PLN
13888

Fi.IVA MK
60 PLN
13889

Fi.IVA MK
60 PLN
13890

Fi.IVA MK
300 PLN
13891

1916 Warszawa, znaczek wydania serii pomnikowej nie wprowadzonej do obiegu z silnym obróconym abklaczem.

Fi.VA
60 PLN
13892

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
13893

Fi.VIB
70 PLN
13894

1916 Warszawa, znaczek wydanie pomnikowego nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Jendroszek.

Fi.VIaA
60 PLN
13895

Fi.VIbA
60 PLN
13896

1916 Warszawa, parka makulaturowych znaczków serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym, na odwrocie odwróconym, gwarancja Berbeka.

Fi.VMK
100 PLN
13897

Fi.V P5
500 PLN
13898

80 PLN
13899

1916 Warszawa, kartka żywnościowa.

100 PLN
13900

100 PLN
13901

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2II
900 PLN