Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 116. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
54678

1951 groszy, list z Kłodzka do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

Fi.527
Mi.665
15 PLN
54679

1951 groszy, firmowy list polecony z Poznania do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 11 w kolorze fioletowym, gwarancja Petriuk.

Fi.527
Mi.665
40 PLN
54680

1951 groszy, list firmowy z Babic koło Alwernii do Chrzanowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
50 PLN
54681

1951 groszy, list z Bielska 1 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie niebieskiej.

Fi.527
Mi.665
100 PLN
54682

1951 groszy, list z Łodzi do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 6 w barwie fioletowej, gwarancja Jendroszek.

Fi.527
Mi.665
60 PLN
54683

1951 groszy, firmowy list z Łodzi opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 7 w barwie czerwonej, gwarancja Jendroszek.

Fi.527
Mi.665
200 PLN
54684

1951 groszy, miejscowy list firmowy z Szczecina 2 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 22 w barwie czerwonej, gwarancja Jendroszek.

Fi.527
Mi.665
200 PLN
54685

1951 groszy, list z Białogardu do Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 22 w barwie czarnej, gwarancja na odwrocie Falkowski.

Fi.527
Mi.665
200 PLN
54686

1951 groszy, list z Białogardu do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 22 w barwie czerwonej, gwarancja Jendroszek.

Fi.527
Mi.665
200 PLN
54687

1951 groszy, wycinek listu z Łodzi 10 opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 7 w barwie fioletowej, gwarancja Jendroszek.

Fi.527
Mi.665
150 PLN
54688

1951 groszy, firmowy list polecony z Liskowa koło Kalisza do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 20 w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
60 PLN
54689

1951 groszy, list ekspresowy z Mysłowic do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czerwonej.

Fi.527
Mi.665
60 PLN
SPRZEDANY
54690

1951 groszy, list z Brodnicy opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 2 w barwie fioletowej.

Fi.527, 539
Mi.665, 677
40 PLN
54691

1951 groszy, list z Łodzi do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 6 w barwie fioletowej, i znaczkami dopłaty unieważnionymi w warszawie z nadrukiem groszy typ 1, gwarancja Jendroszek.

Fi.527, D118
Mi.665
60 PLN
54692

1951 groszy, list polecony z Łagowa Lubelskiego do Warszawy opłacony znaczkami w nowej walucie z nadrukiem groszy typ 18 w barwie fioletowej.

Fi.531
Mi.669
60 PLN
54693

1951 Bolesław Bierut, seria znaczków z pustopolami z lewej strony, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.533-40 Pw
Mi.668-75 Zf
400 PLN
54694

1951 Bierut 15gr + 45gr - frankatura dwukolorowa, znaczki za 45 gr z pustopolami z lewej strony, zagraniczny list polecony wysłany 21.-3 z urzędu Katowice 2 do miejscowości Nova Rise w Czechosłowacji, datownik przejściowy urzędu Katowice 1, przesyłkę w kraju przeznaczenia poddano kontroli celnej, na odwrocie stemple PZF zezwalające na wysyłkę znaczków za granicę i datownik odbiorczy; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania (jeden znaczek uszkodzony przy otwieraniu listu).

Fi.535, 539Pp
Mi.671, 674
150 PLN
54695

1951 groszy, list z Olsztyna do Gdańska opłacony znaczkiem w nowej walucie z fantazyjnym nadrukiem groszy typ 16 według Rosta w barwie fioletowej.

Fi.535, 547
Mi.673, 685
350 PLN
54696

1951 groszy, list firmowy z Szczecina 2 do Gdańska opłacony znaczkiem w nowej walucie z nadrukiem typ 22 (grosze) w barwie fioletowej.

Fi.541, 657
Mi.679, 706
160 PLN
54697

1951 rocznik znaczków czystych (Fi.429.-).

Fi.542-82
Mi.680-720
350 PLN
54698

1951-1955 TOM II JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami, a także znaczki urzędowe z lat 1945-54 i znaczki dopłaty z lat 1951-53; aby ułatwić zakup wyłączono z niego blok 13ND, który można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3280.- złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.542-809
Mi.680-953
1 950 PLN
54699

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.547
Mi.685
40 PLN
54700

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek pustopolem.

Fi.547
Mi.685
25 PLN
54701

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z podwójnym moletowaniem cyfry 5, gwarancja i opis Walocha.

Fi.547B1
Mi.685
25 PLN
54702

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z podwójnym moletowaniem liter G w słowie "KONGRES", gwarancja i opis Walocha.

Fi.548B
Mi.686
40 PLN
54703

1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kasowników okolicznościowych poszczególnych etapów rozegranych na terenie Polski z: Katowic, Wrocławia, Łodzi, up.Warszawa na ilustrowanych kartach wydanych staraniem Ligi Morskiej z VII serii z ilustracją "POSTOMINO MOLO I PLAŻA"; temat - KOLARSTWO.

Fi.549
Mi.687
60 PLN
54704

1951 Święto Pracy, serie z odmianami papierów i ząbkowań.

Fi.549
Mi.687
120 PLN
54705

1951 Święto Pracy, znaczek z ząbkowaniem ZL 10¾/13¾, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.549
Mi.687
20 PLN
54706

1951 "DNI OŚWIATY KSIĄŻKI I PRASY 3-15-v-1951r. KIERMASZ KSIĄŻKI" Warszawa 1, znaczek na ilustrowanej karcie wydanej staraniem Ligi Morskiej z VI serii z ilustracją "KOŁOBRZEG FRAGMENT PORTU RYBACKIEGO" ostemplowany okolicznościowo 3.V (Myślicki 51 016).

Fi.549
Mi.687 
40 PLN
54707

1951 Święto Pracy, parka znaczków z przesuniętą perforacją.

Fi.549
45 PLN
54708

1951 Nowa Huta, seria z odmianami papieru.

Fi.550-3
Mi.690-3
120 PLN
54709

1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, definitywny znaczek wydano w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.550P
Mi.690
900 PLN
54710

1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, znaczek bez gumy, gwarancja Krawczyk, fotoatest M. Wysocki

Fi.550P
Mi.690P
700 PLN
54711

1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, definitywny znaczek wydano w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.550P
Mi.6902
1 100 PLN
54712

1951 Nowa Huta, próba znaczka w barwie czerwonej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.550P1
Mi.690
1 000 PLN
54713

1951 Nowa Huta, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie.

Fi.551
35 PLN
54714

1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, 30 gr metrykalny znaczek z oznaczeniem walca N.I.W.I. znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.554
Mi.688
60 PLN
SPRZEDANY
54715

1951 Międzynarodowy dzień dziecka, blok legitymacyjny z oznaczeniami formy drukowej pod 100. znaczkiem.

Fi.554
Mi.688
80 PLN
54716

1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, seria stemplowana kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.554-5 FDC
Mi.688-9
50 PLN
54717

1951 kartka z Poznania do Francji, widokówka z Poznania. Rzadko spotykany znaczek jako frankatura pojedyncza z dodatkowo znacznym przesunięciem ząbkowania grzebieniowego Fi 556. Gwarancja Wysocki

Fi.556
80 PLN