Aukcja 115. Polonica na znaczkach zagranicznych

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
46466

1920 około, "Niemals vergessen" seria 19 pamiątkowych "żałobnych" winietek na których przedstawiono tereny, które Niemcy utraciły w wyniku przegranej I wojny światowej, trzy z nich to Ziemie Polskie: Poznań (Wielkopolska), Górny Śląski i Gdańsk; znaczki naklejone na specjalną kartę, dobry stan zachowania (karta złożona poziomo i pionowo).

300 PLN
46467

1930 wycinek opaski gazetowej z nazwą pisma "Gazeta Polska — Polonia Nowa" wysłanej z Paryża do Warszawy; "Polonia Nowa" — tygodnik założony przez Wacława Budzyńskiego w 1925 po likwidacji tygodnika "Polonia", oficjalny organ Związku Towarzystw im. J.Piłsudskiego we Francji w 1929 połączony z tygodnikiem "Gazeta Polska w Paryżu".

50 PLN
46468

1931 list nadany z Polskiego Konsulatu z departamentu handlu i przemysłu w Nowym Jorku do Ohio z autografem polkiego konsula

50 PLN
46469

Mi.557-62
600 PLN
46470

1933 Odsiecz Wiedeńska 1683, najdroższy w serii znaczek za 40 (g+30g) z wizerunkiem zwycięzcy spod Wiednia Króla Jana III Sobieskiego, skasowany okolicznościowo na wycinku.

Mi.560, 559
400 PLN
46471

1935 Bułgaria, otwarcie pomnika-mauzoleum króla Polski i Węgier Władysława III Warneńczyka w Warnie, seria czysta bez podlepek, dobry stan zachowania.

Mi.286-90
120 PLN
46472

1935 list z miejscowości Dzierżyński graniczącej z Moskwą wysłany 7.4 do Herstelle w Niemczech, znak opłaty skasowany dwuobrączkowym datownikiem "MOSKWA 31 DZIERŻYŃSKI" (МОСКВА 31 ДЗЕРЖИНСКИЙ), stempel urzędu przejściowego Moskwa z 8.4; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.372AY
60 PLN
46473

600 PLN
46474

1938 Francja - Maria Curie Skłodowska, znaczek za 1,75+0,50 Fr. wydany z okazji 40 rocznicy odkrycia radu.

Mi.433
25 PLN
46475

1948 kartka okolicznościowa poczty amerykańskiej z okazji 200. rocznicy urodzin gen. Kazimierza Puławskiego nadana z miejscowości Pulaski.

40 PLN
46476

1949 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 12.IX z Panamy do Balboa w Strefie Kanału Panamskiego, list opłacony znaczkiem z miecznikiem; bardzo dobry stan zachowania; temat - RYBY.

Mi.Z30, 325
200 PLN
46477

1951 Monte Cassino, odbudowa klasztoru zdobytego przez II korpus gen.Andersa, seria czysta na podlepkach.

Mi.837-38
80 PLN
46478

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.

Mi.227-29
100 PLN
46479

1956 Watykan, kasowana seria z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Mi.263-65
20 PLN
46480

1956 Francja - Fryderyk Chopin, odbitka autorska rytownika Henry Cheffera - jego sygnatura na dole, znaczek o nominale 20 Fr. wydrukowano w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze niebieskim i sygnowana przez rytownika odbitka autorska jest unikalna, na użytek autora wykonuje się ich zwykle po kilka sztuk.

Mi.1114 P
4 000 PLN
46481

1957 George Sand - muza i kochanka Chopina, praprawnuczka króla polskiego Augusta II Mocnego; dekoracyjna koperta FDC, dodatkowo 5 pozostałych znaczków z serii na ilustrowanych kopertach FDC (Jean de Joinville, Bernard Palissy, Quentin de la Tour, Robert de Lamennais, Jules Guesde).

Mi.1136-1141
50 PLN
46482

1957 Mikołaj Kopernik, francuski znaczek na karcie maksimum skasowany okolicznościowo 11.XI z okazji XI Jesiennego Salonu Filatelistycznego w Paryżu.

Mi.1167
40 PLN
46483

1957 Francja - Mikołaj Kopernik, pasek pięciu prób znaczka za 8 Fr. autorstwa rytownika Julesa Piela odbitych w różnych odcieniach koloru niebieskiego, znaczek definitywny jest koloru fioletowobrązowego.

