Aukcja 118. Obce poczty okresu II Wojny Światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
17290

1933 Ziemie Zachodnie, list wysłany 21.3 z Neusalz (Nowa Sól) do Lindenstadt (Lipowiec) miejscowości, która weszła w skład Międzychodu (Birnbaum).

Mi.469
20 PLN
17291

1933 Ziemie Północne, list wysłany z pośrednictwa pocztowego Wiewiórki - "Eichhorn über Bartenstein (Ostpr.)" do Wolnego Miasta Gdańska, znaczek skasowany 25.10 w Bartoszycach (Bartenstein), na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "PREUSS.STANDESAMT EICHHORN - KR.PR.EYLAU"; dobry stan zachowania.

Mi.487
80 PLN
17292

1933 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa (Marcin Luter), wysłana 20.11 z miejscowości Bielawe (Bielawy) adresowana do Neusalz (Nowa Sól), zwraca uwagę niespotykany datownik "BIELAWE BEUTHEN (BRIESNITZ) LAND" (Bielawy Bytom Odrzański Brzeźnica).

Mi.P224
100 PLN
17293

1934 Ziemie Północne, list wysłany z pośrednictwa pocztowego w obecnie nieistniejącej miejscowości Stonajcie (Klein Dexen über Preussicch Eylau) do Wolnego Miasta Gdańska, znaczek skasowany 17.12 w Iławce (Preussisch Eylau); dobry stan zachowania.

Mi.519
100 PLN
17294

1936 Ziemie Zachodnie, list urzędowy z sądu krajowego (Landgericht) przesłany 17.2 miejscowo w Bytomiu (Beuthen), niedoręczony i dosłany do sądu rejonowego (Amtsgericht), datownik odbiorczy 22.2; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN
17295

1937 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa prywatnego nakładu wydana z okazji 12 Festiwalu Niemieckiego Związku Śpiewaczego (Deutsches Sängerbundesfest) w 1937 we Wrocławiu, dofrankowana i wysłana 29.7 z Wrocławia do Ostrowa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym; dobry stan zachowania; temat - MUZYKA.

Mi.PP127 C29/02
120 PLN
17296

60 PLN
17297

200 PLN
17298

1939 miejscowy list z okupowanego przez sowietów Lwowa wysłany 30.10.39, radziecki znaczek unieważniony polskim przedwojennym wirnikiem, stempelek nadawcy na froncie "POLSKI CZERWONY KRZYŻ OKRĘG KRAKOWSKI".

200 PLN
17299

300 PLN
17300

1939 obszary anektowane przez ZSRR, polski znaczek stemplowany radzieckim kasownikiem Lwowa.

40 PLN
17301

1939 okupacja sowiecka, miejscowa ekspresowa polecona kartka z Kołomyi (polski kasownik), kartka nie wypisana na odwrocie, na odwrocie radziecki datownik odbiorczy.

200 PLN
17302

1939 list z Rygi do Warszawy, stemple cenzury wojskowej Wermachtu, ciekawa ilustrowana koperta.

400 PLN
17303

1939 polski znaczek stemplowany radzieckim kasownikiem z datą 20.11.39.

45 PLN
17304

1939 obszary anektowane przez ZSRR, list polecony z Starej Rafałówki nadany 22.12.39 do Sarn, polski kasownik i erka, na odwrocie również polski stempel odbiorczy Sarny, gwarancja.

300 PLN
17305

1940 Obszary anektowane przez Litwę, blok wydania okolicznościowego z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będący w obiegu na terenach okupacji litewskiej, czysty.

Fi.AnL Bl.2
Mi.Bl.2
120 PLN
17306

1940 Obszary anektowane przez Litwę, blok wydania okolicznościowego z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będący w obiegu na terenach okupacji litewskiej, sposób ostemplowania wskazuje na użycie pocztowe w Wilnie 30.8.1940.

Fi.AnL bl.2
Mi.Bl.2
280 PLN
17307

1940 Obszary okupowane przez Niemcy, list wysłany 27.III z miejscowości Dobre koło Nieszawy do Otwocka, zwraca uwagę późne użycie stempla prowizorycznego - przedwojennego datownika polskiego.

