Aktualna aukcja Generalne Gubernatorstwo

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
17582

1939 I wydanie przedrukowe, 6 gr - pasek pionowy czterech znaczków skasowany 1.06.40 na wycinku owalnym datownikiem "BAHNPOST BRESLAU-WARSCHAU" ambulansu nr.0218 relacji Wrocław - Warszawa; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
Licytuj
17583

Fi.1-13
40 PLN
Licytuj
17584

Fi.1-13
90 PLN
Licytuj
17585

1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków stemplowana na kopercie stemplem Deutsche Post Osten Neu Sandez, dodatkowo zwykły datownik Nowego Sącza.

Fi.1-13
120 PLN
Licytuj
17586

1939 seria marginesowa wydania Deutsche Post Osten.

Fi.1-13
110 PLN
Licytuj
17587

Fi.1-125, D1-4, U1-36
800 PLN
Licytuj
17588

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 800 PLN
Licytuj
17589

Fi.Cp1I
80 PLN
Licytuj
17590

1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem.

Fi.Cp2I
50 PLN
Licytuj
17591

Fi. Fi.Cp2I
70 PLN
Licytuj
17592

70 PLN
Licytuj
17593

1939 współkursor, niemiecka całostka i znaczek użyte na terenie GG, karta wysłana 14.12.39 z Warszawy do Rumunii, gwarancja Pelczar.

180 PLN
Licytuj
17594

1939 prekursor, niemiecka całostka użyta na terenie GG, karta wysłana 9.11.39 z Radomia do Krakowa, gwarancja Pelczar.

180 PLN
Licytuj
17595

1939 polska całostka wysłana z Lublina 8.12.39 jako formularz kartki urzędowej, gwarancja Pelczar.

100 PLN
Licytuj
17596

1939 polska całostka wysłana z Lublina 24.11.39 jako formularz kartki urzędowej, gwarancja Pelczar.

100 PLN
Licytuj
17597

1939 kartka z Lublina do Królewca, przedwojenny polski kasownik Lublina, na odwrocie bez treści.

30 PLN
Licytuj
17598

300 PLN
Licytuj
17599

1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem, którą przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego - skasowana dwuwierszowym stemplem "-3 WRZ. 1940 Ursus" - kasowane bardzo rzadkie (Fi.100.-); bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
Licytuj
17600

1940 GG opaska gazetowa z Krakowa adresowana na Morawy.

180 PLN
Licytuj
17601

Fi.1+2
80 PLN
Licytuj
17602

1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Bełżycach przez urząd zwierzchni w Lublinie do Szwecji, stempelek pośrednictwa i stempel niemieckiej cenzury wojskowej, ślady po przechowywaniu w albumie, na odwrocie ubytki papieru na brzegach.

Fi.1, 6
280 PLN
Licytuj
17603

Fi.1-2
80 PLN
Licytuj
17604

Fi.1-2
180 PLN
Licytuj
17605

1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi.

Fi.5, 6
100 PLN
Licytuj
17606

1940 list z Dębicy do Przeworska.

25 PLN
Licytuj
17607

1940 ekspresowy list polecony z Mrozów do Berlina, znaczki skasowane w Mińsku Mazowieckim, mieszana frankatura trzech wydań, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.10, 33, 50
150 PLN
Licytuj
17608

Fi.11
250 PLN
Licytuj
17609

Fi.14-39
250 PLN
Licytuj
17610

Fi.14-39
600 PLN
Licytuj
17611

1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria.

Fi.14-39
700 PLN
Licytuj
17612

1940 wydanie przedrukowe, podstawowa seria stemplowana.

Fi.14-39
200 PLN
Licytuj
17613

Fi.14I
1 600 PLN
Licytuj
17614

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Fi.500.-), bardzo ładny stan, gwarancja oznaczenie Walocha.

Fi.14I
450 PLN
Licytuj
17615

1940 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 24/25 gr., rzadki z nadrukiem na znaczku podstawowym w odmianie I - "tło kreskowane, ładny stan zachowania ale bez gumy, gwarancja i oznaczenie.

Fi.14I
120 PLN
Licytuj
17616

1940 wydanie przedrukowe, nadruk na znaczku polskim za 25 gr. z tłem kreskowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14I
450 PLN
Licytuj
17617

1940 wydanie przedrukowe, nadruk na znaczku z tłem kreskowanym.

Fi.14I
390 PLN
Licytuj
17618

1940 wydanie przedrukowe, prawy znaczek z błędem "kropka połączona z R".

Fi.17B2
150 PLN
Licytuj
17619

Fi.17B4, B5
220 PLN
Licytuj
17620

1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem występującym w niewielkiej części nakładu na poz.95 "wyrostek na poziomej belce prawej 4" użyty na miejscowym liście poleconym wysłanym 12.10 w Radomiu (Mi.200 euro), znaczki ostemplowane rzadkim kasownikiem okolicznościowym RADOMER HERBSTMESSE z wyróżnikiem "b" (Fi.3000.-); piękny list w ekskluzywnym stanie mogący ozdobić każdy specjalizowany zbiór GG; gwarancja Schmutz.

Fi.18 B6, 30, 35
Mi.18I, 30, 35
3 200 PLN
Licytuj
17621

Fi.18B2
320 PLN
Licytuj