Mi.1167 P
2 000 PLN
46484

1957 Francja - Mikołaj Kopernik, seria sławnych ludzi.

Mi.1167-73
25 PLN
46485

1959 500. rocznica urodzin św.Kazimierza, seria znaczków watykańskich na dekoracyjnej kopercie FDC.

Mi.330-31
40 PLN
46486

1960 Brazylia - Ludwik Zamenhof, znaczek z okazji 100 rocznicy urodzin twórcy esperanto.

Mi.975
10 PLN
46487

1960 Międzynarodowy Konkurs Muzyki, Pieśni i Tańca w Epinal, francuski znaczek z Fryderykiem Chopinem za 20 fr skasowany 9/10-7 na ilustrowanej karcie stemplem okolicznościowym z podobizną kompozytora CONCOURS INTERNATIONAL DE MUSIQUE EPINAL.

Mi.1114
50 PLN
46488

1960 Polphilex 60, Wystawa Filatelistyczna w Londynie, arkusik pamiątkowy z okazji 100 lecia pierwszego znaczka polskiego, z bardzo rzadkim błędem obrócony kolor różowy co znacznie zmieniło rysunek, ciekawy walor do tematu wystaw lub Polska nr.1.

250 PLN
46489

1960 1000-lecie Chrztu Polski, gumowany arkusik przedstawiający projekty znaczków, wykonanych przez polskich plastyków przebywających na emigracji - w tym zaprojektowanego przez Czesława Słanię (lewy górny), znaczki-winietki jego autorstwa później wydrukowano; arkusik wydany staraniem "Polish Catholic Weekly" z Melbourne, dodatkowo oryginalna okładka; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (arkusik u dołu naddarty).

200 PLN
46490

1961 Węgry, Konferencja Ministrów Łączności Krajów Socjalistycznych w Warszawie, seria czysta.

Mi.1762-64A
10 PLN
46491

1966 Watykan, Tysiąclecie Chrztu Polski, seria 6 znaczków autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej skasowanych na FDC - ilustrowanych kartach maksimum; dekoracyjne i rzadki zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.502-07
300 PLN
46492

1966 znaczek amerykański wydany z okazji 1000-lecia Chrztu Polski, na dekoracyjnej kopercie FDC.

Mi.904
40 PLN
46493

1966 1000-lecie Chrztu Polski, znaczek ostemplowany 30.VII w Waszyngtonie na pamiątkowej karcie z ilustracją przedstawiającą jeden z niezrealizowanych projektów znaczków amerykańskich - autorstwa Wincentego Gawrona - przygotowywanych z okazji Milenium Polski; z autografem autora.

Mi.904
200 PLN
46494

1966 1000-lecie Chrztu Polski, kompletny arkusz znaczków poczty USA, znaczki na poz 24/26 z przywarciami papieru.

Mi.904
120 PLN
46495

1966 1000-lecie państwa polskiego.

20 PLN
46496

20 PLN
46497

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.

30 PLN
46498

1966 nalepka okolicznościowa polskiego millenium.

60 PLN
46499

1966 seria poczty watykańskie z okazji 1000-lecia chrześcijaństwa w Polsce.

20 PLN
46500

1967 "VI ZJAZD KLUBU FILATELISTÓW POLONICA" Poznań 9, kasownik okolicznościowy ukazujący znaczek francuski z Fryderykiem Chopinem na kopercie; temat - CHOPIN, ZNACZEK NA ZNACZKU.

30 PLN
46501

30 PLN
46502

1971-6, 1979 zestaw pamiątkowych wydawnictw z okazji wystaw filatelistycznych "POLPEX" organizowanych przez Polonus Philatelic Society w Chicago.

240 PLN
46503

1972 zjazd kobiet-żołnierzy z Pomocniczej Służby Kobiet przy Polskich Siłach Zbrojnych przy II Korpusie, znaczki na kopercie z wizerunkiem sztandaru PSK ostemplowane okolicznościowo 11.XI w Londynie.

40 PLN
46504

1973 Węgry, 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, dwa znaczki z przywieszkami, czyste.

Mi.2845A Zf
20 PLN
46505

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz okolicznościowych winietek wydanych nakładem National Copernicus Committee z USA, dobry stan zachowania (marginesy w kilku miejscach pofałdowane).

100 PLN