Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11058 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowana okolicznościowo 5.8; dobry stan zachowania (Fi.500.-); temat - ŻAGLOWCE. | Fi.Cpp3/I Mi.PP2 |
| 400 PLN | |
11059 |
1934 kartka nakładu nieurzędowego wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich w Gdańsku. | Fi.Cpp3/I |
| 150 PLN | |
11060 |
1934 "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" - rzadki pocztowy stempel pomocniczy, karta pocztowa wysłana 15.5 z gdańskiego urzędu skarbowego, adresata nie odnaleziono i po oznaczeniu przesyłki w urzędzie Gdańsk 1 stempelkami "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" i "Zurück 22.MAI 1934" odesłano do nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 320 PLN | |
11061 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdańsk - Sopot nr 4740. | Fi.187 |
| 150 PLN | |
11062 |
1935 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Gdańsk - Marienburg (Malbork) nr 123. | Fi.188, 208 |
| 200 PLN | |
11063 |
1935 Herb Gdańska w owalu, seria kasowana (Fi.220.-). | Fi.239-46 Mi.243-50 |
| 180 PLN | |
11064 |
1935 herb Gdańska w owalu, seria. | Fi.241-6 |
| 400 PLN | |
11065 |
1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 25 pf. - najdroższych w serii, z numerem nakładu HAN 535 na marginesie (Fi.1980.-), piękny stan zachowania. | Fi.242 Mi.246 HAN 535 |
| 2 000 PLN | |
11066 |
1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 40 pf. z numerem nakładu HAN 635 na marginesie (Fi.320.-), piękny stan zachowania. | Fi.244 Mi.248 HAN 635 |
| 320 PLN | |
11067 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria kasowana (Fi.60.-). | Fi.247-51 Mi.251-56 |
| 50 PLN | |
11068 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I), seria czysta z delikatną pierwszą podlepką. | Fi.252-54 Mi.256-58 |
| 20 PLN | |
11069 |
1935 koperta prywatnego wydania firmy filatelistycznej Josef Goldberger ze znakiem opłaty herb Gdańska w owalu za 3 fen., jedyna całostka koperta Wolnego Miasta Gdańska bardzo rzadkie, koperta w bardzo dobrym stanie, koperta nie ujęta w katalogu Fischer, wymieniona w podstawowym katalogu Michla. | Mi.PU1 |
| 1 800 PLN | |
11070 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdańsk - Sopot nr 4835. | Fi.187 |
| 120 PLN | |
11071 |
1936 kartka z Neuteich (Nowy Staw koło Gdańska) do Grudziądza. | Fi.188 |
| 80 PLN | |
11072 |
1936 list lotniczy z Gdańska do Niemiec, stempelek informujący o odwołaniu lotu - przesyłkę dostarczono droga lądową. | Fi.210, 230, 254 |
| 300 PLN | |
11073 |
1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno, seria z odmianą koloru znaczka za 10 Pf, fragmenty delikatnej pierwszej podlepki (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 100 PLN | |
11074 |
1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Fi.195.-), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 180 PLN | |
11075 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria kasowana (Fi.170.-). | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 120 PLN | |
11076 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta (Fi.310.-). | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 280 PLN | |
11077 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta z delikatną pierwszą podlepką lub jej śladem. | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 100 PLN | |
11078 |
1936 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria. | Fi.258-62 |
| 270 PLN | |
11079 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), znaczek za 50+20 Pf. z błędem pasera - przesunięcie fazowe (Fi.320.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.262 B1 Mi.266 |
| 300 PLN | |
11080 |
1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka za 25 fen na papierze kremowym, jedna z najrzadszych kart Wolnego Miasta (Fi.1500.-; Mi.400 euro) skasowana okolicznościowo 1.IX.1939 niemieckim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp55e Mi.P54 |
| 1 000 PLN | |
11081 |
1936 około, widokówka przedstawiająca parostatek pasażerski S.S. "Paul Beneke" pływający pod banderą Wolnego Miasta Gdańska, noszący imię najsłynniejszego gdańskiego kapra z XV w. Pawła Beneke, któremu nieśmiertelną sławę przyniosło zdobycie statku z wielkim łupem (wartości 48.000 guldenów), w tym obrazu "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga, który ofiarowano Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku. | |
| 100 PLN | |
11082 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, uszkodzony blok sprzedawany jako znaczek z bloku będący w idealnym stanie. | Fi.267a |
| 60 PLN | |
11083 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, znaczki z bloku w formie tzw. małego bloczka, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.272-73 (bl.3) Mi.274-75X |
| 350 PLN | |
11084 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, znaczki z bloku w formie tzw. małego bloczka, kasowane stemplem okolicznościowym, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.272-73 (bl.3) Mi.274-75X |
| 240 PLN | |
11085 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria kasowana (Fi.145.-). | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 120 PLN | |
11086 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta ze śladami lub delikatną podlepką. | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 80 PLN | |
11087 |
1937 Wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, znaczek za 25+10 Pf - fontanna Neptuna z "błędem pasera" - znacznym przesunięciem fazowym barwy ciemno niebieskozielonej (por. ilustracja w katalogu); delikatna podlepka. | Fi.277 Mi.279 |
| 100 PLN | |
11088 |
1937 całostka komitetu organizacyjnego 1. gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937. | Fi.Cpp4 |
| 200 PLN | |
11089 |
1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta z pełną treścią wysłana 21.4.1938 z urzędu Gdańsk 1 (Fi.250.-), dobry stan zachowania (przebarwienia). | Fi.Cpp4/I Mi.PP3 |
| 200 PLN | |
11090 |
1937 całostka wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937. | Fi.Cpp4/I |
| 200 PLN | |
11091 |
1937 DAPOSTA, blok lotniczy ze znacznym uszkodzeniem cyfry 3 - częściowy brak koloru (druk suchotłoczony), inne drobniejsze błędy napisu wycenione w katalogu Michel na 600 i 300 euro, gwarancja Krawczyk. | Fi.bl.1 B |
| 1 200 PLN | |
11092 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.440.-). | Fi.bl.1-2a, b |
| 400 PLN | |
11093 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937, komplet czterech bloków w ciemnych i jasnych odmianach kolorów (Fi.620.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.1-2a, b |
| 560 PLN | |
11094 |
| 300 PLN | |
11095 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty z błędem, w znaczku za 25 (+25) Pf. "uszkodzona prawa ramka", blok zachowany w pięknym stanie. | Fi.bl.3 B1 Mi.Bl.3 PF I |
| 700 PLN | |
11096 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdańsk - Sopot nr 4922. | Fi.187 |
| 150 PLN | |
11097 |
1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 22.2 w pierwszym dniu obiegu rzadkim kasownikiem okolicznościowym "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER". | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 100 PLN | |