Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. Okres przedznaczkowy

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
41

1837 po, koszulka listu urzędowego wysłanego z Przemyśla do miejscowości Leśniowice koło Gródka, czarny ramkowy stempel nadawczy PRZEMYSL, a na odwrocie czarny stempelek odbiorczy GRODEK 9 SEP:; dobry stan zachowania (na odwrocie ślad po taśmie samoprzylepnej).

400 PLN
42

1838 kompletny list urzędowy wysłany z Mogilan do Bochni, czarny jednowierszowy nadawczy Mogilany, na odwrocie pieczęć lakowa (przełamana); dobry stan zachowania.

300 PLN
43

1 000 PLN
44

1839 obwoluta listu z Jarosławia do Nienadowa.

80 PLN
45

50 PLN
46

50 PLN
47

60 PLN
48

1840 kompletny list urzędowy wysłany z Łańcuta do Przeworska, czarny łukowy z datą stempel nadawczy LANCUT 10 JUN, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 11 JUN i zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
49

1840 około, obwoluta listu z Urzędu Municypalnego w Częstochowie zamkniętego pieczęcią lakową urzędu do Łodzi, stempel Częstochowy typu IVC w niespotykanej barwie, stempelek "Interes Rządowy" w ramce.

1 300 PLN
50

1840 około, obwoluta listu z Urzędu Municypalnego w Częstochowie zamkniętego pieczęcią lakową urzędu do Łodzi, stempel Częstochowy typu IVC, dopisek "b. pilno", stempelek "Interes Rządowy" w ramce.

350 PLN
51

1840 LWÓW REKOMENDOWANY, kompletny z pełną treścią prywatny list ze Lwowa do Tarnowa, dwie podkreślone adnotacje: franco i Recommandirt - list w całości opłacony przez nadawcę i zgodnie z ordynacją przekreślony dwukrotnie na ukos, czarny trzywierszowy stempel łukowy Reccomandirt LEMBERG 4 NOV:1840, na odwrocie zielony dwuwierszowy stempel odbiorczy TARNOW 6 NOV:; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

600 PLN
52

1840 obwoluta listu z Krosna do Lwowa, piękne odbitki stempla nadawczego i odbiorczego na odwrocie.

100 PLN
53

1841 około, list z Włocławka do Piotrkowa wysłany 13.II, stempel nadawczy typu IIIA o średnicy 24 mm z datą dopisaną ręcznie, stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA); na odwrocie idealna odbitka pieczęci nadawcy.

80 PLN
54

1841 list urzędowy z Nowego Sącza do miejscowości Raniżów, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy SANDEC 8 IÆN:, papier ze znakiem wodnym - trąbka pocztowa; dobry stan zachowania (nieco zbutwiałe krawędzie papieru).

120 PLN
55

1842 około, list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w Sokalu do Przemyśla, czarny łukowy stempel nadawczy z datą SOKAL 24 IUN, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 26.IUN. i zalepka nadawcy; dobry stan zachowania.

400 PLN
56

1842 kompletny list z pełną treścią wysłany 1/7 z Gliwic do Raciborza (Ratibor), dwuobrączkowy datownik GLEIWITZ; dobry stan zachowania.

50 PLN
57

1842 komplety list z pełną treścią wysłany 25/6 z Bytomia do Karłuszowca (Carlshof in Tarnowitz), dwuobrączkowy datownik BEUTHEN, na odwrocie stempelek nadejścia, papier ze znakiem wodnym przedstawiającym równoramienny krzyż; dobry stan zachowania.

50 PLN
58

60 PLN
59

1843 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Dubiecka do Przemyśla, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy DUBIECKO 29 MAY: 843, czerwoną kredką wpisana waga przesyłki 2½, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 29.MAI. i pieczęć lakowa; dobry stan zachowania.

200 PLN
60

1843 kompletny list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w Leżajsku do Przeworska, czarny łukowy z datą stempel nadawczy LEZAYSK 30 DEC, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 30 DEC i zalepka nadawcy, papier ze znakiem wodnym "WERMSDORF", wewnątrz, co rzadkie, pieczęć nadawcy; dobry stan zachowania.

250 PLN
61

1843 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Chyrowa do Przemyśla, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy CHYRÓW (a nie CHYROW) 2 IUL., na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 4.JUL i zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
62

1844 obwoluta listu urzędowego z Przedborza do Łodzi, obwoluta wykonana z obwoluty listu z Łodzi do Przedborza, stempel Przedborza typ VA, stempel "Interes Rządowy" w ramce.

