Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 115. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
35278

1913 opaska gazetowa do Tarnowa, piękna frankatura znaczkami gazetowymi wydania z 1908 roku, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.157, 159
200 PLN
35279

1913 kartka z Warszawy do Lubartowa.

25 PLN
35280

1913 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Wiedeń nr 1.

40 PLN
35281

1913 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zaleszczyki - Kołomyja nr 559.

60 PLN
35282

40 PLN
35283

1913 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 539.

60 PLN
35284

1914 firmowa karta pocztowa "ZARZĄD OGRODÓW XIĄŻĄT SANGUSZKÓW W GUMNISKACH p.TARNÓW", wysłana 22.V z Tarnowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 10.5 na froncie (minimalne przebarwienia na końcach ząbków).

Mi.142
40 PLN
35285

1914 list wysłany 18.IX z maleńkiej miejscowości Wola Michowa do ks.Mirona Podolińskiego w Przemyślu, datownik przejściowy Łupków z tego samego dnia; dobry stan zachowania.

Mi.142
80 PLN
35286

1914 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, dofrankowana karta pocztowa wysłana 28.12 z Adrianopola w Turcji do Żywca, znaki opłaty unieważnione datownikiem DEMIR-TACHE, na odwrocie stempelek cenzury; egzotyczny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.233, P42
200 PLN
35287

1914 kartka ekspresowa z Morgentroth (Chebzie koło Bytomia) do Hultschina (Hulczyn na Opawie), pionowe złamanie i częściowe naderwanie na brzegu.

60 PLN
35288

1914 kartka nadana w ambulansie pocztowym Kirschberg - Gronthal Zug 1413, widokówka i stempel zamku Kynast (zamek Chojnik w karkonoszach).

40 PLN
35289

1915 НАЧАЛНИКЪ ПРИВИСЛИНСКИХЪ ЖЕЛѢЗНЫХЪ ДОРОГЪ (NACZELNIK KOLEI NADWIŚLAŃSKICH) i "ПETPOГPAДCKA BOEHHAЯ ЦEHЗУPA" (PIOTROGRODZKA CENZURA WOJENNA) doskonale zachowana pieczęć lakowa cenzury wojskowej w Piotrogrodzie na kopercie firmowej Naczelnika Kolei Żelaznych Kraju Nadwiślańskiego (jak po utracie autonomii Królestwa po upadku Powstania Styczniowego, władze rosyjskie zaczęły nazywać Polskę) listu poleconego wysłanego 23.VI z urzędu Warszawa do Kopenhagi, nalepka polecenia przeznaczona dla listów zagranicznych "Varsovie 4"; znaczki skasowane stemplem rusztowym, purpurowy datownik urzędu Warszawa 1 z 28.6d; na odwrocie dodatkowy stempelek cenzora z numerem "65" i datownik odbiorczy Londyn 21.7; niezwykle ciekawa przesyłka zagraniczna z początkowego okresu trwania I wojny światowej w doskonałym stanie zachowania.

Mi.65IAa, 86
600 PLN
35290

1915 widokówka wysłana 25.XI z Przemyśla do Wiednia, stempelek cenzury przemyskiej; dobry stan zachowania.

Mi.141x
40 PLN
35291

1915 list polecony (koperta firmowa) wysłany 9.XI z Krakowa do Budapesztu; doskonała odbitka stempelka cenzury "K.u.k.Militärzensur/ Krakau 2."; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (minimalne rozdarcie u góry i niewielki ubytek tylnej klapy).

Mi.149x
60 PLN
35292

1915 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka wysłana 20.7 z miejscowości Trencsenteplic na Węgrzech do Krakowa; stempelek cenzury krakowskiej; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
35293

1915 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka (Zurych) wysłana 22.IV z Fribourga do miejscowości Rajbrot, austriacki okrągły z godłem stempelek cenzury "K.K. BRIEFZENSURSTELLE"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN
35294

1915 kartka z Dzialyn (Działyń powiat gnieźnieński) do Wolsztyna.

90 PLN
35295

1916 kartka z Waldenburg (Wałbrzych), widokówka pokazująca zniszczenia wojenne w Ortelsburgu (Szczytno).