Fi.AnN4, 7
Mi.515, 518
80 PLN
17308

1940 Obszary okupowane przez Niemcy, "Parole der Woche" propagandowa ulotka nr. 15 wydawana cyklicznie przez NSDAP w formie nalepki, doklejana na odwrocie korespondencji, koperta okienkowa wysłana 15.5 z miejscowości Siersza; na listach z Ziem Polskich bardzo rzadko spotykane; podobne przesyłki na niemieckich aukcjach osiągają nierzadko ceny kilkuset euro! temat - PROPAGANDA.

Fi.AnN8
Mi.519
400 PLN
17309

1940 Obszary okupowane przez Niemcy, "WARTHELAND TAG DER FREIHAIT" (Kraj Warty - Dzień Wolności 1940), propagandowa karta niemiecka wydana z "okazji" zaboru i wcielenia do III Rzeszy znacznej części obszaru Polski z Poznaniem (tzw.Kraju Warty); ostemplowana okolicznościowo 26.10 i przesłana miejscowo w Poznaniu; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Mi.515
400 PLN
17310

1940 znaczki radzieckie wydane z okazji okupacji terenów połowy Polski przez ZSRR, seria kasowana; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.736-40
80 PLN
17311

1940 Ziemie Zachodnie, ładnie frankowany list polecony II klasy wysłany 25.9 z Wrocławia do Katowic, datownik odbiorczy na odwrocie.

Mi.747, 512, 518
60 PLN
17312

180 PLN
17313

1940 radzieckie znaczki stemplowane kasownikiem radzieckim z Brzeżan dzisiaj na Ukrainie.

40 PLN
17314

300 PLN
17315

400 PLN
17316

200 PLN
17317

300 PLN
17318

1940 kartka wysłana z Sambora 10.03.40 do Palestyny, stempel brytyjskiej cenzury w Palestynie.

160 PLN
17319

1940 kartka z Wielkiej Głuszy nadana 8.7.40 do Krakowa.

200 PLN
17320

1940 niemiecka karta propagandowa wyszydzająca byłego premiera Wielkiej Brytanii Neville Chamberlain'a (tzw. Spottkarte), na "znaku opłaty" napis "WERT keinen PFENNIG" - w wolnym tłumaczeniu "nie wart złamanego szeląga", sygnatura "Ashelm 3503 25".

80 PLN
17321

1940 niemiecka karta propagandowa wyszydzająca premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla (tzw. Spottkarte), na "znaku opłaty" napis "WERT keinen PFENNIG" - w wolnym tłumaczeniu "nie wart złamanego szeląga", sygnatura "Ashelm 3503 25".

100 PLN
17322

1940 list z agencji pocztowej Lubichau (Lubichowo), kreis Stargard - jednowierszowy stempel agencji

70 PLN
17323

1940 okupacja sowiecka, kartka z Kowla (polski kasownik) do Wiednia, kartka nie wypisana na odwrocie, stempel cenzury Wermachtu.

200 PLN
17324

1940 list z Wilmesau (Wilamowic) nadany 10.05.40 do Czortkowa będącego pod okupacją sowiecką od 17 września 1939, na odwrocie stemple cenzury Wermachtu cenzury sowieckiej.

120 PLN
17325

1940 list polecony z Budapesztu do Zawiercia, zalepka i stempel cenzury wojskowej Wermachtu.

120 PLN
17326

1940 nalepka zabezpieczająca karty wpłat na pocztowe konta czekowe z Szczecina.

60 PLN
17327

1940 obszary okupowane przez ZSRR, list polecony z Lwowa do Szwajcarii, na odwrocie stempel sortowni poczty na dworcu w Kijowie, polska erka.

250 PLN
17328

1940 obszary okupowane przez ZSRR, list polecony z Iwanczany koło Zbaraża do czerwonego Krzyża w Genewie.

300 PLN
17329

1940 Obszary okupowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, telegram wysłany z Charkowa do Zdołbunowa, datownik odbiorczy z 6.10; dobry stan zachowania.

120 PLN