Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
7917

1950 groszy, list z Leszna do Sanoka opłacony znaczkami z nadrukiem fantazyjnym typ 2 według Rosta w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
190 PLN
7918

1950 groszy, list firmowy z Pawłowiczki do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
60 PLN
7919

1950 groszy, list polecony z Obornik do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 16 w barwie fioletowej.

Fi.527, 525
Mi.657, 665
50 PLN
7920

1950 groszy, list polecony z Wińska do Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527, 530
Mi.665, 668
20 PLN
7921

1950 groszy, list z Żar do Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym, znaczek za 45 gr. z błędem "podwójne moletowanie drugiej litery W w ŚWIATOWY".

Fi.527, 531B1
Mi.665, 669
30 PLN
7922

1950 groszy, list firmowy z Piotrkowa Trybunalskiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w barwie fioletowej, gwarancja Petriuk.

Fi.527, 539
Mi.665, 677
60 PLN
7923

1950 "groszy - lokalny", Piła 2, znaczki za 15 zł Plan 6-letni czworoblok z wyraźnymi fioletowymi nadrukami typu 41 na liście wysłanym 21.12 do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem PIŁA 2 z wyróżnikiem "*aa*"; dodatkowo ładnie odciśnięty stempel propagandowy: "Żądamy zakazu broni atomowej ..."; koperta firmowa "PAŃSTWOWE POZNAŃSKIE ZAKŁADY GRAFICZNE ODDZIAŁ W PILE"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielki ubytek narożnika).

Fi.527I
Mi.665
2 000 PLN
7924

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 7 jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, frankatura wielokrotna - ekspresowy list polecony wysłany z Łodzi 8.II.51 do Warszawy, gwarancja.

Fi.527I
Mi.665
1 200 PLN
7925

1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste.

Fi.527I-II
Mi.562a-b
30 PLN
7926

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 26, list wysłany 6.I.1951 z Wrocławia do Warszawy.

Fi.527II
Mi.665
20 PLN
7927

1950 Plan 6-letni, makulaturowa parka z silnie przesuniętą w pionie perforacją.

Fi.527MK
Mi.562
450 PLN
7928

Fi.527MK
Mi.562
250 PLN
7929

1950 plan 6-letni, znaczek nieząbkowany, gwarancja.

Fi.527nz
Mi.562U
540 PLN
7930

1950 25. rocznica stracenia Wł.Hibnera, Wł.Kniewskiego i H.Rutkowskiego, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca Ok.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.528
Mi.563
50 PLN
7931

1950 25. rocznica stracenia Wł.Hibnera, Wł.Kniewskiego i H.Rutkowskiego, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca Ok.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czerwony nadruk "groszy" typu 21, czysty, dobry stan zachowania.

Fi.528
Mi.666
80 PLN
7932

1950 "groszy" typ 5 - wyjątkowo rzadko spotykane z nadrukiem znaczki (wg.PZP grupa C) Hibner-Kniewski-Rutkowski na liście miejscowym opłaconym według taryfy zamiejscowej nadanym 28.11 w Łodzi, poczta unieważniła tylko 2 znaczki (zgodnie z taryfą); całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.528
Mi.666
100 PLN
7933

1950 groszy nadruk lokalny Wielka Wieś, parka znaczków z nadrukiem groszy typ 27B w barwie czerwonej, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.529
Mi.667
70 PLN
7934

1950 groszy, list z Ośna Lubelskiego do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 14 w barwie czerwonej.

Fi.529
Mi.667
50 PLN
7935

1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, seria 3 znaczków, w tym obydwa typy znaczka za 45 gr.

Fi.530, 531 I-II
Mi.668-69
40 PLN
7936

1950 "II ŚWIATOWY KONGRES OBROŃCÓW POKOJU" z wyróżnikiem "***" Warszawa 1, seria znaczków na specjalnej kopercie ostemplowana okolicznościowo 18.11 - koperta maksimum; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 50 088).

Fi.530, 531II
Mi.668-69
40 PLN
7937

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek z podwójnym moletowaniem liter O i W, gwarancja i opis Walocha.

Fi.530B1
Mi.668
40 PLN
7938

Fi.530B1
30 PLN
7939

1950 groszy, firmowy list polecony z Piszu do Warszawy opłacony znaczkami w nowej walucie z nadrukiem groszy typ 8 w barwie czarnej.

Fi.531
Mi.669
100 PLN
7940

1950 "groszy" znaczki w nowej walucie za 45 gr przedrukowane omyłkowo nadrukiem typu 4, frankatura wielokrotna na liście poleconym wysłanym 15.12 z miejscowości Suchowola k.Radzynia Podlaskiego do Warszawy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (patrz Polskie Znaki Pocztowe t.II s.439); gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.531I
Mi.669
250 PLN
7941

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek za 45 gr. typu II z podwójnym moletowaniem liter W, Y i K, gwarancja.

Fi.531II B1
Mi.669
36 PLN
7942

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek z podwójnym moletowaniem liter Y i K, gwarancja i opis Walocha.

Fi.531IIB1
Mi.669
40 PLN
7943

1950 100. rocznica śmierci generała Józefa Bema, wzór znaczka za 45 gr. z odpowiednim stempelkiem i adnotacjami na odwrocie; stosowanie przedwojennej maszyny perforacyjnej z napisem WZÓR po wojnie zarzucono i powrócono do stempelków (jw), sporadycznie zastosowana ją kilka razy po 1954 roku, lekkie zagniecenia pokazano na skanie, gwarancja.

Fi.532 WZÓR
Mi.670
500 PLN
7944

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.533
Mi.671
15 PLN
7945

Fi.533
Mi.671
20 PLN
7946

1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem.

Fi.533
Mi.671
15 PLN
7947

1950 Bolesław Bierut, seria w parkach z pustopolami na lewym marginesie.

Fi.533-40
Mi.671-8
300 PLN
7948

1950 Bolesław Bierut, seria z pustopolami na lewym marginesie.

Fi.533-40
Mi.671-8
280 PLN
7949

1950 Bolesław Bierut, znaczek za 10 gr ze znacznie przesuniętą perforacją, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.534
Mi.669
50 PLN
7950

Fi.534
Mi.672
15 PLN
7951

Fi.534
Mi.672
15 PLN
7952

Fi.534
Mi.672
15 PLN
7953

Fi.535
Mi.673
20 PLN
7954

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem.

Fi.535
Mi.673
15 PLN
7955

1950 Bolesław Bierut, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie.

Fi.535
Mi.673
80 PLN
7956

1950 Bolesław Bierut, znaczek z obiegu z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.535
Mi.673
25 PLN