60 PLN
35296

1916 ŚWIĘTY JÓZEF wieś polska niedaleko Kołomyi założona w 1900 roku, zlikwidowana w 1945 - pozostali po wojnie mieszkańcy "przenieśli się" na tereny Ziem Zachodnich, list wysłany 18.II do Ridgewood w USA, naklejony przez nadawcę znaczek zapewne odpadł, czytelnie odciśnięty datownik nadawczy ŚW.JÓZEF z wyróżnikiem *a*, przesyłkę, jako nieopłaconą, oznaczono czerwoną literą T; stempelek austriackiej cenzury wojskowej w Kołomyi; w Nowym Jorku przystawiono 12.MAR stempelek dopłaty, a znaczek dopłaty doklejono w miejscu przeznaczenia pobierając ją od adresata; koperta z dekoracyjnym suchym tłoczeniem na klapie; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
35297

1917 list wysłany 28.XI z miejscowości Sułkowice do hrabiny Astrid Horn of Aminne w Ystad, stempelki cenzury; datownik odbiorczy na odwrocie; ładna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.188, 221
120 PLN
35298

1917 przekaz paczkowy z Łańcuta do Słowenii.

180 PLN
35299

1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu.

Mi.186, 194, 222
60 PLN
35300

Mi.188, 196
70 PLN
35301

1918 karta pocztowa, wysłana 5/3 z miejscowości Przecław do miejscowości Mikulinice, doskonała odbitka stempla nadawczego, dodatkowo stempelek "firmowy" nadawcy "Zarząd dóbr Maryi Hr.Reyówny w PRZECŁAWIU".

Mi.P235
60 PLN
35302

1918 list z Wrześni, stempel "Porto" z Wrocławia.

140 PLN
35303

1918 przekaz paczkowy z Czarnego Dunajca nadany 8.11.18 czeskich Kolešovic.

100 PLN
35304

1920 LYCK, znaczek Rzeszy Niemieckiej za 10 fenigów, skasowany 3.1 dwuoobrączkowym datownikiem w Ełku, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.107
30 PLN
35305

1920 miejscowy składany list urzędowy z Raciborza.

60 PLN
35306

1921 Ziemie Zachodnie, Jelenia Góra (Hirschberg) banknot 10 fenigów, słabszy stan zachowania.

40 PLN
35307

1921 Ziemie Zachodnie, Oława (Ohlau) banknot 50 fenigów, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
35308

1922 Ziemie Zachodnie, list urzędowy wysłany 9 2 z miejscowości Karczyn w powiecie niemczańskim do Wrocławia, datownik nadawczy KARZEN (KR.NIMPTSCH), okrągła pieczęć nadawcy z godłem "KÖNIGL.PR.SUPERINTENDENTUR NIMPTSCH-FRANKENSTEIN"; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.30
100 PLN
35309

1923 druk z Breslau (Wrocław) do Niemiec opłacony frankaturą mechaniczną.

30 PLN
35310

1931 kartka nadana w niemieckim ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Kudowa nr ZUG105.

80 PLN
35311

1935 perforacja firmowa TSL - Teichert & Sohn Liegnitz, Legnica, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany na firmowej karcie wysłanej 24.10 do Festenberg (Twardogóra), stempel propagandowy "Fernsprecher spart Zeit und Geld"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

Mi.513
80 PLN
35312

1935 kartka niemiecka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Legnitz (Legnica) - Haydebreck (Kedzierzyn Koźle) nr 406.

80 PLN
35313

1935 kartka z Stolp (Słupsk) do Kanady. Stempel odbiorczy na froncie.

60 PLN
35314

1938 kartka z pokładu szybkiej łodzi motorowej "Preussen" (Auf hoher See) do Kilonii, kartka nadana w urzędzie niemieckiej poczty morskiej w Swinemünde (Świnoujście).

180 PLN
35315

1939 paszport stempla wirnikowego ze Słupska (Stolp), zawierający próbną odbitkę z numerem 1, nazwę firmy, datę pierwszego użycia oraz inne parametry maszyny frankującej, bardzo rzadkie, mogły istnieć tylko 2 takie egzemplarze.

600 PLN
35316

1939 list firmowy z Nikolai (Mikołów) skasowany stemplem prowizorycznym z początkowego okresu okupacji

50 PLN
35406

1885 obwoluta listu z Brzeżan do Lwowa.

40 PLN