Aukcja 115. Sport

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
46358

1928 Holandia, igrzyska olimpijskie w Amsterdamie, seria czysta na podlepkach.

Mi.205-12
120 PLN
46359

1928 Halina Konopacka - 31 lipca 1928 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Amsterdamie ustanowiła rekord świata w rzucie dyskiem wynikiem 39,62 m i zdobyła pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski, w plebiscycie dziennikarzy sportowych została uznana za Miss Igrzysk w Amsterdamie, do końca swojej kariery nie została pokonana w rzucie dyskiem w żadnych zawodach; oryginalna fotografia, na odwrocie pieczątka zakładu fotograficznego "Jan Ryś, Nowogrodzka 6/6"; bardzo dobry stan zachowania.

240 PLN
46360

1935 III Rzesza, igrzyska olimpijskie w Garmisch-Partenkirchen, seria na podlepkach.

Mi.600-02
20 PLN
46361

1936 III Rzesza, Igrzyska Olimpijskie w Berlinie, seria znaczków na pamiątkowym tableau, skasowana okolicznościowo 9.8 w Berlinie.

Mi.609-616
50 PLN
46362

1936 III Rzesza, igrzyska olimpijskie w Berlinie, ilustrowana całostka przedstawiająca Stadion Olimpijski w Berlinie; dobry stan zachowania.

Mi.P260
40 PLN
46363

1936 lotniczy list polecony z Berlina do Łucka, na odwrocie zalepka promująca Igrzyska Olimpijskie w Berlinie oraz stempel odbiorczy.

80 PLN
46364

1938 Litwa, seria olimpijska z nadrukiem Narodowy Obóz Skautowy, na podlepkach.

Mi.421-24
30 PLN
46365

1943 "WIELKIE BERLIŃSKIE REGATY WIOŚLARSKIE", FDC - seria znaczków 8 rocznica Służby Pracy (Arbeitsdienst) idealnie skasowana 26.6 w Berlinie-Grunau na wycinkach rzadkim stemplem okolicznościowym z zawodów wioślarskich w pierwszym dniu obiegu znaczków; wysoka wycena katalogowa (Mi. FDC-150 euro); temat - WIOŚLARSTWO.

Mi.850-53
200 PLN
46366

1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze ciemnoczerwonym, gwarancja.

Fi.41
50 PLN
46367

1944 Neubrandenburg - Oflag IIE, Wystawa Filatelistyczna, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie (Fi.1800.-), dodatkowy okolicznościowy stempel olimpijski na marginesie spotyka się na czystych blokach dość rzadko; zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, w zasadzie wszystkie znaczki opłaty z bloku są czyste; ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
2 400 PLN
46368

1944 Gross Born - Oflag IID, Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie (Fi.700.-), dodatkowy okolicznościowy stempel olimpijski na marginesie spotyka się na czystych blokach dość rzadko; zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, w zasadzie wszystkie znaczki opłaty z bloku są czyste; rzadszy na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
1 000 PLN
46369

1944 Gross-Born - Oflag IID, Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie (Fi.2500.-), prawidłowo użyty pocztowo - znaczki zostały unieważnione datownikiem obiegowym, dodatkowy okolicznościowy stempel olimpijski na marginesie spotyka się na kasowanych blokach dość rzadko, blok czysty ma bardzo wysoką wycenę katalogową (Fi.25000.-) i jest bardzo trudny do kupienia; wersja z kasownikiem olimpijskim pasuje do tematu Sport Olimpijski, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.5
2 500 PLN
46370

1948 Francja, Tour de France, kasownik okolicznościowy na miejscowym liście wysłanym 25.VII w Roubaix, skąd rozpoczynał się ostatni etap wyścigu w 1948 roku, doskonałej jakości odciski stempli okolicznościowym; temat - KOLARSTWO.

80 PLN
46371

1948 miejscowy list z Krakowa na kopercie promującej wyścig kolarski Tour de Pologne.

60 PLN
46372

1948 lotniczy list polecony z Leszna do Kanady, rzadka nalepka Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

800 PLN
46373

1951 Berlin, Igrzyska Olimpijskie w Helsinkach - dzień przedolimpijski, seria czysta.

Mi.88-90
60 PLN
46374

1954 "Pocztowe znaczki sportowe Polski Ludowej", wielojęzyczna broszurka przedstawiająca i zawierająca stemplowane znaczki o tematyce sportowej z lat 1947 - 1953.

50 PLN
46375

1955 "Pocztowe znaczki sportowe Polski Ludowe", album zabierający znaczki o tematyce sportowej z lat 1947-55, opisy w 6-ciu językach, uszkodzenia okładki.

200 PLN
46376

1963 książka Kazimierza Gryżewskiego "Katalog znaczków sportowych", 219 stron w formie katalogu, liczne czarno białe ilustracje.

40 PLN
46377

1964 POCZTA HARCERSKA, igrzyska olimpijskie w Innsbrucku i Tokio, koperta ze znaczkiem olimpijskim ostemplowana okolicznościowo 13.10 w Szczecinie, dodatkowy znaczek poczty harcerskiej skasowany stemplami okolicznościowymi; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

40 PLN
46378

1964 miejscowa kartka z Warszawy, ciekawa nalepka kuponowa za 2 zł Expressu Wieczornego na rzecz PKOl.

