Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 118. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
20938

1951 groszy, list z Pszczyny do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym, koperta podniszczona.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
20939

1951 groszy, firmowy list polecony z Poznania do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 11 w kolorze fioletowym, gwarancja Petriuk.

Fi.527
Mi.665
40 PLN
20940

1951 groszy lokalne WROCŁAW 17, tył firmowego listu poleconego z Wrocławia 17 opłaconego znaczkami z lokalnym nadrukiem groszy typ 46 w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
2 500 PLN
20941

1951 groszy, list z Rybnika do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w barwie fioletowej.

Fi.527
Mi.665
50 PLN
20942

1951 groszy, list z Słupiec do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w barwie fioletowej.

Fi.527
Mi.665
60 PLN
20943

1951 Bolesław Bierut, seria znaczków z pustopolami z lewej strony, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.533-40 Pw
Mi.668-75 Zf
400 PLN
20944

1951 list polecony z Szczecina do Niemiec.

Fi.534, 540
Mi.672, 678 
10 PLN
20945

1951 groszy, list z Olsztyna do Gdańska opłacony znaczkiem w nowej walucie z fantazyjnym nadrukiem groszy typ 16 według Rosta w barwie fioletowej.

Fi.535, 547
Mi.673, 685
280 PLN
20946

1951 groszy, list z Rembertowa do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w barwie fioletowej, znaczki w nowej walucie z nadrukiem.

Fi.537
Mi.537
50 PLN
20947

1951 groszy, list firmowy z Szczecina 2 do Gdańska opłacony znaczkiem w nowej walucie z nadrukiem typ 22 (grosze) w barwie fioletowej.

Fi.541, 657
Mi.679, 706
160 PLN
20948

1951 rocznik znaczków czystych (Fi.429.-).

Fi.542-82
Mi.680-720
350 PLN
20949

1951-1955 TOM II JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami, a także znaczki urzędowe z lat 1945-54 i znaczki dopłaty z lat 1951-53; aby ułatwić zakup wyłączono z niego blok 13ND, który można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3280.- złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.542-809
Mi.680-953
2 700 PLN
20950

1951 Plan 6-letni, 1,20 zł - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 5.11 z Glinojecka do Warszawy, stempelki doręczyciela przesyłek ekspresowych 115, na odwrocie datownik odbiorczy z 6.11; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.545, 550
Mi.683, 689
40 PLN
20951

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.547
Mi.685
40 PLN
20952

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek pustopolem.

Fi.547
Mi.685
25 PLN
20953

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, parka z pustopolami na lewym marginesie.

Fi.547
Mi.685
30 PLN
20954

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z podwójnym moletowaniem cyfry 5, gwarancja i opis Walocha.

Fi.547B1
Mi.685
25 PLN
20955

1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł z podwójnym moletowaniem liter napisu KONGRES; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.548 B
Mi.686
50 PLN
20956

1951 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 45gr/15zł, prawy z niekatalogowanym błędem "g uszkodzone"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.548 B
Mi.686
80 PLN
20957

1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł z błędem na poz.78 "g uszkodzone u dołu i z prawej"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.548 B9
Mi.686
60 PLN
20958

1951 wydanie przedrukowe _PODWÓJNY NADRUK", znaczek za 45 gr./15 zł. z podwójnym nadrukiem z poz.11; istnieje tylko jeden stuznaczkowy arkusz; nadruki są lekko obrócone względem siebie, po lewej stronie arkusza prawie się pokrywają, po prawej są znacznie skośnie przesunięte, (pokazujemy kopię kolorowego atestu narożnika z którego znaczek pochodzi), podwójna gwarancja (i atest) Mikulski.

Fi.548 Np
Mi.686 
2 400 PLN
20959

1951 wydanie przedrukowe PODWÓJNY NADRUK Z BŁĘDEM - JEDYNY ISTNIEJĄCY, znaczek za 45 gr./15 zł. z podwójnym nadrukiem z poz.78 - występuje na niej katalogowany błąd "g mocno wcięte po lewej", w dalszej fazie druku także g przerwane u dołu - tu tylko lekko wcięte; istnieje tylko jeden stuznaczkowy arkusz i tym samym jeden taki błąd; nadruki są lekko obrócone względem siebie, po lewej stronie arkusza prawie się pokrywają, po prawej są znacznie skośnie przesunięte, podwójna gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.548 Np B9
Mi.686
7 000 PLN
20960

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z podwójnym moletowaniem liter G w słowie "KONGRES", gwarancja i opis Walocha.

Fi.548B
Mi.686
40 PLN
20961

1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kasowników okolicznościowych poszczególnych etapów rozegranych na terenie Polski z: Katowic, Wrocławia, Łodzi, up.Warszawa na ilustrowanych kartach wydanych staraniem Ligi Morskiej z VII serii z ilustracją "POSTOMINO MOLO I PLAŻA"; temat - KOLARSTWO.

Fi.549
Mi.687
60 PLN
20962

1951 Święto Pracy, serie z odmianami papierów i ząbkowań.

Fi.549
Mi.687
120 PLN
20963

1951 Święto Pracy, znaczek z ząbkowaniem ZL 10¾/13¾, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.549
Mi.687
20 PLN
20964

1951 Święto Pracy, zestaw znaczka w różnych odmianach papierów i ząbkowań.

Fi.549
Mi.687
140 PLN
20965

1951 Święto Pracy czworoblok z pustopolami na lewym marginesie.

Fi.549
Mi.687
135 PLN
SPRZEDANY
20966

1951 Święto Pracy, parka znaczków z przesuniętą perforacją poziomą na krawędź rysunku znaczka.

Fi.549
50 PLN
20967

1951 Święto Pracy, narożny znaczek za 45 gr. z pełnym pustopolem po lewej i częściowo przeperforowanym fartuchem, piękny stan zachowania.

Fi.549 Pp
Mi.687
400 PLN
20968

1951 Nowa Huta, seria z odmianami papieru.

Fi.550-3
Mi.690-3
120 PLN
20969

1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, definitywny znaczek wydano w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.550P
Mi.690
900 PLN
20970

1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, definitywny znaczek wydano w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.550P
Mi.6902
1 100 PLN
20971

1951 Nowa Huta, próba znaczka w barwie czerwonej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.550P1
Mi.690
1 000 PLN
20972

1951 Nowa Huta, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie.

Fi.551
35 PLN
20973

1951 Międzynarodowy dzień dziecka, blok legitymacyjny z oznaczeniami formy drukowej pod 100. znaczkiem.

Fi.554
Mi.688
80 PLN
20974

1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, seria stemplowana kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.554-5 FDC
Mi.688-9
50 PLN
20975

1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria z odmianami.

Fi.556-61
Mi.694-9
150 PLN
20976

1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym kongresu w okolicznościowym karnecie w czerwonej skórzanej okładce, karnet w słabszym stanie.

Fi.556-61
Mi.694-99
120 PLN
20977

1951 I Kongres Nauki Polskiej - seria na 3 kopertach ostemplowana okolicznościowo 29.6 w Warszawie (Myślicki 51 023).

Fi.556-61
Mi.694-99
60 PLN