Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
49262 |
1921 PODDANO CENZURZE - WILEŃSZCZYZNA, bardzo rzadka zalepka warszawskiej cenzury wojskowej na liście zagranicznym wysłanym z miejscowości Malinowszczyzna k/Mołodeczna (tereny włączone do Ziemi Wileńskiej po uchwale Sejmu z 1922 roku) do Norymbergi, znaczki skasowano 21.VIII w Mołodecznie datownikiem o wyraźnie niebieskawym kolorze; w Warszawie list poddano cenurze, następnie zamknięto go zalepką - wycenioną w fundamentalnej pracy pp. Brzozowskiego i Tokara jako "c.a." (cena amatorska); dodatkowo okrągłe stempelki cenzorskie "Wr.1./40" i "Wr.1./53"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (minimalne przebarwienia na końcach ząbków); gwarancja. | Fi.99, 117, 118, 125 Mi.115, 150, 151, 158 |
| 1 600 PLN | |
49263 |
1921 sekretnik wysłany z Rypina do Francji. | Fi.100 Mi.116 |
| 40 PLN | |
49264 |
1921 list z Sędzina do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej z numerem cenzora "P29" w średniej wielkości trójkącie. | Fi.100 |
| 50 PLN | |
49265 |
1921 list polecony z Czermina Galicyjskiego do Stanów Zjednoczonych, po austriacka erka. | Fi.101 |
| 90 PLN | |
49266 |
1921 kartka z Drohobycza do Lwowa. | Fi.114 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
49267 |
1921 mieszana frankatura różnych wydań na kartce z Łodzi na Węgry. | Fi.114, 116, 120, Cp38 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
49268 |
1921 list z Pabianic do Niemiec. | Fi.114, 120 Mi.147, 153 |
| 30 PLN | |
49269 |
1921 kartka z Krakowa do Francji, widokówka z Krakowa, rzadsza frankatura znaczka przedrukowego Fi. 120. | Fi.114, 120 |
| 70 PLN | |
49270 |
1921 kartka z Krzemieńca na Morawy. | Fi.115, 118, Cp39 |
| 75 PLN SPRZEDANY | |
49271 |
1921 kartka z Warszawy do Gdańska. | Fi.115, Cp39 |
| 15 PLN | |
49272 |
1921 list z Grudziądza do Łodzi. | Fi.116 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
49273 |
1921 kartka z Borysławia nadana 22.12.21 do Wiednia, stempel cenzury wojskowej "CENZUROWANO / LWÓW 2", widokówka z Borysławia. | Fi.118, 125I Mi.151, 158 |
| 100 PLN | |
49274 |
1921 wydanie przedrukowe, marginesowa próba znaczka za 3 Mk./40 Pf. z nikłą przerwą w belce po prawej, gwarancja Mikstein. | Fi.120 P2 Mi.153 |
| 240 PLN | |
49275 |
1921 wydanie przedrukowe, próba znaczka za 3 Mk./40 Pf. z dużą trójką, okrągłą kropką (Fi.250.-) i pękniętą belką, dodatkowo błąd "wcięcie w środkowej części litery k", jeden lekki ślad podlepki, ładny stan zachowania, gwarancja Walocha. | Fi.120 P2 B Mi.153 |
| 150 PLN | |
49276 |
1921 wydanie przedrukowe, kompletny arkusz z znaczkiem z błędem "przecinek zamiast kropki" na poz. 51. | Fi.120 ark. (B1, B2, B3, B4, B5, B6) Mi.153 |
| 450 PLN | |
49277 |
1921 wydanie przedrukowe, kompletny arkusz z znaczkiem bez błędu "przecinek zamiast kropki" na poz. 51. | Fi.120 ark. (B2) Mi.153 |
| 450 PLN | |
49278 |
1921 wydanie przedrukowe, nadruk w typie I, uszkodzenia nadruku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.120 t.I B Mi.153 |
| 70 PLN | |
49279 |
1921 wydanie przedrukowe, narożna marginesowa parka pozioma (poz.99, 100), nadruki w typie II, na poz.99 błąd "kropka okrągła" na poz.100 - właściwa kropka kwadratowa, na prawym marginesie fioletowa kropka - (prawdopodobnie) oznaczenie sektora (por. aukcja 115 loty 37551 i 37552); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.120 t.II B2 Mi.153 |
| 120 PLN | |
49280 |
1921 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem przesuniętym w poziomie przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja eksperta PZF. | Fi.120MK Mi.153 |
| 65 PLN | |
49281 |
