Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
6317

1944 Goznak, arkusz z III walca zagięty w połowie, brak gumy w prawym dolnym narożniku.

Fi.342 ark.
Mi.383a
150 PLN
SPRZEDANY
6318

1944 list polecony z Warszawy przez Gibraltar i Egipt do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepla cenzorska z Egiptu.

Fi.342, 343
200 PLN
6319

1944 Goznak, list nadany z Pustelnika koło Warszawy do Lublina, stempel agencji pocztowej w Pustelniku (dzisiaj dzielnica Marek), list opłacony znaczkami za 25 gr. wycofanymi z początkiem roku z obiegu wedle starej taryfy pocztowej, od odbiorcy pobrano podwójna opłatę znaczkami tego samego wydania po 50 gr., na odwrocie stempel cenzury wojskowej z niskim numerem 8, uszkodzenia po archiwizacji.

Fi.342, 343
240 PLN
6320

1944 znaczki wydania Goznak grzecznościowo stemplowane na całostce wydania przedrukowego.

Fi.342-3,, Cp89
80 PLN
6321

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
400 PLN
6322

1944 Goznak, wydanie obiegowe, marginesowa seria znaczków ciętych w ładnym stanie (Fi.8000.-), gwarancja 25 gr. Krawczyk, 50 gr. Mikulski.

Fi.342-43 nz
Mi.383a-84 U 
7 000 PLN
6323

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3200 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 800 PLN
6324

1944 Goznak, znaczek z zdwojonym drukiem u dołu znaczka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.342MK2
Mi.383a
100 PLN
6325

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 30.V.1945 z Łodzi do Gdańska, prowizoryczny stempelek polecenia; stempelek cenzury wojskowej 1018; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
6326

1944 KORESPONDENCJA WYBITNYCH FILATELISTÓW POLSKICH, Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list w kopercie firmowej okupacyjnego Banku Emisyjnego od Stanisława Adamskiego z Warszawy do prof.Stanisława Miksteina w Krakowie, nadany 13.4.1945 i przesłany miejscowo w Krakowie; stempelek cenzury wojskowej 536; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
6327

1944 Goznak, firmowy list polecony z Biłgoraja 12.01.45 do Ministerstwa Skarbu w Lublinie, prowizoryczny kasownik, datownik i erka z Biłgoraja, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 367.

Fi.343
Mi.384
280 PLN
6328

1944 Goznak, list polecony z Biłgoraju 17.1.45 do Lublina, prowizoryczny kasownik i erka z Biłgoraju, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 389, gwarancja Schmutz.

Fi.343
Mi.384
400 PLN
SPRZEDANY
6329

1944 Goznak, narożny czworoblok, druk z III walca, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.343
Mi.384
25 PLN
6330

1944 Goznak, narożny czworoblok, druk z III walca, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.343
Mi.384
25 PLN
SPRZEDANY
6331

1944 Goznak, kartka do Chorzowa na przedwojennej całostce nadana 19.03.45, stempel cenzury wojskowej 529, całostka z ilustracją nr 20 - Mikołaj Kopernik.

Fi.343
Mi.384
200 PLN
SPRZEDANY
6332

1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej.

Fi.343
Mi.384 
40 PLN
6333

1944 Goznak, kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971.

Fi.343
Mi.384 
50 PLN
6334

1944 Goznak, list z Ostrowca nadany 18.04.45 do Leszna, znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym Ostrowca, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 780.

Fi.343
180 PLN
6335

1944 Goznak, niespotykana makulatura znaczka za 50 gr. - brak dużej części rysunku, rzadsza niż wysoko wyceniane błędy perforacji, guma matowa prawdopodobnie zaabsorbowana w papierze, gwarancja z oznaczeniem MK Walocha.

Fi.343 MK
Mi.384
2 400 PLN
6336

1944 Goznak, znaczek z obiegu pocztowego bez druku dolnej części obrazka, znaczek wydrukowany na sklejonej taśmie papieru, po odklejeniu z listu dolna część taśmy z pozostałą częścią rysunku znaczka się oddzieliła.

Fi.343 MK8
Mi.384
1 500 PLN
6337

1944 Goznak, znaczek z poz. 41 z błędem "uszkodzone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
6338

1944 Goznak, parka znaczków z poz. 31-41, dolny znaczek z błędem "uszkodzone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
6339

1944 Goznak, parka znaczków z poz. 41-51, górny znaczek z błędem "uszkodzona litera Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
6340

1944 Goznak, znaczek z błędem zniekształcone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
6341

1944 Goznak, znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone C", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B2
Mi.384
30 PLN
6342

1944 Goznak, parka znaczków z poz. 67-68, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera C", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B2
Mi.384
40 PLN
6343

1944 Goznak, znaczek z rozmazanym drukiem, gwarancja z opisem "Mk" Walocha.

Fi.343MK
Mi.384
55 PLN
6344

1944 Goznak, parka bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.343MK1
Mi.384
1 600 PLN
6345

1944 Goznak, znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.343MK2
Mi.384
540 PLN
SPRZEDANY
6346

1944 Goznak, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą, dolny znaczek uszkodzony, gwarancja Krawczyk.

Fi.343MK2
180 PLN
6347

1944 Goznak, znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja i opis.

Fi.343MK4
Mi.384
250 PLN
6348

1944 K.R.N., marginesowa pionowa parka z nadrukiem przesuniętym w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, lekkie przesunięcie w poziomie, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
135 PLN
6349

1944 K.R.N., znaczki z I walca z nadrukami z poz. 70, 80 z usterkami; "wgięcie w I(XII)" i "uszkodzona dolna prawa cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
50 PLN
6350

1944 K.R.N., znaczek z I walca z nadrukiem z poz. 93 z usterką "uszkodzone dolne X", ślad po doplepce, gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
20 PLN
6351

1944 K.R.N., list polecony z Sanoka nadany 10.01.45 do Rzeszowa, opłata zgodna z taryfa pocztową, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 177.

Fi.344
Mi.386
2 000 PLN
6352

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem, złamanie w dolnym lewym rogu znaczka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
100 PLN
6353

1944 K.R.N., parka znaczków z nadrukiem przesuniętym w pionie przechodzącym na sąsiedni znaczek, górny znaczek zażółcenie na prawym ząbkowaniu, gwarancja Ways.

Fi.344
Mi.386
100 PLN
6354

1944 KRN, list urzędowy z Kuratorium z Warszawy 26.III.45 przekierowany do Węgrowa, oberwany róg koperty po archiwizacji, gwarancja.

Fi.344
Mi.386 
480 PLN
6355

1944 K.R.N., lewy znaczek z poz. 63 z błędem "przerwana lewa kreska", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B
Mi.386
30 PLN
6356

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 61-62, lewy znaczek z błędem "uszkodzone cyfry 3 i 9", prawy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B7+B8
Mi.386
60 PLN