Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 116. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
55089

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny złożony w połowie, rozdarcie perforacji na zagięciu.

Fi.849 ark.
Mi.994
60 PLN
55090

1956 Otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, narożnikowy znaczek za 60 gr z poz.10 z liczbami rozrachunkowymi na prawym marginesie i krzyżykami markacyjnymi na górnym (zwraca uwagę charakterystyczne "wycięcie" fragmentu tła); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.850
Mi.993
40 PLN
55091

1956 otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, znaczek z niespasowanym drukiem barw - pionowe napisy nachodzące na siebie.

Fi.850MK
Mi.993
35 PLN
55092

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok skasowany stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
55093

1956 Blok Chopin - Liszt, skasowany okolicznościowo 23.10.1958 w Łodzi na kopercie stemplem z okazji 400 lat Poczty Polskiej.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
50 PLN
55094

1956 Dzień Znaczka Warszawa - Budapeszt, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
70 PLN
55095

1956 Dzień Znaczka warszawa - Budapeszt, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
60 PLN
55096

1956 Dzień Znaczka Warszawa-Budapeszt (Chopin - Liszt), blok czysty, bardzo dobry stan zachowania (Fi.90.-).

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
80 PLN
55097

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
70 PLN
55098

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, znaczek z bloku, czysty (Fi.75.-).

Fi.bl.18 (840)
Mi.981
50 PLN
55099

1956-1984 zestaw 4 całości o tematyce szachowej; temat - SZACHY.

40 PLN
55100

1956 list lotniczy z Cieplic do Finlandii ze stemplem poczty harcerskiej Międzynarodowego Pionierskiego Obozu Pokoju w Cieplicach.

60 PLN
55101

1957 karnet - "700-LECIE MIASTA STAREGO SĄCZA" niewielkie rozdarcie na środku.

Fi.591B
Mi.729A
50 PLN
55102

1957 50-lecie narciarstwa polskiego, znaczek ze smuga farby drukarskiej.

Fi.851
Mi.995
40 PLN
55103

1957 rocznik znaczków czystych (Fi.193,80).

Fi.851-99
Mi.995-1044
160 PLN
55104

1957 ogólnopolska wystawa filatelistyczna w Warszawie, list polecony z stemplem i winietką okolicznościową wystawy, rzadka prowizoryczna erka w barwie czarnej urzędu pocztowego Warszawa 1, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.859
240 PLN
55105

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z powtarzalnym błędem "biała plamka nad cyfrą 2" na poz.4 (5 pole w arkuszu); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.859 B
Mi.1004
40 PLN
55106

Fi.859 B
Mi.1004
40 PLN
55107

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z powtarzalnym błędem na poz.7 (9 pole w arkuszu) "biała plamka w cyfrze 1" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004
50 PLN
55108

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z powtarzalnym błędem "biała plamka w cyfrze 1" na poz.7 (9 pole w arkuszu); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.859 B1
Mi.1004
40 PLN
55109

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.800.-), ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1054
750 PLN
55110

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z dwoma błędami; katalogowanym na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.800.-) i niekatalogowanym na poz.4 "biała plama nad cyfrą 2", ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.859 B1 + B
Mi.1004
1 000 PLN
55111

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 4+2 zł. z II przywieszką, z silnie przesuniętym ku górze ząbkowaniem; ze względu na to, że znaczki sprzedawano w małych arkusikach z przywieszkami taką wadę łatwo było wychwycić i takich znaczków nie spotyka się w handlu - pierwszy raz na naszej aukcji, fotoatest Walocha.

Fi.859 P2 MK
Mi.1004 Zf
1 000 PLN
55112

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet czworobloków z przywieszkami - wszystkie możliwe kombinacje (Fi.2050.-), w tym sześć rzadszych ze środka arkusika we wszystkich układach - przywieszka po lewej, po prawej, na dole i na górze znaczka, do pozyskania takiego zestawu potrzebne są cztery arkusiki.

Fi.859 Pw
Mi.1004 Zf
2 000 PLN
55113

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet przywieszek poziomych, w tym dwie rzadsze ze środka arkusika w obu układach - przywieszka po lewej i po prawej stronie znaczka (Fi.520.-).

Fi.859 Pw
Mi.1004 Zf
480 PLN
55114

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik dwunastu znaczków z czterema różnymi przywieszkami (Fi.750.-), ładny stan zachowania,

Fi.859 ark.
Mi.1054
700 PLN
55115

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik.

Fi.859 ark.
Mi.1054KB
600 PLN
55116

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz. 7 "biała plama w cyfrze 1", ładny stan zachowania.

Fi.859 ark. (859 B1)
Mi.1004KB
600 PLN
55117

1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", komplet 6 kopert - wszystkie kombinacje parek poziomych, w tym 2 znaczki z trudnymi przywieszkami "przez środek" arkusika; na czterech kopertach ślady podlepek na odwrocie.

Fi.859Pw
Mi.1004Zf
800 PLN
55118

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dekoracyjnie ofrankowany list polecony m.in. czworoblokiem z przywieszkami z arkusika "skrzydełka" wysłany 26.-5. z terenu wystawy do USA, znaki opłaty skasowane stemplem okolicznościowym, dodatkowo nalepka wystawowa; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (zamazane dane nadawcy).

Fi.859z Pw, 858b, bl.20, 869
Mi.1004 Zf, 1003, Bl.21, 1013
300 PLN
55119

1957 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w szermierce, dwie parki w czworobloku z przesuniętym wzajemnie w pionie drukiem jednobarwnych znaczków, gwarancja Jendroszek. Rzadko przesunięcie jest aż tak silne jak na tej 4-ce.

Fi.861+862MK
Mi.1006, 1007
125 PLN
55120

1957 "VI OGÓLNOPOLSKI RAID TURYSTYKI KOLARSKIEJ Rebizanty, 19-22.VII.1957 r." znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo.

Fi.872
Mi.1016
20 PLN
55121

1957 X Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert ostemplowanych na starcie etapów rozgrywanych w Polsce: Wrocław, Katowice, Łódź, Warszawa; temat - KOLARSTWO.

Fi.872
Mi. Mi.1016
30 PLN
55122

1957 kwiaty chronione, serie z odmianami papieru.

Fi.876-80
Mi.1020-4
80 PLN
55123

1957 Kwiaty chronione, znaczek za 60 gr. niekatalogowany z przesunięciem barwy zielonej w prawo i lekko w dół, gwarancja i oznaczenie MK.

Fi.877 MK
Mi.1021
300 PLN
55124

1957 Kwiaty chronione - szarotka, parka znaczków za 60 gr. w bardzo intensywnych barwach i z przesuniętym drukiem obu barw, na dole dla porównanie przeciętna parka tych znaczków, gwarancja i oznaczenie MK.

Fi.878 MK
Mi.1022
300 PLN
55125

1957 kwiaty chronione, znaczek za 60 gr. z odwróconym drukiem barwy żółtej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk, Petriuk BBP.

Fi.878 MK2
Mi.1022
750 PLN
55126

1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy żółtej.

Fi.878MK1
Mi.1022
500 PLN
55127

1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy żółtej - bez napisu POLSKA, dla porównania po lewej normalny znaczek, gwarancja.

Fi.878MK2
Mi.1022
650 PLN
55128

1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy żółtej - bez napisu POLSKA, ciemna plama to naturalne wtrącenie w papierze widoczne z obu stron znaczka, gwarancja.

Fi.878MK2
Mi.1022
500 PLN