130 PLN
46379

1964 Igrzyska XVIII Olimpiady w Tokio - unikalny jako nieząbkowany arkusik pamiątkowych winietek wydanych przez PZF i PKOl, od ząbkowanego różni się dodatkowo napisami obramowującymi w kolorze czarnym zamiast brązowym, winietki obowiązkowo doklejano na przesyłkach lotniczych przewiezionych ostatnim 3 lotem, którym polska reprezentacja olimpijska leciała do Japonii, wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 400 PLN
46380

1964 Igrzyska XVIII Olimpiady w Tokio - trzybarwny arkusik pamiątkowych winietek wydanych przez PZF i PKOl, unikalny błąd druku - podczas druku koloru niebieskiego, zamiast właściwej kliszy (kółka olimpijskie i napisy), użyto kliszy niebieskiej dla drukowanych wcześniej winietek Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu; niepowtarzalna kombinacja, drugiego takiego arkusika dotąd nie odnotowano; na karcie albumowej; walor w słabszym stanie zachowania.

3 200 PLN
46381

1964 Igrzyska XVIII Olimpiady w Tokio - arkusik pamiątkowych winietek wydanych przez PZF i PKOl, obowiązkowo doklejanych na przesyłka lotniczych przewiezionych ostatnim 3 lotem, którym leciała polska reprezentacja olimpijska do Japonii, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
46382

1964 Igrzyska XVIII Olimpiady w Tokio, arkusik pamiątkowych winietek wydanych przez PZF i PKOl obowiązkowo doklejano na przesyłkach lotniczych przewiezionych ostatnim 3 lotem, którym polska reprezentacja olimpijska leciała do Japonii.

60 PLN
46383

1966 60-lecie Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, komplet czterech arkusików winietek pamiątkowych wydanych z okazji Pokazu Znaczka Sportowego PZF Kraków obrazujących kolejne etapy druku poszczególnych kolorów: żółty z krzyżykami markacyjnymi, żółty+niebieski, żółty+niebieski+czerwony, te trzy druki fazowe na białym bezdrzewnym gumowanym papierze i arkusik definitywny (żółty+niebieski+czerwony+złoty) na drzewnym niegumowanym papierze; unikalny zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - PIŁKA NOŻNA.

1 200 PLN
46384

1968 Meksyk, igrzyska olimpijskie w Meksyku, seria znaczków olimpijskich ostemplowanych 12.X w pierwszym dniu obiegu na ilustrowanych kopertach; dobry stan zachowania (koperty w dwóch miejscach minimalnie zalane).

Mi.1282-1292
40 PLN
46385

1968 Igrzyska XVIII Olimpiady w Tokio, arkusik pamiątkowych winietek wydanych przez PZF i PKOl na przesyłki lotnicze z nadrukiem okolicznościowym Igrzysk Olimpijskich w Meksyku.

60 PLN
46386

1968 Igrzyska XVIII Olimpiady w Tokio, arkusik pamiątkowych winietek wydanych przez PZF i PKOl na przesyłki lotnicze z nadrukiem okolicznościowym Igrzysk Olimpijskich w Grenoble.

60 PLN
46387

1969 Mistrzostwa w lekkiej atletyce w Atenach, fragment arkusza angielskojęzycznych nalepek.

60 PLN
46388

1969 Mistrzostwa w lekkiej atletyce w Atenach, arkusz niemieckojęzycznych nalepek, kilka znaczków ślady po podlepieniu.

60 PLN
46389

1972 Liechtenstein, igrzyska olimpijskie w Sapporo, seria znaczków olimpijskich ostemplowanych 9.XII w pierwszym dniu obiegu na ilustrowanej kopercie; idealny stan zachowania.

Mi.551-554
20 PLN
46390

1972 Liechtenstein, igrzyska olimpijskie w Monachium, seria znaczków olimpijskich ostemplowanych 16.III w pierwszym dniu obiegu na ilustrowanej kopercie; idealny stan zachowania.

Mi.556-559
20 PLN
46391

1972 RFN, igrzyska olimpijskie w Monachium, blok olimpijski na ilustrowanej kopercie ostemplowany 26.8 w dniu otwarcia igrzysk; idealny stan zachowania.

Mi.Bl.7
30 PLN
46392

Mi.Bl.8
20 PLN
46393

1974 Srebrny medal reprezentacji Polski na MŚ w piłce nożnej, bloczek skasowany w pierwszym dniu obiegu 21.VII stemplem okolicznościowym "X MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ POLSKA SREBRNY MEDAL" Warszawa 1; z pełną gumą; dobry stan zachowania.

Fi.bl.94
Mi.Bl.60
60 PLN
46394

1976 Liechtenstein, igrzyska olimpijskie w Innsbrucku, seria znaczków olimpijskich ostemplowanych 4.XII w pierwszym dniu obiegu na ilustrowanej kopercie; idealny stan zachowania.

Mi.635-638
20 PLN
46395

1979 zaproszenie na Wystawę Znaczków Sportowych z okazji 60-lecia PKOl organizowanej przez Polski Komitet Olimpijski.

Fi.2465
60 PLN
46396

1979 całostka z dodrukiem za zgodą Ministerstwa Łączności z okazji odsłonięcia pomnika Janusza Kusocińskiego, ze stemplem okolicznościowym.

Fi.Cp741
50 PLN
46397

1979 list polecony z kasownikiem okolicznościowym odsłonięcia pomnika Janusza Kusocińskiego z Warszawy.

40 PLN