400 PLN
63

1844 kompletny z pełną treścią list wysłany z Mościsk do Przemyśla na papierze stemplowym za 10 kreuzer (koron) z odciśniętą okrągłą pieczęcią z suchym tłoczeniem, brunatny łukowy z datą stempel nadawczy MOSCISKA 17 JUL, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 18. JUL; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN
64

1845 około, obwoluta listu urzędowego z Radomska do Łodzi, pieczęć lakowa urzędu miasta, niekatalogowany stempel Radomska typu VB z ornamentami z trąbek pocztowych, czarny stempel w ramce "INTERES RZĄDOWY OD MAGIST. M..." w ramce, na odwrocie stempel tranzytowy z Piotrkowa.

2 200 PLN
65

1845 składany list z Niska do Tarnowa.

30 PLN
66

1845 kompletny list urzędowy wysłany z Radymna do Przemyśla, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy RADYMNO 26 MAY, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 26.MAI i zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
67

1846 obwoluta listu z Krośniewic do Koła, stempel nadawczy Krośniewic typu IB (bardzo późne użycie), na odwrocie stempel odbiorczy Koła typ IIIC i rzadka pieczęć tuszowa urzędu pocztowego w Kole.

1 800 PLN
68

1846 kompletny składany list z Pollnow (Polanów) do Sprottau (Szprotawa).

40 PLN
69

1847 SAMBOR - NIEBIESKI STEMPEL, kompletny list wysłany 1.XI z Sambora do Tarnowa, ładnie odciśnięty dwuwierszowy stempel nadawczy "SAMBOR 1 Nov." w kolorze niebieskim, różne adnotacje pocztowe; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
70

1 600 PLN
71

1847 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w Jaworowie do Przemyśla, czarny łukowy z datą stempel nadawczy JAWOROW 8 JUL, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy Przemysl 10 JUL.; dobry stan zachowania.

200 PLN
72

1847 kompletny list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w Podgórzu do Przeworska, zielonkawy dwuwierszowy z datą stempel nadawczy Podgorze 25 JUL, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK z tego samego dnia i zalepka nadawcy; dobry stan zachowania.

120 PLN
73

1847 kompletny list urzędowy wysłany ze Stanisławowa do Przeworska, zwraca uwagę częściowo wydrukowana strona adresowa i tekst wewnątrz listu, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy STANISLAU 11. SEP, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 14 SEP i zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
74

1847 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Tarnowa do Lwowa, niebieski dwuobrączkowy z ozdobnikiem datownik TARNOW 24/11, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy LEMBERG 26. NOV:; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
75

1848 komplety list z pełną treścią wysłany 26/11 z Bystrzycy Kłodzkiej do Nowej Rudy (Neurode), dwuobrączkowy datownik HABELSCHWERDT, na odwrocie stempelek nadejścia i dekoracyjna pieczęć lakowa; doskonały stan zachowania.

50 PLN
76

1848 polecony list ambulansowy nadany w Jarosławiu do Wiednia, list zwrócony do nadawcy w Jarosławiu.

120 PLN
77

1848-62 Czyżew (Czyżewo) - dwa kompletne listy z pełną treścią do Ostrołęki: 1848 wysłany w pierwszym roku funkcjonowania ekspedycji pocztowej w Czyżewie, CZERWONY okrągły stempel nadawczy typu IIIA z wpisaną ręcznie datą 6/6, dopisek "Interes Rządowy" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem; bardzo dobry stan zachowania; 1862 wysłany w roku otwarcia w Czyżewie stacji kolejowej na linii Warszawsko-Petersburskiej, CZARNY okrągły stempel nadawczy typu IIIA z wpisaną ręcznie datą 13/10, dopisek "I:R:" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem; bardzo dobry stan zachowania.

600 PLN
78

1848 kompletny składany list z Triebel (Trzebiel) do Sagan (Żagań).

40 PLN
79

1849 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Rzeszowa do Przeworska, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy RZESZOW 15\6 (odmiana stempla - zmiana kierunku kreski ułamkowej), na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 16 JUN i zalepka nadawcy; dobry stan zachowania.

160 PLN
80

1849 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z miejscowości Podhajczyki do Lwowa, czarny dwuwierszowy (pismo ukośne) z datą stempel nadawczy PODHAICZYKI 7 FEB, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy LEMBERG 8 FEB i pieczęć lakowa nadawcy, papier ze znakiem wodnym - J.WEIS; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN