Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
36064 |
1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.400 euro, Fi.650.-), co rzadkie seria zawiera dodatkowo rzadką odmianę znaczka za 20 gr. z brunatnopiaskowym tłem, dwa znaczki gwarancja Borzęcki. | Fi.III-VIBa, b Mi.III-VIA |
| 750 PLN | |
36065 |
1916 Warszawa, niegumowana litograficzna próba znaczka za 2 gr. w kolorze brązowym, bez tła, na szarym papierze (Mi.250 euro), poza lekkim zgięciem i maleńką prześwitką w ładnym stanie; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.III P6 Mi.III P |
| 250 PLN | |
36066 |
1916 Warszawa seria pomnikowa, próba znaczka za 2 gr. w kolorze brunatnym bez tła na cienkim szarym papierze gazetowym i co rzadkie z lekko przesuniętą odbitką lustrzaną "abklatschem" na odwrocie, gwarancja i opis (III-P24) Ways. | Fi.III P6 |
| 500 PLN | |
36067 |
1916 Warszawa, znaczek wydanie pomnikowego nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Jendroszek. | Fi.IVA |
| 20 PLN | |
36068 |
1916 Warszawa, znaczek cięty z niedopuszczonej do obiegu serii pomnikowej za 6 gr. z drugostronnym, przesuniętym w pionie, drukiem konturu znaczka, lekko zgięty na marginesie. | Fi.IVA MK Mi.IVB |
| 60 PLN | |
36069 |
1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.IVA MK |
| 40 PLN | |
36070 |
1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu z drukiem dwustronnym. | Fi.IVA MK |
| 60 PLN | |
36071 |
1916 Warszawa, znaczek wydania niedopuszczonego do obiegu z drukiem drugostronnym rysunku bez tła. | Fi.IVA MK |
| 60 PLN | |
36072 |
1916 Warszawa, czworoblok wydania niedopuszczonego do obiegu z drukiem drugostronnym rysunku bez tła. | Fi.IVA MK |
| 300 PLN | |
36073 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, ząbkowany znaczek za 6 gr. z przesuniętym ząbkowaniem i lekko obróconym rysunkiem, gwarancja. | Fi.IVB Mi.IVA |
| 150 PLN | |
36074 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja. | Fi.VA |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
36075 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, ząbkowany znaczek za 10 gr. (Fi.190.-) ze znacznie przesuniętym tłem (katalogowany jako MK Fi.+50%), gwarancja. | Fi.VB Mi.VA |
| 250 PLN | |
36076 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
36077 |
1916 Warszawa, znaczek wydanie pomnikowego nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Jendroszek. | Fi.VIaA |
| 80 PLN | |
36078 |
1916 Warszawa, znaczek wydanie pomnikowego nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Jendroszek. | Fi.VIbA |
| 80 PLN | |
36079 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, ząbkowany znaczek za 20 gr. (Fi.150.-), w nietypowo jasnoniebieskiej barwie i ze znacznie przesuniętym tłem w rzadszym kolorze brunatnopiaskowym (katalogowany jako MK Fi.+50%), gwarancja. | Fi.VIbB Mi.VIA |
| 400 PLN | |
36080 |
1916 Warszawa, parka makulaturowych znaczków serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym, na odwrocie odwróconym, gwarancja Berbeka. | Fi.VMK |
| 100 PLN | |
36081 |
1916 Warszawa, litograficzna próba znaczka za 10 gr. na papierze białym glansowanym, bez tła, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.V P5 |
| 500 PLN | |
36082 |
1916 Warszawa, marginesowa, niegumowana - tak je wydano, litograficzna czarna próba znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym zwykłym (Mi.250 euro), lekka prześwitka poza rysunkiem znaczka, gwarancja i opis. | Fi.V P6 |
| 500 PLN | |
36083 |
1916 Warszawa, kartka żywnościowa. | |
| 100 PLN | |
36084 |
1916 Warszawa, kartka żywnościowa. | |
| 100 PLN | |
36085 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2II |
| 900 PLN | |
36086 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), nietypowo jasny środek znaczka za 10 f., bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jednym maleńkim zmatowieniem, imponujący zestaw sygnatur i gwarancji, dwie własnościowe lub firmowe, Rachmanow, Mikstein, Jungjohann BPP. | Fi.1-2III |
| 750 PLN | |
36087 |
1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego w czworoblokach, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2III |
| 1 500 PLN | |
36088 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem (Fi.2000.-), Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski. | Fi.1-2II a Mi.1-2II |
| 1 800 PLN | |
36089 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze jasnofioletowym z czerwonym odcieniem (Fi.6500.-), na wycinkach - znaczek za 10 f. z karty pocztowej, a za 20 f. z koperty oznaczony jako kasowany grzecznościowo; do niedawna jako prawidłowo użyte uznawano tylko znaczki za 10 f., a te za 20 f. znane były tylko na listach z Zawiercia traktowanych przez część ekspertów jako opłacone niezgodnie z przepisami, niedawno znaleziono wycinek (list ze Stuttgartu) opłacony znaczkiem za 20 f. całkowicie prawidłowo, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1-2Ia |
| 6 000 PLN | |
36090 |
1916 Zawiercie, znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila, o różnych odcieniach: jedna bardziej lila ze środkiem zielonym, druga bardziej szara ze środkiem niebieskozielonym, bez gumy, oba gwarancja Mikstein. | Fi.1III |
| 240 PLN | |
36091 |
1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego. | Fi.1III |
| 300 PLN | |
36092 |
1916 Zawiercie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1III |
| 80 PLN | |
36093 |
1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.1III |
| 150 PLN | |
36094 |
1916 Zawiercie, dwa znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila o różnych odcieniach: pierwszy w jaśniejszym odcieniu ramki ze środkiem niebieskozielonym; drugi z ramką ciemniejszą i środkiem zielonym z ledwo widocznymi drzewami i krzyżami, bez gumy, oba gwarancja. | Fi.1III |
| 240 PLN | |
36095 |
1916 Zawiercie, znaczek z nadrukiem kontrolnym na wycinku z listu, gwarancja Jungjohann. | Fi.1Ia |
| 1 000 PLN | |
36096 |
1916 Zawiercie, znaczek z nadrukiem kontrolnym typ I, gwarancja Mikstein. | Fi.1Ia |
| 750 PLN | |
36097 |
1916 warszawa, miejscowy list ze znaczkiem doręczeniowym poczty miejskiej na odwrocie. | Fi.10 |
| 50 PLN | |
36098 |
1916 Łódź, widokówka z Brześcia Litewskiego pisana po polsku wysłana 22.10 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 191, doręczona przez Pocztę Miejską 28.10 co potwierdzono odciskając stempelek L.F.F. w kolorze czerwonym; przebarwienia; gwarancja. | Fi.3a |
| 250 PLN | |
36099 |
1917 Częstochowa, karta pocztowa "Russich Polen" dofrankowana znaczkiem "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 7.6 z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie do szpitala powiatowego w Tarnowie i stamtąd zwrócona do nadawcy - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; 12.VI przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen. (Fi.IVa), gwarancja Falkowski. | Fi.2m |
| 900 PLN | |
36100 |
1917 Częstochowa, list z Częstochowy nadany 12.12.17 na Śląsk, list zwrócony - stempel "unzulässig. / zurück." ("niedopuszczone / zwrot") przez cenzurę ze względu na korespondencje w języku polskim - stempel "Polnisch in Briefen unzulässig" ("Korespondencja w języku polskim niedopuszczalna"), list zwrócony do nadawcy - dwa stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie; jeden datownik 16.12.17 i jeden z opłatą 10 fen. | Fi.2m |
| 800 PLN | |
36101 |
1917 Przedbórz, I wydanie, ząbkowane znaczki kasowane na użytkowym wycinku z listu poleconego z papierami handlowymi - drukami (Mi.195 euro+15%), gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
36102 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków (Fi.600.-), obie wartości z międzypolem, znaczek za 2 gr. - typ 7 gwarancja Schmutz, znaczek za 4 gr. - typ 8, sygnatura Witkowski, gwarancja. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 800 PLN | |
36103 |
1917 Przedbórz, próba znaczka pierwszego wydania w barwie zielonej, znaczek typ 3, plamki, gwarancja z oznaczeniem. | Fi.1AP1 |
| 240 PLN | |