Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 116. Poczty miejskie 1914-1918

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
47874

1917 Przedbórz, znaczka I wydania typ 6, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.2B
120 PLN
47875

1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.3B
40 PLN
47876

1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 2, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.3B
50 PLN
47877

1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.4B
50 PLN
47878

1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 1, ślady podklejenia, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.4B
40 PLN
47879

1917 Przedbórz, seria znaczków III wydania, różne gwarancje.

Fi.7-10B
100 PLN
47880

1917 Przedbórz, znaczka III wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.9A
40 PLN
47881

1917 Przedbórz, seria znaczków III wydania, gwarancja Jendroszek.

Fi.11-4A
200 PLN
47882

650 PLN
47883

1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 1.11 z Warszawy do Sosnowca, doręczona przez pocztę miejską następnego dnia, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 2.NOV.1917; walor doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.4c
500 PLN
47884

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na liście wysłanym 30.1 z Augsburga, czerwony stempelek niemieckiej cenzury w Poznaniu; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2a
150 PLN
47885

Fi.2a
80 PLN
47886

Fi.2b
60 PLN
47887

Fi.2b
80 PLN
47888

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 15.4 z Sosnowca, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2b
100 PLN
47889

1917 Warszawa kartka z Rawy do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
40 PLN
47890

1917 Warszawa, kartka z Częstochowy do Warszawy, w Warszawie poczta miejska przystawiła bardzo rzadki stempelek za 7 Groszy II wydania stosowany tylko przez 5 dni w okresie 26-30.04.17, kartka dotarła do Warszawy w ostatnim dniu stosowania tego stempla, karki nie doręczono - stempelek "verzogen nach / ..... / WARSCHAUER BÜRGERPOST" i ".... ZURÜCK", w Częstochowie przystawiono miejscowy stempel doręczeniowy poczty miejskiej, bardzo dobry stan zachowania, dekoracyjny i unikalny walor, fotoatest.

Fi.5a
2 450 PLN
47891

Fi.9a
75 PLN
47892

Fi.9a
60 PLN
47893

Fi.9a
60 PLN
47894

Fi.9a
60 PLN
47895

Fi.9a
60 PLN
47896

Fi.9b
150 PLN
47897

Fi.9b
75 PLN
47898

Fi.9b
75 PLN
47899

Fi.9b
75 PLN
47900

1917 Warszawa, kartka z Włocławka do warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
80 PLN
47901

1917 Warszawa, list firmowy z Austrii do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie, stempel austriackiej cenzury.

Fi.9b
60 PLN
47902

Fi.13a
40 PLN
47903

Fi.13b
75 PLN
47904

1917 Warszawa, kartka z Kielc do Warszawy, stemple austriackiej i niemieckiej cenzury wojskowej, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13b
50 PLN
47905

Fi.26IIb
200 PLN
47906

Fi.26IIb
200 PLN
47907

1917 Warszawa, kartka żywnościowa.

100 PLN
47908

100 PLN
47909

100 PLN
47910

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 2/IV do 15/IV; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie przybrudzenie).

60 PLN
47911

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 14/V-27/V 1917, stempelek rządcy domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

50 PLN
47912

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 19/III do 1/IV; stempelek rządcy domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania.

50 PLN
47913

1917 Warszawa, kartki na mydło dla mieszkańców Warszawy.

50 PLN