Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 116. Plebiscyty 1920-1922

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
50816

1920 Olsztyn - AMBULANS NR.606 relacji KRÓLEWIEC - PROSTKI, dofrankowana całostka z miejscowości Gawliki Wielkie (Gross Gablick) do Giżycka (Lötzen) przesłana 27 7 ambulansem, owalny datownik KÖNIGSBERG(PR)-PROSTKEN BAHNPOST ZUG 606 odciśnięty dwukrotnie; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Fi.od 400.-); gwarancja Walocha.

Fi.Cp8, 18a
750 PLN
50817

1920 Olsztyn, dwa sekretniki.

Fi.Cs1, 2
135 PLN
SPRZEDANY
50818

1920 Olsztyn, formularz przekazu pieniężnego.

Fi.Ctp2
72 PLN
SPRZEDANY
50819

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2500.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 500 PLN
50820

1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
2 000 PLN
50821

1920 Olsztyn, seria czysta w marginesowych parkach wydania nie dopuszczonych do obiegu, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5, 10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Mikulski.

Fi.I-V
5 000 PLN
50822

1920 Olsztyn, niedoszły do obiegu poza obrotem wewnętrznym poczty znaczek za 40 fen. w kolorze karminowoczerwony, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.VI
500 PLN
50823

1920 list z Bytomia 21.9.20 do Niemiec opłacony czterema znaczkami Fi 16 i co ciekawe z silnie przesuniętym ząbkowaniem.

Fi.16
150 PLN
50824

1920 list firmowy z Bytomia 29.11.20 do Chorzowa.

Fi.21
80 PLN
50825

1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach.


300 PLN
50826

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 5 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, nietypowy lekki "schmitzdruck" ramki, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.Dx2
360 PLN
50827

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. o barwie wiśniowej - wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J. Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.Gx2
180 PLN
SPRZEDANY
50828

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. o barwie wiśniowej - wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J. Bukowskiego, na papierze brunatnym gładkim, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.Gz
135 PLN
SPRZEDANY
50829

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIGx1
160 PLN
SPRZEDANY
50830

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. o barwach czarnobrunatnej i czerwonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu prof. J. Raszki, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.IIIx1
150 PLN
50831

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
240 PLN
50832

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. o barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" według projektu prof. W. Zarzyckiego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.IIx1
150 PLN
50833

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. o barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J. Bukowskiego - odmiana I - znak diakrytyczny Ą częściowo pod tłem, a wszystkie linie tła dochodzą do owalu, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.IVx1
150 PLN
50834

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. o barwie czarnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu prof. J. Raszki, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.IXx1
300 PLN
SPRZEDANY
50835

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 50 hal. o barwie jasnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu prof. J. Bukowskiego - odmiana II, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.VIIIx1
180 PLN
50836

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" - odmiana I - z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIx1
70 PLN
SPRZEDANY
50837

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. o barwie błękitno niebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J .Bukowskiego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.VIx1
180 PLN
50838

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. o barwie szarofioletowej - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu prof. J. Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.Xx1
300 PLN
SPRZEDANY
50839

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. bardzo rzadki w kolorze czarnozielonymym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk.


Mi.IXx1
800 PLN
50840

1920 Śląsk Cieszyński, seria z nadrukami typ I.

Fi.1-10
35 PLN
50841

1920 Śląsk Cieszyński, seria przedrukowa (nadruk typu I) skasowana na kopercie 8.V w urzędzie Bielsko 2 (Bielitz).

Fi.1-10I
100 PLN
SPRZEDANY
50842

1920 Śląsk Cieszyński, seria z przedrukiem S.O. w I typie, czyste.

Fi.1-10I
50 PLN
50843

1920 Śląsk Cieszyński, parka z przesuniętym w dół nadrukiem.

Fi.2
25 PLN
50844

1920 Śląsk Cieszyński, znaczki z nadrukiem typ I, znaczki z zalanym drukiem na brzegu arkusza.

Fi.3 typ I
25 PLN
50845

1920 Śląsk Cieszyński, znaczki z nadrukiem typ I, górny prawy znaczek z uszkodzoną literą S.

Fi.3 typ I
60 PLN
50846

1920 Śląsk Cieszyński, firmowy list z Cieszyna.

Fi.4
250 PLN
50847

1920 Śląsk Cieszyński, arkusz znaczka za 25 fen.

Fi.4 ark.
100 PLN
SPRZEDANY
50848

1920 Śląsk Cieszyński, wycinek z pokwitowania telegraficznego z nadrukiem wydania krakowskiego z obiegu pocztowego z Bielska.

Fi.4, (Ct6III)
75 PLN
50849

1920 Śląsk Cieszyński, ZNACZEK PRZEDRUKOWY SO na SKARCIE; znaczek za 50 fen. z przedrukiem S.O. typu II - frankatura mieszana ze znaczkami bez przedruku, na przekazie pocztowym wysłanym 20/5 z urzędu Cieszyn-1 do Drogomyśla (Fi.-.-); na odwrocie znaczki dopłaty za 10 i 20 hal. i datownik odbiorczy z 27.V; nieznany do tej pory adresat; kilka znanych skartów pochodzi z jednego źródła - archiwum Domu Towarowego w Nowym Sączu, najpiękniejszy z nich jest pokazany i opisany w monografii prof.J.Auleytnera "Filatelistyczne klejnoty w koronie II Rzeczpospolitej 1918-1920", skarty do innych odbiorców nie są spotykane na rynku; doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.5II, 75B, D16, D17
Mi.79, P16, P17x
6 000 PLN
50850

1920 Śląsk Cieszyński, parka z podwójna perforacją pionową na prawym marginesie, na dolnym znaczki dodatkowe ząbkowanie jest w jeszcze w linii poprzedniego, na górnym już jest przesunięte, gwarancja Walisch.

Fi.5MK
150 PLN
50851

1920 Śląsk Cieszyński, znaczek z ładnym abklaczem, rzadkie w tym wydaniu.

Fi.6
250 PLN
50852

1920 Śląsk Cieszyński, KAMIENICA K.BIELSKA, datownik ładnie odciśnięty 10.VII na znaczku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.7I
80 PLN
50853

1920 Śląsk Cieszyński, czworoblok znaczków za 2,50 Kr. z przedrukiem S.O. typu I, z przesuniętym na skraj sąsiedniego znaczka ząbkowaniem pionowym, gwarancja.

Fi.9I MK
120 PLN
50854

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. o barwie ciemnoniebieskiej na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu prof. W. Zarzyckiego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.Dx2
150 PLN
50855

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. o barwie czarnej na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu prof. W. Zarzyckiego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.Dx2
135 PLN
SPRZEDANY