1921 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem podwójnym, gwarancja Rachmanow. | Fi.120Np Mi.153DD |
| 180 PLN | |
49282 |
1921 wydanie przedrukowe, znaczek z próbnym nadrukiem, gwarancja Schmutz. | Fi.120P2 Mi.153 |
| 160 PLN | |
49283 |
1921 wydanie przedrukowe, znaczek z próbnym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.120P2 Mi.153 |
| 150 PLN | |
49284 |
1921 wydanie przedrukowe, pasek trzech prób, na środkowym znaczku przerwana belka, gwarancja. | Fi.120P2 Mi.153P |
| 400 PLN | |
49285 |
1921 wydanie przedrukowe, próbny nadruk z belką, gwarancja. | Fi.120P2 |
| 180 PLN | |
49286 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, czworobloki. | Fi.121-3 Mi.154-6 |
| 150 PLN | |
49287 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski czerwony Krzyż, seria stemplowana, gwarancja Ryblewski. | Fi.121-4 Mi.154-7 |
| 300 PLN | |
49288 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria, gwarancja Walocha. | Fi.121-4 Mi.154-7 |
| 380 PLN | |
49289 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria stemplowana na kopercie, gwarancja Jendroszek. | Fi.121-4 Mi.154-7 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
49290 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, najdroższy znaczek za 20 +30 mk gwarancja Berbeka. | Fi.121-4 Mi.157-7 |
| 340 PLN | |
49291 |
1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria kasowana (Fi.500.-), ostatnia wartość (Fi.425.-) gwarancja Krawczyk. | Fi.121-24a Mi.154-57 |
| 400 PLN | |
49292 |
1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria czysta z oryginalną gumą w ładnym stanie na jednej podlepce, ostatni znaczek gwarancja Schmutz. | Fi.121-24a Mi.154-57 |
| 200 PLN | |
49293 |
1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria czysta z pełną oryginalną gumą w ładnym stanie (Fi.600.-), ostatni znaczek gwarancja. | Fi.121-24a Mi.154-57 |
| 500 PLN | |
49294 |
1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek za 20 + 30 mk., gwarancja Walocha. | Fi.124a Mi.157a |
| 400 PLN | |
49295 |
1921 Siewca, seria z odmianami papierów i ząbkowań. | Fi.125-7 Mi.158-63 |
| 1 400 PLN | |
49296 |
1921-22 wydanie obiegowe - Siewca, trzy próby (Fi.1800.-), rzadkie w parkach pionowych, gwarancja Schmutz. | Fi.125I,126,127II P2 Mi.158, 160, 161 |
| 1 500 PLN | |
49297 |
1921-22 wydanie obiegowe - Siewca, makulatura znaczka za 10 mk. z przesunięta perforacją pionową, od frontu ładny stan zachowania, na odwrocie ślady podlepięń na całej powierzchni, gwarancja Walocha. | Fi.125I MK Mi.158 |
| 60 PLN | |
49298 |
1921 siewca, parka z niepełną perforacją poziomą pomiędzy znaczkami. | Fi.125I MK |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
49299 |
1921 siewca, próba arkuszowa na papierze gumowanym z podlepką, gwarancja Walocha. | Fi.126P2 Mi.159P |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
49300 |
1921 perforacja firmowa VCOD - Vacuum Oil Company Czechowice z obiegu pocztowego. | Fi.127 |
| 50 PLN | |
49301 |
1921 Uchwalenie Konstytucji - napis w owalu, żniwiarki i siedząca niewiasta; bardzo rzadkie próby w kolorze czarnym na drugostronnie zadrukowanym kartonie (5) i szarym gazetowym papierze (1); co ciekawe wersje pierwotne prób według projektów E Bartłomiejczyka miały zamiast napisu KONSTYTUCJA napis PRO PUBLICO BONO (2 i 3 Mk.) lub zamiast dat napis PLON NIESIEMY PLON (6 i 10 Mk,), próby według jednego z projektów W.Huzarskiego (25 i 50 Mk.) to dokładne odwzorowanie jednego z czterech szkiców koncepcyjnych, szalenie ciekawy zestaw nieprecyzyjnie, a częściowo wcale niekatalogowany, gwarancja Schmutz, Mikuski. | Fi.128-33 P Mi.164-70 |
| 9 000 PLN | |