Aktualna aukcja Poczty lokalne 1944-1945

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
18833

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, unikalny narożny znaczek z "Gapą" za 12 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z I serii Widoki zabytkowych budowli (nakład 12 szt.); poza jednym śladem podlepki na marginesie w pięknym stanie, sygnowany W.DUŃSKI, gwarancja Krawczyk.

4 500 PLN
Licytuj
18834

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./6 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład 230 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.15
400 PLN
Licytuj
18835

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 1 zł./6 gr. z nadrukiem nowej wartości i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze fioletowym (niewielka nieznana część nakładu - w kolorze czarnym przedrukowano 230 szt.), piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.15c
2 000 PLN
Licytuj
18836

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./6 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze fioletowymym (nieznany nakład - najczęściej jest to kilkanaście do pięćdziesięciu sztuk), piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.15c
1 400 PLN
Licytuj
18837

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./10 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład 100 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.17
700 PLN
Licytuj
18838

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, narożny znaczek za 1 zł./16 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład 50 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.19
1 400 PLN
Licytuj
18839

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 2 zł./10 gr. z nadrukiem nowej wartości "2 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład 100 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.21
700 PLN
Licytuj
18840

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie czarnej, nakład 100 sztuk, gwarancja Rzadkosz.

Fi.21
300 PLN
Licytuj
18841

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie fioletowej, niewielki nieznaczny nakład, gwarancja Rzadkosz.

Fi.21c
800 PLN
Licytuj
18842

Fi.22
1 700 PLN
Licytuj
18843

1944 Brwinów, znaczek z podwójnym nadrukiem nominału i normalnym napisów z belką w barwie czarnej, znaczek w słabym stanie z prześwitką na dole znaczka, gwarancja.

Fi.34Np
500 PLN
Licytuj
18844

1944 Brwinów, znaczek z podwójnym nadrukiem nominału i normalnym napisów z belką w barwie czarnej, znaczek w słabym stanie - prześwitka, gwarancja.

Fi.35Np
900 PLN
Licytuj
18845

1944 Brwinów, znaczek z podwójnym nadrukiem nominału i normalnym napisów z belką w barwie czarnej, niekatalogowany znaczek w słabym stanie, mała prześwitka i rozdarcie, gwarancja.

Fi.35aNp
900 PLN
Licytuj
18846

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie czarnej, niewielki nieznany nakład, gwarancja.

Fi.47
1 200 PLN
Licytuj
18847

Fi.48
1 200 PLN
Licytuj
18848

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, unikalna parka znaczków urzędowych za 50 gr. pochodząca z dostaw od klientów z położonymi na różnej wysokości nadrukami "Polska Poczta Brwinów / belka" w kolorze czarnym, ale bez nadruku nowej wartości na żadnym ze znaczków - taki nadruk zastosowano na czterech innych wartościach (tu winno być dodatkowo 2 zł.), piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.52
8 000 PLN
Licytuj
18849

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 2 gr. z nadrukiem "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 500 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

250 PLN
Licytuj
18850

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, nadruk "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczkach GG pochodzącym z zapasów poczty: 10 gr (nakład 1107 szt.), 50 gr (nakład 548 szt.), 60 gr (nakład 481 szt.), 80 gr (nakład 184 szt.), 1 zł (nakład 96 szt.) z na grzecznościowym liście poleconym nadanym 17 II 45, adresowanym do Krakowa, znaczki unieważnione datownikiem okupacyjnym KONSKIE z wyróżnikiem "e", nalepka polecenia z napisami niemieckimi; pomimo filatelistycznego charakteru, list ilustruje doniosłe wydarzenie historyczne, jakim było przepędzenie okupantów niemieckich, jak pisze wybitny ich znawca i ekspert M.Perzyński: "Nieuchronną konsekwencją kilkuletniej okupacji hitlerowskiej była chęć "unaradawiania" pozostałych po okupancie znaczków pocztowych natychmiast po wyzwoleniu. Stąd właśnie pochodzą wydania półoficjalne, wydania władz wojskowych, wydania prywatne, nadruki pamiątkowe ..."; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi. znaczki kasowane 2.250.-); gwarancja Krawczyk.

Fi.3, 6, 7, 8, 9
2 500 PLN
Licytuj
18851

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 499 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

200 PLN
Licytuj
18852

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 60 gr. z nadrukiem "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 481 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

200 PLN
Licytuj
18853

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 6 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, gwarancja Schmutz.

150 PLN
Licytuj
18854

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walisch.

90 PLN
Licytuj
18855

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, zagniecenia, gwarancja Rzadkosz.

100 PLN
Licytuj
18856

50 PLN
Licytuj
18857

80 PLN
Licytuj
18858

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, gwarancja Krawczyk.

100 PLN
Licytuj
18859

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, minimalne ślady po przywarciu, gwarancja.

100 PLN
Licytuj
18860

50 PLN
Licytuj
18861

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja.

90 PLN
Licytuj
18862

100 PLN
Licytuj
18863

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, ślad podklejenia innego znaczka, gwarancja Rzadkosz.

50 PLN
Licytuj
18864

50 PLN
Licytuj
18865

90 PLN
Licytuj
18866

75 PLN
Licytuj
18867

70 PLN
Licytuj
18868

50 PLN
Licytuj
18869

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

90 PLN
Licytuj
18870

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 133 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.18
2 200 PLN
Licytuj
18871

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym stemplowany grzecznościowo na kopercie, nakład 133 sztuki, , gwarancja Mikstein.

Fi.18
1 500 PLN
Licytuj
18872

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

160 PLN
Licytuj