Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
5629

1944 odrastający dąb, seria kasowana z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
5630

1944 odrastający dąb, seria czysta z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
5631

1944 seria odstający dąb, gwarancja Walocha.

Fi.47-50
60 PLN
5632

1944 seria odstający dąb, gwarancja Walocha.

Fi.47-50
40 PLN
5633

1944 odrastający dąb, podstawowa seria.

Fi.47-50
40 PLN
5634

1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym (Fi.250.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50 P2
250 PLN
5635

1944 odrastający dąb, seria kasowana z odmianą koloru znaczka za 10 fen; czarna próba znaczka bez cyfry wartości; znaczek za 10 fen na pocztówce przesłanej 3.X (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk, Ryblewski.

Fi.47-50, 48 P2
350 PLN
5636

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja.

Fi.47P2
250 PLN
5637

1944 odrastający dąb, ciemnozielony znaczek za 10 fen na karcie z dodatkowym fioletowym stempelkiem CLUB, wysłanej 9 X; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.47a
300 PLN
5638

1944 list polecony opłacony znaczkami serii "odrastający dąb", na odwrocie stempel odbiorczy, na znaczkach stempelki własnościowe.

Fi.47a
250 PLN
5639

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z artystycznym drzeworytem "WARNA" autorstwa Janusza Łonickiego, gwarancja.

Fi.48
500 PLN
5640

1944 znaczek dopłaty unieważniony 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na karcie ozdobionej drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.D2
80 PLN
5641

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniają dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, użyta na kartce z życzeniami inwazyjnymi (w tekście na odwrocie), przesyłka miała tajny charakter, znaczek bez mocy obiegowej stąd opłata przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, nalepka użyta na korespondencji bardzo rzadka, doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.D4
2 800 PLN
5642

1944 znaczek dopłaty ostemplowany okolicznościowo 22.VIII czerwonym datownikiem na karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; temat - CZERWONY KRZYŻ; gwarancja.

Fi.D5
100 PLN
SPRZEDANY
5643

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
150 PLN
5644

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Walocha.

Fi.D5-6
30 PLN
5645

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria kasowanych znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz, Krawczyk.

Fi.D5-6
120 PLN
5646

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Walocha.

Fi.D5-6
40 PLN
5647

1944 list z Koła Filatelistów na koszt adresata opłacony znaczkami dopłaty, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW / OBÓZ OF. IIC", gwarancja Drzewiecki.

Fi.D6
600 PLN
5648

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-), gwarancja.

Fi.bl.5
160 PLN
5649

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
90 PLN
5650

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
150 PLN
5651

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
200 PLN
5652

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.250.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.5
225 PLN
5653

1944 6.VI - Inwazja Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, JEDYNY ZNANY egzemplarz nalepki propagandowej stosowanej na przesyłkach o tajnym charakterze - tzw. "życzeniach inwazyjnych", sporządzony w formie karty pocztowej, jeden z grupy najrzadszych walorów poczt obozowych, forma podobna do tzw."Karty primaaprilisowej" wysłanej w 15 numerowanych egzemplarzach między innymi do Starszego Oficera Obozu płk.Wacława Szalewicza - ten sam napis POCZTÓWKA i forma pobrania dopłaty, "Karta Inwazyjna" z obiegu nie jest jednak znana, gwarancja Schmutz.


5 000 PLN
5654

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiająca kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
5655

1944 karta ozdobiona drzeworytem przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, ostemplowana okolicznościowo 19.IV kasownikiem "WILNO"; na odwrocie napis POCZTÓWKA.


100 PLN
5656

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie, na odwrocie napis "POCZTÓWKA".


120 PLN
5657

1944 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis "POCZTÓWKA".


120 PLN
5658

1944 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich, na odwrocie napis "POCZTÓWKA".


50 PLN
5659

1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym "Tydzień Ziem Wschodnich", na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
5660

1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania.


260 PLN
5661

1944 (?) "Święty Kazimierz syn Jagiellonów" - artystyczny drzeworyt przedstawiający królewicza św.Kazimierza syna Kazimierza Jagiellończyka patrona Polski i Litwy wykonany najprawdopodobniej w 460 rocznicę śmierci, autorstwa Janusza Łonickiego, sygnowany monogramem "JŁ"; idealny stan zachowania.


2 000 PLN
5662

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniają dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, stosowana na tzw. życzeniach inwazyjnych, przesyłkach mających tajny charakter, rzadko spotykane z dużymi marginesami wokół rysunku, gwarancja Schmutz.


1 000 PLN
5663

1944 odbitka autorska naklejki primaaprilisowej z podobizną najstarszego obozu płk Wacława Szalewicza, nalepka według projektu Edmunda Czarneckiego z jego sygnaturą w dolnym prawym rogu, bardzo ładny stan zachowania, rzadkie.


1 400 PLN
5664

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm.


900 PLN
5665

1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN
5666

1944 kartka pocztowa ozdobiona rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik", gwarancja.


500 PLN
5667

1944 kompilowana czarna odbitka drzeworytu na szarozielonym cienkim papierze składająca się z: fragmentu większego rytu (rocznica Zaślubin Polski z Morzem w 1920 roku - por. lot 12711 aukcja 98) przedstawiającego żaglowiec w podcieniu z godłami Polski i województwa pomorskiego (?); poniżej duża litera "S"; na dole inskrypcja "POMORZE BIWAK IIC"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


500 PLN
5668

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm.


300 PLN